Ο καινουργιος μου τζουρας

Γεια σας παιδια,

Επιτελους! Πηρα τον πρωτο μου τζουρα απο τον Παναγιωτη Καφετζοπουλο. Οπως μου ειπαν μελη του φορουμ, ο κυρ. Παναγιοτης φτιαχνει ΚΟΡΥΦΑΙΑ οργανα (δυστυχως, δαχτυλα δεν πωλουνται, και ειναι μεγαλο κριμα στην περιπτωση μου), και ειναι πολυ καλος ανθρωπος. Ευχαριστω σε ολους οσους μου εδωσαν συμβουλες!

Συνηθως ο κυρ. Παναγιοτης φτιαχνει μοναδικα οργανα, ως τοσο εκανε εξαιρεση για αυτον τον τζουρα : εφτιαξε δυο απο το ιδιο μοντελο. Λοιπον, αν ενδιαφερεται κανεις για τον ιδιο οργανο, υπαρχει (αν εινα ακομα διαθεσημος) και, κατα την γνωμη μου, ειναι σχετικα φθηνος (850 ευρο).

Το συντομοτερο δυνατον θα αναβαλλω και φοτογραφιες.

Αντε αντε με το καλο…καλοπαιχτο!!!
Και μην ξεχασεις και εμας ε;…Να κανουμε λιγο μπανιστηρι:)

Φωτογραφίες όλες τις όψεις και εγγραφή στη σχετική ομάδα των καφετζόπληκτων επιβάλλονται!

Άιντε, καλωσόρισες στο club! :slight_smile:

1 «Μου αρέσει»

Εβαλα και φωτογραφιες:

1 «Μου αρέσει»

Τέλειος τζουράς, να είσαι καλά να τον χαίρεσαι! Περιμένουμε και ηχητικό δείγμα-βίντεο εάν θες και μπορείς!

Ταμπουροτζουρας…τι πανεμορφο οργανακι!!!
Με τον ηχο…δε μας ανεβαζεις και κανα δυο φωτο ακομη απο πλαγια απο πισω…τι κουκλι ειναι αυτο;!!!

Απο τους πιο ωραιους που εχω δει!! Καλοπαιχτο φιλε!!

[b]Γεια σου Φιλε The_M@n22,

Αφου εισαι απο την Αθηνα, πηγαινε στου Καφετζοπουλου (Ζωοδόχου Πηγής 54 Εξάρχεια, σταθερό: 210 330 4185, 210 645 0684): οταν πειρα τον τζουρα, ειχε εναν δευτερο φτιαχμενο απο το ιδιο μοντελο. Αν σʼενδιαφερει να τον δοκιμασεις…[/b]

Ανεβαλα φωτογραφιες απο πλαγια και πισω:

PA260248..jpg

Και ο δικος μου απο τον κυριο Παναγιωτη είναι.
Ειμαι κατευχαριστημενος, ο τζουραδακος μου ειναι αψογος εμφανισιακα και με λαμπερο, ολοκαθαρο ηχο.

Πολυ όμορφο όργανο να το χαίρεσαι .

Αρε αυτος ο μαστορας, σε οποιο οργανο του και να πέσω, περα του οτι το καταλαβαίνω εξαρχης, ειναι και ομορφο !

1 «Μου αρέσει»

Το διάβαζα απ’ την αρχή, ανυπομονούσα να ακούω και το ηχητικό, αν και εφόσον ήταν διαθέσιμο μέχρι σήμερα… εν τέλει μας την έκανε ο φίλος!
Η ομάδα των καφετζόπληκτων ποια είναι που προτείνει ο Πίκινος να κάνει εγγραφή, υπάρχει κάτι τέτοιο; Και αν ναι, είναι μέχρι σήμερα ενεργή;

1 «Μου αρέσει»

Στο παλιό φόρουμ υπήρχαν οι δημόσιες ομάδες (καφετζοπουλικοί, τζουράδες, αριστερόχειρες, ομάδα δρόμων, ψαράδες, ό,τι μπορείς να φανταστείς) αλλά δυστυχώς στην καινούρια πλατφόρμα χάθηκε το υλικό.

3 «Μου αρέσει»

Καλημέρα Νίκο, ωραία θα ήταν να επανέρχονταν κάπως. Να ήταν ομαδοποιημένα ανά Οργανοποιο και ανα όργανο ή περίοδο κατασκευής. Είχε πχ τόσες φωτογραφίες με όργανα του Μάστορα η ομάδα Καφετζόπληκτοι/όλοι και όλες χάθηκαν.

1 «Μου αρέσει»