Τακτική συνάντηση - Παρασκευή 4 Νοεμβρίου 2022

Περάσαμε ωραία, τραγουδήσαμε και το κυριότερα ανταμώσαμε με γνωστούς φίλους της σελίδας! Πάντα τέτοια!

9 «Μου αρέσει»

Και καινούριες γνωριμίες, όχι μόνο παλιές! Και κάποιες απουσίες δυστυχώς, νεξτ ταιμ. Να το κάνουμε πιο συχνά όσο μπορούμε.
Όπως λέγαμε με την παρέα, οι οργανοπαίχτες απαραιτήτως θα προσέρχονται στον χώρο της μαζωξεως εγκαίρως, ταϊσμένοι, και με το όργανο ανά χείρας.

9 «Μου αρέσει»

Και κουρδισμένοι, και σβέλτα, έτσι; Άιντε, τεμπελχανείο! Παύσεις; Τι παύσεις; :wink:

(Μπράβο ρε παιδιά, και σ’ άλλα με υγεία!)

7 «Μου αρέσει»

Μπράβο παιδιά, καλά να περνάτε εφόσον το επιτρέπουν οι αποστάσεις/περιστάσεις. Σας χαίρομαι.

6 «Μου αρέσει»

Ήταν πολύ όμορφα. Παλιοί φίλοι και καινούριοι γίναμε όλοι μια παρέα όπως πάντα. Να το κάνουμε πιο συχνά και μακάρι την επόμενη φορά, να έρθουν όλοι όσοι δεν μπόρεσαν.

10 «Μου αρέσει»

ρεπορτάζ του Γιώργου Παναγ.
απ οτι βλεπω, το φαγητό ηταν καλό.
δεν εμεινε και κατι στα πιάτα!
ποιος παιζει το “Καίγομαι”.
βαλτε και τα ονόματα, για να μη τα ψαχνουν τα επομενα μελη του Φόρουμ :blush:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02W5nytAExt7zraGM9NNEt4UeRhCSKUb55jbFTJNDA6jzKZQbmM3ew53ikauMef9njl&id=1253114414






9 «Μου αρέσει»

Ημουνα στην τελευταία, προ covid, μάζωξη στις 3/1/20 στο ίδιο μέρος. Δυστυχώς, δεν τα κατάφερα να ήμουνα προχθές. Ελπίζω στην επόμενη.

Πάντα τέτοια!

6 «Μου αρέσει»

Για την επόμενη συνεύρεση, καλό είναι να απαιτήσουμε σελφ τεστ υποχρεωτικά, όχι σε εθελοντική βάση όπως στην τελευταία μάζωξη. Κάποιος / /-α ήρθε μολυσμένος και μόλυνε εμέναν, ίσως και άλλους / -ες;

1 «Μου αρέσει»

Εγώ είμαι ο δεύτερος που βγήκε θετικός σήμερα.

Παιδιά, δεν μπορούμε να το απαιτήσουμε πια αυτό, και ακόμα να το απαιτούσαμε, πώς θα ελεγχθεί; Η επιλογή είναι του καθενός αν θα κάνει ή όχι, και αν θα έρθει στην μάζωξη δεδομένου των ρίσκων που υπάρχουν.

Επίσης μπορεί να μην ήταν από το φόρουμ κάποιος, μπορεί να ήταν κάποιος από το μαγαζί ή απ’ οπουδήποτε, οπότε ας μην μπούμε σε διαδικασία αλληλοκατηγοριών.

Παρ’ όλα αυτά για την δική σας ασφάλεια, καλό είναι να κάνετε ένα τεστάκι όσοι είσασταν στην μάζωξη αφού φαίνεται ότι 1-2 έχουν βγει θετικοί.

3 «Μου αρέσει»

Πληροφοριακά άλλα τρία άτομα βγήκαν θετικά. Η αδερφή μου, ο γιος της και η κοπέλα του. Είναι σίγουρο ότι κόλλησαν στην μάζωξη γιατί τουλάχιστον ο μικρός έπρεπε να παρουσιαστεί την Τρίτη για φαντάρος και είχε κάνει τις εξετάσεις που απαιτούνται. ΄
Συμφωνώ με τον Χρήστο, δεν μπορείς να ελέγξεις μέσω τεστ και οπωσδήποτε εφόσον αποφασίζεις να συμμετέχεις ξέρεις πολύ καλά ότι υπάρχει ρίσκο.

(Το μόνο θετικό από αυτή την ιστορία, είναι ότι η γυναίκα θα κοιμάται στον κάτω όροφο για μια βδομάδα. :smile:). Θα ήθελα να ευχαριστήσω το ρεμπέτικο φόρουμ.

3 «Μου αρέσει»

Δυστυχώς ατυχής ο τίτλος “μeτά covid μάζωξη”. Εύχομαι από καρδιάς περαστικά και γρήγορα σε όλους.

2 «Μου αρέσει»

Με το που διάβασα τα σχολια κατεβηκα απο το γραφειο και έκανα ενα rapid στο φαρμακείο.
Βγήκα αρνητικός αλλά θα το επαναλάβω αύριο.
Καλό είναι να κάνουν και οι υπόλοιποι για να έχουν μια εικόνα για τους εαυτούς και τους γύρω τους.

Δυστυχώς δεν μπορεί να επιβληθεί το τεστακι πριν βρεθούμε. Αλλά τουλάχιστον να μας γίνει μάθημα για την επόμενη μάζωξη.

4 «Μου αρέσει»

Γενικά το πιο ορθό είναι όποιος δεν αισθάνεται καλά ή έχει υποψία ότι έχει έστω και ίωση ή κρύωμα να μην έρθει.Είτε κάνει τεστ ή όχι.Γιατί και το τεστ μπορεί να μην δείξει κάτι αλλά φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά.Όπως είπε ο Χρήστος μπορεί να ήτανε άρρωστος ο μάγειρας ή ο σερβιτόρος οπότε εκεί θα έχουνε κολλήσει παραπάνω από τους ανθρώπους που αναφέρανε ήδη ότι κολλήσανε.Χωρίς να κατηγορώ τους υπαλλήλους του καταστήματος.Υποθέσεις κάνω.Περαστικά σε όλα τα παιδιά.

1 «Μου αρέσει»

Νίκο, Λουκά, εύχομαι περαστικά και ελαφρά. Φυσικά, Νίκο, εύχομαι επίσης να μην έχετε περαιτέρω διασπορά και προβλήματα υγείας στο σπίτι. (Και στον Λουκά το ίδιο βέβαια, αλλά ο Νίκος θυμάμαι ότι έχει αυξημένους λόγους.)

4 «Μου αρέσει»

Πιστεύω ότι θα έπρεπε ο Γιώργος (aftergr), να ειδοποιήσει και το μαγαζί ότι από το φόρουμ έχουμε περιστατικά κόβιντ. Όχι για να ζητήσουμε ευθύνες αλλά για ενημέρωση και να ξέρουν ότι πρέπει να κάνουν τεστ.

Ευχαριστώ Περικλή για τις ευχές.

3 «Μου αρέσει»

Περαστικά σε όλους σας! Εύχομαι να είναι ελαφριά και να φύγει σύντομα.
Δεν νομίζω ότι είναι ακραίο να ζητάμε ένα σελφ τεστ, σιγά το πράγμα δηλαδή αν μας ενδιαφέρει για εμάς και τους γύρω μας. Και σε μια μάζωξη του φόρουμ όλοι μιλάνε με όλους και τραγουδάνε, οπότε η διασπορά είναι σίγουρη.
Ο κόβιντ δεν έφυγε επειδή το είπε ο υπουργός, εδώ είναι και θα μείνει. Παρ’όλα αυτά θεωρώ ότι καλώς έγινε η μάζωξη, την είχαμε πολύ ανάγκη για ψυχολογικούς λόγους. Απλά την επόμενη φορά να είμαστε πιο προσεκτικοί.

4 «Μου αρέσει»

Τυπικά θα ενημερώσω αν και πιστεύω πως είναι συνηθισμένοι σε αυτά, όπως και κάθε δημόσιος χώρος

Περαστικά σε όλους

Υ.γ. Από εκεί και πέρα, όπως κάναμε πάντοτε στην ζωή, όταν κάποιος νιώθει άρρωστος, αποφεύγει την επαφή με άλλους

3 «Μου αρέσει»

Προτροπή ναι φυσικά! Το να ζητάμε όμως είναι δύσκολο και πρακτικά -θα υπάρχει έλεγχος στην είσοδο;- αλλά και τυπικά -πού αλλού ζητάνε;-

Δεν το λέω τόσο αυστηρά, αλλά να μπαίνει σαφέστατα ως ζήτημα το ότι προσέχουμε τους γύρω μας. Δηλαδή ο Νίκος που πρόσεχε δυόμισι χρόνια για σοβαρούς λόγους και κόλλησε τώρα, δεν είναι κρίμα;

6 «Μου αρέσει»