Συναυλία με λαϊκές κιθάρες.

Δημήτρη, έκανες την υπέρβαση. Το όνομα του Γιώργη ΔΕΝ είναι με τα μεγαλύτερα γράμματα. :019:Άντε ρε, και στον τετραγωνισμό του κύκλου…
Πάντως, λυπάμαι να βλέπω τις παραδόσεις να χάνονται σιγά σιγά.:106:Που είναι το κλασσικό πλέον "Συμμετέχει ο Γιώργος Νταλάρας…"¨???:092:

Πάντως, πέρα από την πλάκα, τις καλλίτερες ευχές σε αυτό το εγχείρημα!!!Μιλάμε για μουσικάρες με πολλά καντάρια μεράκι, κι οι πέντε σας…


Το πρώτο ντοκουμέντο που βρέθηκε στο ίντερνετ, απο την βραδιά στο Μέγαρο.

Αψογότατοι!

199281_194123905420&.jpg

Απ την συναυλία, παρέα με τα τζιμάνια Σκούτα και Μυταράκη.

Πολύ ωραία εκτέλεση!

Το οργανικό του Περιστερη απο την παράσταση.

Βάλσαμο Μητσάρα.
Ειλικρινά λυπήθηκα που την έχασα μια και ήμουν στην Αθήνα, οπότε εκεί αναγκαστικά έχασα και τους συμπαίκτες σου.
Διπλό το κακό συνεπώς. Και χωρίς επανόρθωση.
(Τον Σκούτα αντικαθιστούσε στην κιθάρα ο μπουζούκαρος Βλάχος).

Κι όμως, το ρεμπέτικο πρέπει να παίζεται όπου μπορεί να ακουστεί!

Πολύ ωραία η εκτέλεση του “Μερακλή”! Όσες απόπειρες έχω ακούσει μέχρι και σήμερα ήταν επιεικώς μάπα…μπράβο και πάλι!

Μετά από τόσα ωραία συντάσσομαι με τον Κιτσίκη και αναφωνώ: Να γίνει πρωτεύουσα η Θεσσαλονίκη!

Αρκεί να μην γίνει Αθήνα!

Κατεβείτε ρε παιδιά και προς τα δώ! Καιρός είναι!

Η παράσταση θα γίνει και στην Αθηνα. Περισσότερες πληροφορίες την άλλη εβδομάδα.

Η παρασταση θα γίνει στο μέγαρο μουσικής Αθηνών στις 28 και 30 Σεπτεμβρίου.

Έ! Θα τον αφήσουμε τον παίδαρο και θα παρευρεθούμε!

μπράβο στα παιδιά! το ταξίμι του Μήτσου είναι για σεμινάριο!!!

Φίλε Δημήτρη, απ’ ό,τι βλέπω το βίντεο το ανέβασες εσύ και είναι το πρώτο σου. Θα άξιζε τον κόπο να το «φτιάξεις» λίγο, για να μπορεί κανείς να το βρίσκει πιο εύκολα. Δε γράφει ούτε Μυστακίδης, ούτε Σκούτας, ούτε Μέγαρο, ούτε Περιστέρης, μόνο έναν τίτλο που συμβαίνει να είναι αρκετά συνηθισμένη λέξη! Πιστεύω ότι μόνο αναγνώστες του φόρουμ θα το έχουν δει. Βόηθα να γίνει λίγο πιο ανιχνεύσιμο, γιατί είναι όχι μόνο εξαιρετικό αλλά και σπάνιο.

dmystak είναι η μαγική λέξη

Μητσαρα τελικα ισχυει για το μέγαρο μουσικής Αθηνών στις 28 και 30 Σεπτεμβρίου…;;

Τελικά ισχύουν οι ημερομηνίες για μας εδώ στην Αθήνα ???

Τελικά αναβλήθηκαν για τον Νοέμβριο. Μόλις μάθω τις σίγουρες ημερομηνίες θα ενημερώσω.

Λοιπόν μάγκες μου ήμουν εκεί εκείνο το αλησμόνητο βράδυ! Ηταν των Αγίων θεοδώρων οταν έπαιξαν τα παιδιά, κάθονταν πίσω μου δυο Σαλονικιές “Γατόνια”, οπότε βγαίνει ο ακατανόμαστος (Σέβομαι την πορεία του στην Μουσική, αλλά πως να το κάνουμε ρε παιδιά είμαι οπαδός του Πανούση) να τραγουδήσει, κάνει μια βαθία υπόκλιση στο κοινό και λέει ολο μαγκιά και δήθεν νταλγκά “Απόψε γιορτάζει η κιθάρα μου” και σκάει την απίθανη ατάκα η μια Σαλονικιά “Γιατί; Θοδώρα τη λές;” Με άκουσε το θέατρο για λίγο!!! Οσο για την παράσταση που μάλλον Θα γίνει και στην Αθήνα, εννοείται οτι αν στέκομαι στα πόδια μου θα είμαι και εκεί! δυο κουβέντες μόνο ΟΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΧΑΣΕΙ, ΕΧΑΣΕ!!!

καλλοοοο!!! μ’αρεζε!!!