4o Σεμινάριο για το ρεμπέτικο: Σκύρος 15-22 Ιουλίου 2012

Βασικές πληροφορίες για το 4ο σεμινάριο για το ρεμπέτικο
Ελληνικά και Αγγλικά ΣΚΥΡΟΣ: 15-22 Ιουλίου 2012

Αγαπητοί φίλοι και φίλες,
Το καλοκαίρι του 2012 και συγκεκριμένα από τις 15 μέχρι τις 22 Ιουλίου
θα πραγματοποιηθεί το 4ο σεμινάριο για το ρεμπέτικο τραγούδι στη Σκύρο.
Ενημέρωση και πληροφοριακό υλικό για τα μαθήματα, τις μετακινήσεις, τη διαμονή και τις αιτήσεις συμμετοχής
μπορείτε να βρείτε στο www.rebetikoseminar.com
Ένα μικρό δείγμα από την διαμονή μας και τη διασκέδασή μας
στη Σκύρο μπορείτε να απολαύσετε στο παρακάτω video: http://youtu.be/pmP7u8G_4p0

Γεια σου Γιώργο.Καλή επιτυχία και φέτος.

ΕΡΤ
Από την εκπομπή Οδύσσεια της ERT με τη Δώρα Αναγνωστοπούλου.
Καλεσμένοι ο Γιώργος Μακρής και ο Σπύρος Γκούμας,
μιλούν για το 4ο Σεμινάριο για το ρεμπέτικο στη Σκύρο 15-22 Ιουλίου 2012

Αν και θα ήθελα πολύ να έρθω (το είχα σχεδόν προγραμματίσει) μία αλλαγή προγράμματος της τελευταίας στιγμής με εμπόδισε να νιώσω τη χαρά της συμμετοχής σε μία τέτοια αξιέπαινη προσπάθεια. Θα ήθελα για μία ακόμη φορά να συγχαρώ τους συντελεστές αυτού του εγχειρήματος, Γιώργο Μακρή και Σπύρο Γκούμα, δύο εξαιρετικούς ανθρώπους που πλαισιώνουν το σεμινάριο, μαζί με όλους τους υπόλοιπους συντελεστές όπως ο Νίκος Πολίτης (ο δικός μας Νίκος) και άλλους που με τη δύναμή τους και την πίστη τους στο λαϊκό τραγούδι προσπαθούν με πείσμα να αναδείξουν αυτή την υπέροχη συνιστώσα του μουσικού μας χαρακτήρα.
Καλή επιτυχία για μία ακόμη φορά…

Να είσαι καλά Γιώργο μου και να συνεχίζεις μια προσπάθεια που την ξεκίνησες από τους πρώτους

Μην ξεχνάς ότι ήσουν και εσύ σε εκείνη την ιστορική 1η συνάντηση των μελών του ρεμπέτικου φόρουμ (τις μέρες που βομβάρδιζαν τη Γιουγκοσλαβία). Άρα δεν ήμουν μόνος μου…:wink: