25ρακι

χαχαχα! τρόμαξα προς στιγμήν ότι το ‘‘λάθος λέξη’’ πήγαινε στο ‘‘underground’’!

Καταστροφή…:247::102::082::112:

καλησπερα στην παρεα

θα ηθελα να σας ευχαριστησω δημοσια ολους για την υποτηριξη στο μαγαζι,και βεβαια προσπαθω για το καλυτερο που μπορω,οσο για την πιττα ερχετε απο ορεινο χωριο της καρυστου και ειναι απολυτα χειροποιητη με αγρια χορτα και ντοπιο τυρι.

τινα
τα προβληματα που ανεφερες τα ξερω αλλα ειλικρινα δεν μπορω να κανω κατι καλυτερο, και βεβαια διακρινω την καλοπροαιρετη κριτκη και σιγουρα την λαμαβανω υπ οψιν μου.

σας ευχαριστω και παλι.

πριαμος

Πρίαμε καλησπέρα! και βέβαια ήταν καλοπροαίρετη η κριτική μου και όπως ήθελα να φανεί και στα παραπάνω σχόλια μου, πρόκειται για λεπτομέρεις (που δικαιολογούνται απόλυτα) και που με τίποτα δεν χαλάνε την ενέργεια του μαγαζιού…

Την περίφημη πίττα θα την τιμήσω την επόμενη φορά γιατί όταν την μπανίσαμε στο διπλανό τραπέζι τις προάλλες ήταν ήδη αργά…δεν υπήρχε άλλος χώρος!

εννοειτε οτι ειναι κερασμενη!!!και δεν δεχομε αντιρηση

:083: Α…εδώ θα τα χαλάσουμε…ευχαριστώ πάντως!

ελα εσυ με την παρεα σου και βλεπουμε…

εχεις e-mail?

Ναι στο έστειλα με mail ή τουλάχιστον έτσι νομίζω…έλεγξε το κ πες μου αν σου’ρθε

ναι ηρθε…και σου απαντησα

Και είπα και εγώ: - μα πως μαζεύτηκαν 25 μηνύματα από τις 2 το μεσημέρι, ως τις 6 που ξαναμπήκα; Αμέσως αμέσως, 10 μηνύματα σε αυτό το θέμα και μόνο.

Και ένα off-topic το δικό σου: 11.

Μη σκας. Θα μισθώσουμε κανένα δόκιμο μέλος να τα διαβάζει και να σου στέλνει γραπτή περίληψη - μη χάνεις και τον χρόνο σου. :019:

Την Δευτέρα που μας πέρασε έσμιξαν στο 25αράκι Βλάχος και Νώε! Το αποτέλεσμα το φαντάζεστε όλοι…Καταπληκτική βραδιά ιδιαίτερα τις μικρές ώρες…
Μπράβο Πρίαμε με τις ‘‘συνταγές’’ σου! :088:Περιμένουμε και άλλες τέτοιες εκπλήξεις…

Πρίαμε καλημέρα!

Μας κρατάς ανημέρωτους:106:…ξεκινήσατε σμυρνέικα τις Τετάρτες?

Λέμε με την Αλέκα να περάσουμε μια βόλτα σήμερα…Θα τα πούμε από κοντά.

Καλησπέρα

Την εβδομάδα που έρχεται (από Δευτέρα 21/12) τι λέει το πρόγραμμα για το μαγαζί; Δευτερα Τριτη Τετάρτη θα παίζει μουσική;

Πήγα το προηγούμενο Σάββατο στο 25ράκι.
Αρχικά μου έκανε ιδιαίτερα θετική εντύπωση ότι ο μαγαζάτορας, ενώ νομίζαμε ότι δεν θα είχε που να μας βάλει (2 άτομα) μιας και ήταν φίσκα, μας βόλεψε μια χαρά. Φαγητό καλό και κρασάκι σχετικά καλό (βέβαια και υγρά μπαταρίας πίνουμε οπότε δεν τρέχει τίποτα), δηλαδή το περιβάλλον ήταν πάρα πολύ φιλικό και ζεστό. Αυτό, a priori, σε κάνει να πεις “θα περάσω μια ωραία βραδιά”.
Η ορχήστρα είναι καλή και το ρεπερτόριο επίσης. Τα παιδιά παίζουν καλά και τραγουδάνε καλά (αν και κάποιες φωνές είναι —δυστυχώς— τελείως ψεύτικες).
Μας την έσπασαν δυό παρέες, η μια φοιτητική που φώναζε διάφορα συνθήματα ("μπατσοι γουρούνια κτλ ναι,ναι, μες το μαγαζί) κι ενώ οι μουσικοί προσπαθούσαν να ξεκινήσουν τραγούδι αυτοί πέταγαν κανα επαναστατικό ρεφραίν Θεοδωράκη α καπέλα. Νομίζω πως ο ιδιοκτήτης έπρεπε να έχει επέμβει νωρίτερα και να τους έχει πετάξει έξω με τις κλωτσιές…
Μια άλλη παρέα, οι οποίοι ενώ γνώριζαν πάρα πολλά ρεμπέτικα, έκανε τόση φασαρία που ακούγαμε αυτούς να μιλάνε και να γελάνε και όχι την ορχήστρα…
Γενικό και γνωστό πρόβλημα θα μου πείτε… αλλά εμείς τί φταίμε…
Πάντως αξίζει μια επίσκεψη στο μαγαζάκι !

θα ειμαστε ανοικτα,την παραμονη κλειστα στην πεμπτη και ξανανανοιγουμε παρασκευη -σαββατο και δευτερα…

καλησπερα τινα…

χαθηκες, εσυ που εισαι?εντος ελλαδας εκτος? θα χαρω να σε δω…πολλες ευχες…

καλησπερα

παιδια και εγω τα βλεπω τα προβληματα αυτα και πρεπει να κραταω ισορροπιες…οσο για να τους πετουσα εξω αυτο ειναι πολυ δυσκολο να γινει με οποιονδηποτε πελατη…τα παιδια τα αφησα φωναξανε…και τελος…ειδοποιησα και σταματησανε…ισως κατι τετοια γεγονοτα ειναι αρνητικα,το καταλαβαινω…αλλα οταν ο αλλος ειναι πιωμενος…θελει τροπο να τον ηρεμησης…και τα συγκεκριμενα παιδια ητανε κομματια…

παντως σας χρωσταω μια πιο ομορφη βραδυα…

Περισσότερο εννοούσα —και έπρεπε μάλλον έτσι να το διατυπώσω— ότι όλοι ευχόμασταν να τους πετάξεις έξω με τις κλωτσιές. Έχεις δίκιο, το χειρίστηκες με τον καλύτερο τρόπο, γιατί όταν ο άλλος είναι πιωμένος, δεν ξέρεις πως μπορεί να αντιδράσει…
Πάντως δεν μας χρωστάς τίποτα.
καλές γιορτές

τελικά έχει Σμυρνέικα το 25ράκι? και πότε? παίζει μεσημέρια? τηλ.? ενημερώνετε βρε παιδιά…:082: