Tακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2015

Ούτε εγώ, αλλά ας την ακούσω πρώτα… Και να είναι και τσεκαρισμένο το μαγαζί παιδιά, έτσι;

Καλή χρονιά σε ολους, με υγεία. Θα κάνω την εξής πρόταση: Προκειμένου να ακούσουμε και την Λαμπρινή σε Σκαρβέλη Τσιτσάνη Καλδάρα …μήπως να κάνουμε τη συνάντηση στο Γλάρο στο Πέραμα που έχει και το πιανάκι;

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 21:51 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 21:49 —

Προσωπικά προτείνω την Παρασκευη σαν ημέρα συνάντησης

Καλησπέρα σε όλους/ες, για την Παρασκευή η παρουσία μου θα εξαρτηθεί από το τι ώρα θα σχολάσω από τη δουλειά για τα 6 αδέρφια όντως το παρκάρισμα εκεί είναι τυραννία θα παρακολουθώ όμως το πού θα ορίσετε τελικά και πιστεύω θα ενημερώσω τον κύριο Νίκο σχεδόν τελευταία στιγμή.

Πάλι Γλάρος???Πολύ μακριά είναι βρε παιδιά!!!

Ας προτείνω τα 6 αδέλφια, την Παρασκευή 23 του μηνού.

ποσο δυσκολο ειναι να παρκαρεις Ιλισια Ζωγραφου?εμεις ειμαστε μεσα εκτος απροοπτου!2 ατομα!

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 01:17 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 01:10 —

δεν ξερω αν πρεπει να γραψω την διευθυνση εδω!αλλα εδω ειναι τα 6 αδερφια:

Στρατάρχου Παπάγου Αλεξάνδρου 126 & Αγίου Γεωργίου, Ζωγράφος, 15772

για το παρκάρισμα σε ανηφόρες το έχουμε συζητήσει με τον πέτρο παλιότερα. αν δεν σου κάνουν τα 6 αδέρφια στου ζωγράφου, υπάρχουν τα 8 αδέρφια στη σχοινούσα, με άνετο πάρκινγκ. αρκεί να πιάνει ο σκοπελίτης χειμωνιάτικα.
πέρα από την πλάκα, είπαμε ότι πάντα κάποιοι θα είναι ευχαριστημένοι και κάποιοι δυσαρεστημένοι. άντε να σπάσω ο κεφάλι μου να βρώ κάποια εναλλακτική, τόσες ταβέρνες υπάρχουν στην αθήνα… αν και μάλλον για την επόμενη φορά αφού τώρα πιθανότατα θα λείπω. ρίχτε ιδέες παιδιά!

Καλησπέρα σε όλους, καλή χρονιά και ευχαριστώ για την αποδοχή. Είμαι καινούργιο μέλος, μόλις σήμερα γράφτηκα και τις τελευταίες ώρες διαβάζω με μανία το φόρουμ.
Θέλω να μάθω, αν στις συγκεντρώσεις αυτές μπορεί να παρευρεθεί και κάποιος σαν κι εμένα, δηλαδή φρέσκο μέλος. Έχω μεγάλο ενθουσιασμό για τη μουσική μας, παίζω κιόλας. Θα ήθελα να συναντήσω κι άλλους, εκτός απο την κομπανία μου! Αν είναι πιο κλειστού κύκλου το κατανοώ απόλυτα.
Ευχαριστώ και συγχαρητήρια για όλο αυτό που έχετε στήσει. Είναι απαραίτητο για όλους εμάς.

Άρη, φυσικά και μπορείς να παρευρεθείς. Και με φίλο σου που δεν είναι μέλος μπορείς να πας. Είναι ανοιχτή για όλους η μάζωξη.

άρη καλώς ώρισες!
εννοείται πως “επιβάλλεται” να έρθεις με την παρέα σου, να γνωριστούμε από κοντά. το ρεμπέτικο δεν είναι μουσική για καλώδια και πληκτρολόγια… γι’αυτό γίνονται οι μαζώξεις, να φάμε και να πιούμε και να παίξουμε!
το πρόβλημα είναι όταν μαζευόμαστε οι ίδιοι και οι ίδιοι -αν και μ’αρέσει που σε κάθε μάζωξη ξέρω ότι σίγουρα θα βρώ αγαπημένους ανθρώπους που γνώρισα από δω μέσα. εξάλλου κι εγώ όταν πρωτοπήγα δεν ήξερα (σχεδόν) κανέναν.
ελπίζω να σε βολέψει η μέρα και το μέρος, και μην παραλείψεις να συστηθείς!
νίκος

Τελικά έκλεισε για Παρασκευή 23/1?? στα 6 αδέρφια? ή ακόμη το συζητάμε?

Είμαστε έτοιμοι για μεθαύριο;

Όχι. Αν εμπιστευτώ τα πμ που έχω πάρει (ποιά πμ;), ένας μόνο θα πάει: εγώ. Παιδιά, στείλτε καν΄να πμ, να ξέρουν οι άνθρωποι…

Προβλέπω να μαζευόμαστε πολλοί και να μην έχει να μας ταίσει ο άνθρωπος :slight_smile:

Ε, θα φέρουμε σουβλάκια!

Τώρα το βλέπω! Ένα μήνυμα που είχα γράψει ως απάντηση στο τελευταίο της Πέλης (#31), από λάθος μου δεν δημοσιεύτηκε. Οπότε, έστω (προ-)τελευταία στιγμή: Οριστικά Παρασκευή 23 του μήνα, 6 αδέρφια, Ζωγράφου, 21:00. Παρακαλώ για πμ σε μένα.

Η διεύθυνση του καταστήματος (άλα τής!!) δηλώνει ότι λόγω μεγάλης κοσμοσυρροής (όχι τόσο από εμάς, από άλλους πελάτες), από 09:30 και μετά, δεν εγγυάται για την εξασφάλιση άνετης καρέκλας. Όσο νωρίτερα, λοιπόν, τόσο καλύτερα!

θα σας χάσω λόγω δουλειάς, αλλά θα έρθει ένα φιλικό μου ζευγάρι. καλά να περάσετε!

Εύχομαι να περάσετε καλά.

Αφού υπάρχει θέμα με τις καρέκλες, δεν το αλλάζουμε να πάμε καφενείο, να έρθω κι εγώ που το έχω πρόβλημα να μην είναι άνετη η καρέκλα?