Tακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2014

χααχαχχαααχαχα! να βρω χρόνο και κάτι θα κάνω. μέχρι τότε καλό κουράγιο με τη βάση!

Ένας, τσίμπησε. Ένας μόνο. Συν εμένα = δύο. Δουλειά δεν γίνεται, έτσι.

χα, χα! Σωστός!!! Έτσι μπράβο, διαβασμένους σας θέλουμε την Κυριακή!!!:088: και να βλέπουμε και τους νέους φίλους στις μαζώξεις μας. Έχουμε ξαναπεί ότι στις μαζώξεις γινόμαστε μια παρέα και αν κάποιος διστάζει επειδή δεν γνωρίζει κανέναν, είναι ευκαιρία να γνωριστούμε. Το λέω αυτό γιατί κι εγώ στην αρχή αισθανόμουν άβολα να έρθω μόνη μου…

Να υποθέσω ότι η μάζωξη δε θα γίνει ? (υπάρχουν συμμετοχές? γιατί πολλή νέκρα βλέπω…)

γιατί έτσι ρε παιδιά; αν δεν βολεύει κυριακή μεσημέρι, πείτε από την αρχή.
κρίμα να το ακυρώσουμε, ποτέ δεν ξέρεις τί γλέντι γίνεται από το πουθενά.

Άρα είμαστε 4 μέχρι στιγμής. Μια χαρά πιάνουμε ένα τραπέζι.

Παιδιά να το κάνετε.Έστω και τέσσερις.Δυστυχώς , (και ευτυχώς από την άλλη),Κυριακή μεσημέρι παίζουμε με τους δικούς μου στην Αίγλη στο Ζάππειο και δεν θα μπορέσω να σας δω.(Ακόμα για μια φορά τυχαίνει).Πάντως η εμπειρία λέει ότι μαζευόμαστε πάντα περισσότεροι από όσους δηλώνουμε.

Η συνάντηση θα γίνει προφανώς! Τώρα όσον αφορά τη συμμετοχή είναι άλλο θέμα. Φαντάζομαι πως όλο και κάποιοι παραπάνω θα εμφανιστούν από το πουθενά. Απλά ίσως να είναι η μικρότερη συνάντηση ως τώρα σε συμμετοχές.

επιτέλους, θα ακούσουμε τη λάφτα χωρίς ομοβροντίες από κιθαρομπούζουκα!

τι να πώ, τέτοια έλλειψη ενδιαφέροντος δεν έχει ξανατύχει… οι ελάχιστοι που δήλωσαν συμμετοχή είναι όλοι υπέρ της αναβολής (απ’ ό,τι κατάλαβα) και οι υπόλοιποι δεν μιλάνε.
αν παρ’όλα αυτά κάποιος έχει σκοπό να έρθει ή του έρθει αύριο η όρεξη, ας το δηλώσει εδώ ή με πμ. το μαγαζί στη θέση του θα είναι, κι εγώ μένω σχετικά κοντά.
οπότε η αθήνα εύχεται καλό ξεφάντωμα στη νάουσα!!!

Όπως μου είπε ιδιωτικά ο liga rosa (αλλά εγώ τα βγάζω όλα στη φόρα…)

Ραντεβού στο συνεργατικό καφενείο κατά τις μιάμιση με δύο. Όπως λένε και οι τράπεζες, “τυχόν προηγούμενες συγκεντρώσεις δεν θεμελιώνουν εγγύηση για τις επόμενες”. Ό τι λάχει. Και όποιοι θέλουν. Και όσοι έρθουν.

Υ. Γ. Προς όσους έχουν στείλει πμ με δήλωση συμμετοχής: Δεν θα σταλούν απευθείας μηνύματα, ισχύει μόνο αυτό το μήνυμα.

Δε θα διαφωνήσω καθόλου μαζί σας, άρα θα τα πούμε λογικά από κοντά σε μερικές ώρες!

Λαμβάνοντας υπόψη τα προγνωστικά του καιρού, που δείχνουν βροχή και την απροθυμία μου να μετακινηθώ με αυτοκίνητο αντί για μηχανάκι, την αντιπάθεια της κιθάρας μου για το βρόχινο νερό και την ανάγκη να βρίσκομαι στο σπίτι μου που προέκυψε εκτάκτως για να βοηθήσω έναν φίλο με τα λογιστικά της επιχείρησής του, μάλλον δεν θα παρευρεθώ. Αν τελειώσουμε νωρίς και έχω διάθεση για συνέχεια, θα επικοινωνήσω τηλεφωνικά, ώστε αν συνεχίζεται η συνάντηση να έρθω.

Σχετικά με την επιλογή του σημείου συγκέντρωσης, παραθέτω και έναν χάρτη που μπορεί να φανεί χρήσιμος σε μελλοντική επιλογή σημείου της μάζωξης. Σημειώνεται κατά προσέγγιση η κατοικία των μελών και μερικά μεζεδοπωλεία, ώστε να μπορεί να επιλεγεί κάποιο που βρίσκεται στο κέντρο περίπου της περιοχής που κατοικούν τα μέλη και όχι σε απομακρυσμένο από όλους σημείο.
Εδώ μερικά ουζερί και μεζεδοπωλεία και εστιατόρια
Καλά να περάσετε.

Καλά να (θα) περάσετε! Δυστυχώς, δεν θα μπορέσω ετούτη τη φορά.
Νίκο (liga rosa): Το τάξιμο, την άλλη φορά.

Τελικα, μετά την αποχώρηση και του Πέτρου, τι κάνουμε? Το αναβάλλουμε (για να μη βραχούν και τα όργανα…) γι άλλη φορά με καλύτερη οργάνωση, ή όσοι πιστοί προσέλθετε? Ο λόγος στους δύο Νίκους…

Πέλη, εγώ λέω να βρεθούμε και “όσοι πιστοί προσέλθετε”. Θα βρεθούμε να τα πούμε, όσοι κι αν είμαστε και λέμε και τα τραγουδάκια μας. Και πού ξέρεις μπορεί να δημιουργηθεί άλλη παρέα από το πουθενά. Αλλά και πάλι ό,τι αποφασίσετε και οι υπόλοιποι. Εγώ πάντως λέω να γίνει όπως έχει ήδη αποφασιστεί.

ΟΚ! Μη το κουραζουμε! Θα τα πουμε κατά τις 2 στο Μανταλάκι!!

ε ρε μπάχαλο… ο επιμένων νικά!
τα λέμε στις 2!

Στις 2, έστω και άνευ Πέτρου

…τελικα παιδια με την κληρωση τη εγινε???