Προβληματικός μπαγλαμάς από Νάκα - Συμβουλές

σε ευχαριστω για τα λογια σου το εκτιμω!!

1 «Μου αρέσει»

@Chris_Chatzopoulos καλοτάξιμο κι από μένα. Τώρα δουλειά και απόλαυση… Εμένα με βοήθησε η πρωινή τελετουργία. 9 η ώρα δουλειά. 7-8 η ώρα ξύπνημα, δόντια, ντους, καφές κλπ. Κλέβε κάθε μέρα 3 λεπτά να παίξεις μια μελωδία το πρωί και άλλη μία το βράδυ. Τα ΣΚ παραπάνω… Μια συνήθεια είναι: κλειδιά, πορτοφόλι, κινητό, μια μελωδία/ τρία ακόρντα στο μπαγλαμά και φύγαμε!

3 «Μου αρέσει»

Απλώς να πω ότι συμφωνώ σε όλα με τον Λουκά

(1) η ταστιέρα φαίνεται όντως να είναι έβενος με πλαϊνά φιλέτα

(2) η συμμετρία είναι γενικά σωστή, τα υλικά φαίνονται καλύτερα, το περιμετρικό “κορδόνι” είναι χειροποίητο (φαίνεται ο στόκος μεταξύ των κομματιών που έχουν μπει ένα-ένα) και αυτά ήδη δικαιολογούν επαρκώς σημαντική διαφορά στην τιμή με το προηγούμενο (που το κορδόνι ήταν βαμμένο, η ταστιέρα αγνώστου πατρός κτλ.).

Γενικά δεν έχουν σχέση τα όργανα, και επιστρέφω ιδίως σε αυτά:

να το χαρείς λοιπόν και να το ξεζουμίσεις :grinning:

7 «Μου αρέσει»

σε ευχαριστω για την βοηθεια σου!!

σε ευχαριστώ πολύ φίλε Πέτρο, η αλήθεια είναι πως η χαρά και ο ενθουσιαμος είναι πολύ μεγάλος και κάποιες μέρες της εβδομάδας που υπάρχει ελεύθερος χρόνος όχι τα 3 λεπτά ούτε 3 ώρες δεν είναι αρκετές με καλή παρέα και λίγο ντόπιο τσιπουρακι από τον όμορφο βόλο! φιλικά Χρηστος

1 «Μου αρέσει»

Μια και η κουβέντα για τον Νάκα, δεν με εκπλήσσει το γεγονός ότι η γενικότερη “ποιότητα” αντικατοπτρίζεται και στις εργασιακές συνθήκες:

8 «Μου αρέσει»

Για να λέμε και τα ευχάριστα, το σωματείο πέτυχε την επαναπρόσληψη του εργαζόμενου!

9 «Μου αρέσει»