Στράτος Παγιουμτζής, ο νεότερος!

Ωραια εχουμε ιδια ηλικια,δηλαδη νεοτατος!!Νικολα περιμενω νεα σας!

Εντάξει Κατερίνα μου! Θα τα πούμε σύντομα!

Καλησπέρα φίλε Νικό,

θα με ενδιέφεραι και εμένα να βρεθώ σε μια τέτοια συνάντηση. Στείλε πληροφορίες αν το επιθυμής.

Να σαι καλά

Παιδια τελικα θα γινει χαμος με το Στρατο!Θα βγαλω ανακοινωση!Αρκει να μας ενημερωσουν ποτε θα ερθουν…

Αγαπητέ φίλε μου Κωνσταντίνε,
Θέλω αρχικά να σε ευχαριστήσω για το ενδιαφέρον σου και επιπλέον να σου πω ότι όπως δείχνουν τα πράγματα η Κατερίνα θα γίνει ο συνδετικός κρίκος που θα μας φέρει όλους μαζί κάποιο βραδάκι να απολαμβάνουμε τα τραγούδια που μας αρέσουν εκτελεσμένα από εξαίρετους μουσικούς που όπως μαθαίνω εμφανίζονται στο “ΤΑΞΙΜΙ”.Προσωπικά θα είναι τιμή μου που θα γνωρίσω από κοντά και την Κατερίνα( δε γνωρίζω εάν ήδη την έχεις συναντήσει) η οποία φαίνεται να έχει “ρεμπέτικη” καρδιά καθώς με εξέπληξε η καλοσύνη,ο αυθορμητισμός και η αμεσότητα που επέδειξε στην ανάδειξη των ανθρώπων που αγαπούν το καλό τραγούδι μέσα από το μαγαζί στο οποίο και η ίδια εμφανίζεται. Σύντομα λοιπόν Κωνσταντίνε μου θα έχεις νεότερα εφόσον επικοινωνήσω και προσωπικά με την ίδια για να οργανώσουμε τη συνάντηση.
Και πάλι σε ευχαριστώ πολύ.

Φιλε Νικο οταν ακουσα (δυστυχως απο δισκο )τον παππου του φιλου σου, σε ηλικια 13 ετων ,αλλαξαν οι μουσικοι προσανατολισμοι μου και γεμισε η καρδια μου μουσικη.Ο Στρατος και η Νινου ηταν η αιτια που αρχισα να συλλεγω και να μελετω,και κατοπιν να ασχοληθω επαγκελματικα.Φανταζεσαι τι περιεργεια και τι λαχταρα εχω να τον ακουσω;Αν πλησιαζει εστω και το 50%στον παππου του φανταζεσαι την αποκαλυψη;Θα τρεμουν ολα τα τρανταχτα ονοματα του ρεμπετικου,κατι που τους αξιζει γιατι εχουν ολοι επαναπαυτει και παραξενεψει…Αναμενουμε λοιπον…

Γιωργο πηρες τα cd;

Οπως σου ανεφερα φίλε Νικο λειπω κάμποσα χρονια απο Αθήνα…Παντος ελπιζω να οργανωθή η φαση μετα τησ 20 για να προλάβω και εγώ να ειμαι παρόν.

Να σαι καλα

Υ.Γ. Δεν μου είπες πάντος που βρισκεται το μαγαζι στο Χαιδαρι που ανεφερες προηγουμένος…

Παιδιά, μας έχετε τρελάνει… θα μας βγει η ψυχή ποιά!

Πώς σας φαίνεται η ιδέα να δημοσιοποιήσετε στο φόρουμ τις λεπτομέρειες για αυτή τη μάζωξη (μέρος, ημερομηνία κλπ); Νομίζω πως όλοι μας θα θέλαμε να έρθουμε. Εκτός αν θέλετε να το κρατήσετε σε κλειστό κύκλο, οπότε πάω πάσο…

Η ιδέα σου είναι πολύ καλή και πιστεύω να συμφωνεί με αυτήν και η καλή μας φίλη Κατερίνα Τσιρίδου! Τί λες εσύ Κατερίνα;

Αν συμφωνεί και η φίλη Κατερίνα προτείνω την Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου ως μια ημερομηνία συναντήσης… Οι λόγοι που προτεινω την συγκεκριμένη μέρα είναι οτι πρώτον τις Πέμπτες και τις Κυριακές τα μαγαζιά είναι ποιο ευελικτα και γενικά είναι ευκολότερο για τους μουσικούς να κάνουν “Χριστουγενιάτικα δώρα” ιδιαιτερα αυτη την περιοδο (τουλαχιστον ετσι μου εχουνε πει επαγγελματιες μουσικοί του είδους) και δεύτερον δίνουμε και λιγο χρόνο στα παιδιά να προετοιμαστουν. Ένα μειονέκτημα βεβαια είναι οτι η Παρασκευη είναι εργάσιμη και αυτο μπορει να είναι δυσκολο για μερικούς φίλους. Πως σας φένετε η πρόταση;

Κωσταντίνε, εγώ τη μέρα κείνη γυρίζω Ελλάδα. Δεν είμαι σίγουρος πως θα μπορέσω, πάντως θα κάνω ό,τι περνάει από το χέρι μου!

Φίλε Πάνο, εγώ απλός έκανα μια πρόταση… Ειμαι και εγώ ένας απλός ενδιαφερόμενος. Σε καταλαβαίνω πάντος γιατι και εγώ εκείνη την εβδομαδα γυρνάω…

Παιδια σιγουρα ειναι προτιμοτερο Πεμπτη η Κυριακη μεσημερι αλλα αυτο θα το αποφασισει ο Στρατος.Εμεις στο ΤΑΞΙΜΙ τον περιμενουμε οποτε θελει και ειναι ετοιμος.Απο που ερχεστε ρε παιδια;

Καλησπέρα,

Εγώ Κατερινά ειμαι αρκετά χρόνια στην Αγγλία… Δηλαδη δουλειά και σπουδές με λίγα λόγια…

Για πες μου, ποιά η κατάσταση στο Ταξίμι; Τι σχήμα έχετε και τι περιλαμβάνεται στο ρεπερτόριο σας απο άποψη μουσικής κατευθυνσης; Έχω χάσει επαφή με τα περισσότερα μαγαζια όπως καταλαβαίνεις… Πάντως στην τελευταία μου “έφοδο” μπορώ να πω οτι απογοητευτικά καπώς απο κανα δυο μαγαζια που προλαβα να γυρίσω.

Να σαι καλά

Πω πω αδερφε μου στην Αγγλια…Πικρα…Ελλαδαρα και παλι Ελλαδαρα…Λοιπον στο ταξιμι επικεφαλης ειναι ο Κ.Παπαδοπουλος,απο κοριτσια ειμαι μονο εγω με το μπαγλαμαδακι μου,κιθαρα ο Ν.Πρωτοπαπας,μπουζουκι και τραγουδι ο Κ.Δουμουλιακας,ακορντεον ο Δημητρης Γκινης,και ο Μιχαλης Παπαζησης τραγουδι κρουστα και μπαγλαμα.Η κατασταση ειναι ωσ εξης΄,πυρ κατα βουληση!Δηλαδη οι βραδιες και ο κοσμος καθοριζουν το ρεπερτοριο και τη ροτα του.Φυσικα υπαχει κορμος στο προγραμμα και καποια ορια φυσικα αλλα παμε με τα γουστα.Εγω θεωρω τον εαυτο μου διασκεδαστη,γουσταρω ο κοσμος να γλενταει και να φευγει χορτατος μουσικη…Ειμαστε βεβαια καλη παρεα με τα ιδια χνωτα και γλενταμε κι εμεις μαζι…Κερασακι ο Παπαδοπουλος που παρα την ηλικια του σκιζει.Παιζει απο Θοδωρακη μεχρι και Μαρκο με ο ιδιο κεφι.Περναμε καλα και αυτο το εισπρατει ο κοσμος.Οσο για τα αλλα μαγαζια και θα αναφερθω γενικα,εχουν μπλεξει με στημενα προγραμματα,τουλαχιστον αυτα που ηδη επισκευτηκα,χωρις αυθορμητισμο και επαφη με τον κοσμο.Βρασε ρυζι…Βαριεσαι στο πρωτο τεταρτο…Ενα λαθακι ρε παιδια,μια παραπανο νοτα…Ρομποτακια…Anyway που λετε εκει στην Αγγλια…Αψυχες καταστασεις.Με το καλο να ορισεις στην πατριδα λοιπον!

Ωραία πράματα Κατερίνα…
Και γω ξενητεμένος, και ούτε καν από Αθήνα (Κρήτη), οπότε δεν έχω ιδέα τί μαγαζιά υπάρχουν, τί παίζει γενικότερα. Ακόμη κι αν δεν προλάβω το “βάπτισμα” του Στράτου, οποσδήποτε κάποια άλλη φορά θα σας επισκεφτώ!

Να σαι καλά Κατερίνα… Ελπίζω να τα πουμε και απο κοντά οταν περάσω απο το μαγαζί για “επιθεώρηση”

Κοπιαστε λοιπον!καλο βραδυ σε ολους παω ΤΑΞΙΜΙ για τραγουδια…

Tι εγινε τελικα ρε παιδια με το Στρατο;Μας αναστατωσατε καλα καλα,περασαν 10 μερες χωρις κανενα νεο…Μετανοιωσε;Τουλαχιστον να τον γνωρισουμε…Δεν πιστευω να κομπλαρε;Ολοι αγωνιουμε βεβαια να τον ακουσουμε αλλα χαλαρα…Κυριε Βεττα,περιμενω νεα!