Σαν την καλαμιά...

(doctor_7) #1

Ψάχνω το τραγούδι “Σαν την καλαμιά στον κάμπο” σε ερμηνεία Καζαντζίδη και δεν το βρίσκω με την καμία…

Any help? :slight_smile:

(Παναγιώτης Σκούρτης) #2

Dear Doctor 7,

Το κομμάτι αυτό υπάρχει στη σειρά τραγουδιών “Καζατζίδης - Ιστορικές Ηχογραφήσεις 1952-63”. Τα τραγούδια αυτά είχαν κυκλοφορήσει, χρόνια πριν, σε 2 κασσέττες, δεν γνωρίζω όμως αν αργότερα κυκλοφόρησαν και σε CD.

Ο Σπόρος (που παίζει στο δίσκο) θεωρεί ότι είναι ένα από τα καλύτερά του παξίματα στη δισκογραφία.

Αν δεν το βρεις, στείλε μου ένα mail να δω τι θα κάνουμε…

(doctor_7) #4

Eυχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον! Ομολογώ πως έχω ψάξει αρκετά στο διαδίκτυο και δε βρήκα ούτε μια εκτέλεση…Δεν μπορώ να καταλάβω πως έκατσε έτσι στραβά αυτό το τραγούδι…Κάθε προσφορά δεκτή μετά χαράς! :slight_smile:

Αγαπητέ doctor_7 θα ήθελα να σε βοηθήσω, αλλά μάλλον είσαι κομματάκι …ακατάδεχτος, καθότι δηλώνεις ότι δεν επιθυμείς να δέχεσαι e-mail.

(doctor_7) #6

Ωχ!
Η πλάκα είναι ότι δοκίμασα να σου στείλω μέιλ αλλά κι εσύ είχες την ίδια ρύθμiση, μάλλον…
1000 Ευχαριστώ εκ των προτέρων…
Το μέιλ μου είναι [email protected]

:slight_smile:

(Παναγιώτης Σκούρτης) #7

Και επί πλέον… Στον άλλο κόσμο δεν υπάρχουμε γυναίκες…

(doctor_7) #8

Ευχαριστώ πολύ όλους όσοι ασχολήθηκαν με το θέμα μου και ιδιαίτερα το Γιώργο και την Αλίκη που μου το έστειλαν στο e-mail! Ήρθαν πάνω στην ώρα που έλεγα ότι το αγαπημένο μου φόρουμ με άφησε σαν … την καλαμιά στον κάμπο!

Καλό απόγευμααα! :slight_smile: