Tακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2015

Παιδιά, την Πέμπτη βράδυ θα έχει αίθριο καιρό, με 25 βαθμούς. Αν θελήσουμε να κάτσουμε έξω, είναι πολύ ωραία αλλά και μέσα έχουμε καθήσει πάρα πολλές φορές. Να παραμείνουμε καντίνα για την Πέμπτη; Για Παρασκευή, ίσως και Σάββατο και ίσως και Κυριακή, σε όσα όρη και σε όσα βουνά θελήσουμε, μέσα κι εγώ αλλά το συζητάμε αφού πρώτα οριστικοποιήσουμε την Πέμπτη. Εντάξει; Απαντήστε γρήγορα, να αποφασιστεί.

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 13:36 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 13:31 —

Συγνώμη παιδιά, μπέρδεμα δικό μου, νόμιζα ότι μιλάγαμε για μεθαύριο. Άρα, αυτά που γράφω παραπάνω ισχύουν με μοναδική εξαίρεση τον καιρό. Θα έλεγα να παραμείνουμε καντίνα λοιπόν, Πέμπτη 1 Οκτωβρίου. Ας ακουστούν και άλλοι και αποφασίζουμε, το “γρήγορα” δεν ισχύει.

Όπως και να έχει θα χαρώ να σας δω και δυο και τρεις φορές συνεχόμενα, αποφασίστε και είμαι ένταξη σε ότι και αν αποφασιστεί, περιμένω με αγωνία!!! να τα πούμε.

Μεσα σε οποιο αποφασισετε. Στον ελατο θα ερθω με τα ποδια. Θα μεινω κερατσινι το βραδυ. Και το περαμα κοντα ειναι

Και για εμένα το ίδιο ισχύει. Εάν γίνει στον Έλατο θα έρθω με τα πόδια.

Εαν κανεις απ’ όσους παρεβρεθούν,στο φεύγα κινηθεί πρός Πειραιά με αυτοκίνητο,ας μου στείλει π.μ.
Σκέφτομαι να ανέβω,αλλά δεν θέλω να επαναλάβω τα λάθη που έκανα πριν 4 χρόνια.

Λάθη όπως;

Πάντως για την ιστορία όλο και κάποιος θα μπορεί να σε κατεβάσει Πειραιά. Είναι πολύ κοντά!

Tο λαθος ηταν ότι επιχείρησα να επαναλάβω "παλληκαριές "στην ξεκούραση και στην οδήγηση που
έκανα όταν ήμουν είκοσι χρονών.(Μιλώ για την συγκέντρωση στην καντίνα τον 9ο/11.)Γι αυτό το λόγο σκέφτομαι να μείνω Πειραιά και να έλθω στη μάζωξη με λεωφορείο ή ταξί.
Το θέμα βρίσκεται στην αναχώρηση που δεν ξέρω τι θα υπάρχει διαθέσιμο εκείνη την ώρα.

Έλα εσύ και θα τα βρούμε τα υπόλοιπα.

Καλησπέρα σε όλους!!! Εγώ δυστυχώς δε θα μπορέσω αυτή τη φορά μιας και θα λείπω για δουλειά. Καλά να περάσετε και ρίχτε καμιά πενιά και για εμάς που δε θα μπορέσουμε!!!

Παιδιά πού δηλώνει κανείς συμμετοχή ;

Επειδή αυτή η μάζωξη προγραμματίστηκε κάπως ανορθόδοξα, δεν θα υπάρξουν “επίσημες” δηλώσεις συμμετοχής. Θα παρακολουθείς τις εξελίξεις σε αυτή την ενότητα και αν θέλεις και μπορείς να έρθεις, πράγμα για το οποίο θα χαρούμε όλοι, απλά θα το δηλώσεις με επόμενη δημοσίευση.

Και καλώς όρισες στο Φόρουμ!

Νίκο ευχαριστώ , καλώς σάς βρήκα , ΟΚ τό παρακολουθώ καί τά λέμε .

Για αποφυγή όποιας σύγχησης, η μάζωξη θα γίνει στην καντίνα στο Πέραμα.

απαραίτητη διευκρίνηση, νόμιζα ότι ακόμα το σκεφτόμασταν. καλύτερα έτσι, να εναλλάσσονται τα μαγαζιά, να δοκιμάσουμε και τη νέα διεύθυνση.
για αυτή τη φορά έστω να μαζευτούμε ξανά νότια λόγω κώτσου, την επόμενη όμως να την κάνουμε πιο κεντρικά (να μην πω πιο βόρεια).
υπολογίζω 2-3 άτομα και βλέπουμε.

παιδιά εγώ θά έρθω μέ ένα φίλο . Άρα 2 άτομα . Αλήθεια η καντίνα πού είναι ; Είχα μέρες νά δώ ανάρτηση καί είπα μήπως ματαιώθηκε . Η ιδέα γιά τήν καντίνα είναι καλύτερη από οικονομικής απόψεως . Μπορεί νά έρθει κάποιος πού ενδεχομένως έχει οικονομικό θέμα καί νά τή βγάλει μέ μιά μπύρα φερ’ειπείν .

οδική βοήθεια για την καντίνα εδώ. ωδική βοήθεια πάντα ευπρόσδεκτη!
δεν ξέρω πώς είναι το καινούριο μαγαζί, πάντως δεν είναι το κλασικό “βρώμικο” αλλά ούτε και κυριλέ “νεοκαντίνα”. πιο πολύ σε κανονικό μαγαζί παραπέμπει απ’ό,τι θυμάμαι. πάντως αν κάποιος δεν θέλει να ξοδευτεί και έρθει φαγωμένος, κανένα πρόβλημα αρκεί να συννενοηθεί με τους γύρω του (συνήθως παραγγέλνουμε ανά τραπέζι/παρέα).

Όλοι οι καλοί χωράνε.Δεν τίθεται θέμα κατανάλωσης.Ότι πάρεις θα πληρώσεις.

Αν έχω καταλάβει καλά η καντίνα άλλαξε διεύθυνση. Εκτός και αν με το άλλαξε διεύθυνση εννοείται ότι άλλαξε ιδιοκτήτες. Αν είμαστε στη πρώτη περίπτωση η διεύθυνση είναι άγνωστη. Για τη δεύτερη περίπτωση το λινκ δε δουλεύει. Παραθέτω το λινκ για τη δεύτερη περίπτωση. Αν δεν είναι αυτή η περίπτωση ας βάλει χάρτη ο Νίκος ή όποιος ξέρει που είναι. Το εδώ είναι εδώ

σόρρυ πέτρο, έχεις δίκιο για το λινκ.

Ο ιδιοκτήτης άλλαξε, Πέτρο, όχι η θέση ή το κτίριο. Λεωφόρος Δημοκρατίας 136.