Νίκος Τατασόπουλος

Πώς σας φάνηκε το ντουζένι μέσα στο ταξίμι; Κάτι άλλοι της δικιάς μας παρέας θέλουν το κουρδιστήρι κι ένα δεκάλεπτο αναμονή για να κουρδίσουν…:089:
Αντε να τους δούμε αύριο κι από κοντά. Είναι πολύ ζόρικο το σχήμα.

ΥΓ. Μήτσο, το σέβεται πολύ το μαγαζί σας ο Νίκος. Μέχρι γραβάτα έβαλε!

Ήταν Άρη και το ντουζένι όλα τα λεφτά αλλά αυτό που με ανατρίχιασε πιο πολύ ήταν το ότι πριν παίξει το κομμάτι μας εξήγησε ότι το μπουζούκι που κρατάει είναι του Παπαϊωάννου(:109:) και πως έφτασε στα χέρια του όταν ήταν 17 ετών. Όσο για το το σχήμα θα περάσετε τέλεια είμαι σίγουρος:088:…. Αναμένετε την μιριρλού με τζαμάρισμα μέσα του Τατασόπουλου και Μυστακίδη :089:… είναι 12λεπτο όποτε θα αναγκαστώ να κόψω λίγο από το πρώτο ταξίμι:106:

Όλη νύχτα περίμενα τα συμπεθέρια, αλλά δεν φάνηκαν…:slight_smile:

Χαιρετισμους απο Νεα Υορκη στο φιλο Νικο…!
Ειμαι σιγουρος θυμαται το ρεμπετικο σχημα που ειχαμε για λιγο καιρο στο ΘΙΑΣΟ του Μανχατταν καθως και καποιες αλλες παραστασεις ρεμπετικου που καναμε …και βεβαια τις κουβεντες μας οταν κατεβαιναμε οδηγωντας απο Νεα Ιερσεη για τις προβες…! Αξεχαστες μερες…!
Παντα καλα και παντα μπροστα Νικολα…!!

Τι να πω, η γνώμη μου για τον τατασόπουλο είναι η καλύτερη, άλλωστε ποιον είχε για πατέρα μην ξεχνάτε. Το κουρντιστήρι το 'χει στο αυτί του δεν το χρειάζεται, αλλά τα ντουζένια που κούρντισε σκοτώνουν

Να το και το δεύτερο βίντεο μάγκες(ας είναι καλά ο voreioanatolikos:088:), Μισιρλού λοιπόν με τζαμάρισμα μέσα !!!:246::090:

//youtu.be/Yc9oUSGBYyA

http://www.youtube.com/watch?v=Yc9oUSGBYyA

καλό και το τζαμάρισμα…αλλά αν μπορούσα να έγραφα ένα ΣΕΜΝΑ στον Τατασόπουλο θα το έκανα …δε βαράνε έτσι το μπουζούκι του Παπαϊωάννου ρε γαμώτο (γι αυτό υπάρχουν τα CAJON) …
Κατα τ άλλα τη χάνεις την μπάλα μ αυτά που παίζουν :slight_smile:

Νίκος

Δεν φαντάζεσαι πόσο σφιγγόταν η καρδιά μου σε κάθε χτύπημα Nίκο ….:258:


Ερώτηση πόσες νότες πέφτουν το δευτερόλεπτο!!!:109:

To βίντεο έχει ξαναανέβει τουλάχιστον 2 φορές απ’ τις 2 την μία το ανέβασα εγώ. Κάνουμε και μια αναζήτηση παιδιά…

Καλημέρα φίλε.1ον να αποφεύγεις φίλε μου τα Greeklish απαγορεύονται γιατί είναι δυσανάγνωστα 2ον τα βίντεο σβήστηκαν μετά από προτροπή του ίδιου του Νίκου Τατασόπουλου

Ναι απ’ ότι ξέρω, ποτέ δεν θέλησε ο τατασόπουλος να ανέβουν τα βίντεό του στο νετ και τα ανέβασαν χωρίς την άδειά του

Χθες είδα πρώτη φορά τον Τατασόπουλο live.
Γρήγορος…πολύ γρήγορος…μάλλον ασύληπτα γρήγορος…αλλά την ψυχή που είδα να βγάζει στο όργανο ο Χρήστος Κωνσταντίνου πριν μια εβδομάδα στον ίδιο χώρο…
…1002 χρόνια να παίζει ο Τατασόπουλος δεν θα την αποκτήσει…
…ακόμα πιο γρήγορος ίσως γίνει βέβαια…αλλά μέχρι εκεί!:241:

Φίλε Σαράντο μάλλον δεν έχεις δει αρκετά το Νίκο ! σε πληροφορώ λοιπόν ότι ο Νίκος έχει πάρα πολύ ψυχή !!:241:

Σαραντο , “εισαγεις κενα διαμονια” και αισιως παμε για κατεβατα επι κατεβατων
και σημειωσε την ωρα που στο λεω …

Παλι θα βγει στη φορα ο Καραντινης ( ο Μπουζουκοκαμμενος καιροφυλακτει ),
μετα ο Αινιτης με την πατροτητα του Θεε μου Μεγαλοδυναμε ( ευτυχως κλειδωθηκε
το θεμα ) , θα παιξει και ο Βασιλας νεος σταρ , γαρ , και κατι απο την μεγαλειωδη
και σουμουχτουδικη προσφορα του “μεγαλου Θυμιου” - εδω θα παρω και γω μερος -
και παμε λεγοντας , γεροί να ειναι , δεν λενε να τελειωσουν …

κι αφου Σαραντο , σαραντισει το θεμα … παμε για αλλα , ψυχραιμια να `χουμε και
καλα στερνα …:088:

…δεν θεωρώ ότι αυτό που λέω είναι έτσι για όλους φίλε PERGAMALIS…απλά είναι η ταπεινή μου γνώμη…και το τι βγάζει στον καθένα μας ο κάθε μουσικός είναι σίγουρα πολύ διαφορετικό και φαντάζομαι θα έχει συζητηθεί εκτενέστατα μέσα στο forum…

…κάποιοι μπουζουξήδες με μαγεύουν με τις πενιές τους και τον τρόπο που παίζουν(αυτο λέω εγώ “ψυχή”)…και κάποιοι με αφήνουν με ανοιχτό το στόμα από πλευράς δεξιοτεχνίας και απλά τους θαυμάζω! …ο Τατασόπουλος για εμένα ανήκει στην 2η κατηγορία!..αυτό είναι όλο!:088:

Οκ Σαράντο ασπάζομαι την γνώμη σου, εξάλλου θαυμάζω τον Κωνσταντίνου απεριόριστα αλλά ψάξε λίγο τα βιντεάκια …

Ετσι για να επιβεβαιώσω την Πελαγία.

Δε θ’ ασχοληθώ με το αν έχει ή δεν έχει …ψυχή (τι σkατά θα παραδώσει ο φουκαράς όταν έρθει η ώρα;) ο Τατασόπουλος. Ομως τα λεγόμενα του Σαράντου που παραθέτω, κάπου μπάζουν.
Καταρχήν την ψυχή του Χρήστου αποκλείεται να την αποκτήσει ο Νίκος. Αυτό είναι σίγουρο. Οπως είναι σίγουρο ότι αποκλείεται να αποκτήσει την ψυχή του Γιάννη Βλαχοδημητρακόπουλου, του Μήτσου Μαστακουνά, του Τζίμι Πέιτον, του Μανού Μοτσούγκο κ.ά. Μία ψυχή διαθέτει ο Χρήστος (όπως όλοι μας) και μάλλον δε σκοπεύει να τη χαρίσει σε κανέναν.
Εκείνο όμως που με εντυπωσιάζει στο συλλογισμό του Σαράντου είναι η σιγουριά του. Ούτε σε 1002 χρόνια, λέει. Και αυτό το απόλυτο συμπέρασμα βγαίνει από μία μόνο ακρόαση!!!
Δηλαδή άμα τον ακούσεις καμιά δεκαριά φορές τι θα συμπεράνεις; Ή μάλλον τι άλλο είσαι σε θέση να μαντέψεις;
Πραγματικά εντυπωσιάστηκα.
Και για να μη μείνουμε σε πειράγματα και ειρωνείες, να πω ότι τα παραπάνω δεν μπορεί να είναι ούτε καν υποκειμενική κρίση (αντικειμενική εννοείται ότι δεν είναι). Στα “περί ορέξεως” ανήκει το “μ’ αρέσει ο Τάδε” ή “δε μ’ αρέσει ο Τάδε”. Τα υπόλοιπα δεν είναι κρίσεις, αλλά προσβολές. Γιατί για σκέψου να βγει ο Τατάς, που παρακολουθεί το φόρουμ, και να σε ρωτήσει: “Με ποιο δικαίωμα ρε μεγάλε μού αφαιρείς την ψυχούλα μου; Με ποιο δικαίωμα τη μηδενίζεις;”
Δώστου εσύ την απάντησή σου…

ΥΓ. Εχω απολαύσει μια-δυο φορές τους Κωνσταντίνου-Τατασόπουλο να παίζουν ντουέτο. Οχι σκέτους. Με τις ψυχές τους παρέα. Σε πληροφορώ ότι διαθέτουν εξαίρετη ψυχή κι δυο τους. Οταν μάλιστα τις ένωσαν πάνω στο πάλκο, βγήκαν …παπάδες.

Και εγω τον ακουσα χθες τον Τατασοπουλο απο κοντα και η αληθεια οτι ξαφνιαστηκα. Ξαφνιαστηκα ευχαριστα. Ειναι σιγουρα πολυ διαφορετικο απο τα διαφορα βιντεακια του youtube. Ο ανθρωπος εκτος απο εξαιρετικη δεξιοτεχνια διαθετει και τρομερο υφος στο παιξιμο του:088:. Ηταν στιγμες που ανατριχιαζα με αυτο που ακουγα. Ομολογω οτι απο διαφορα βιντεο που ειχα δει στο παρελθον δεν ειχα σχηματισει και την καλυτερη γνωμη (δεν ειμαι ουτε εγω οπαδος του πολυ γρηγορου παιξιματος που δεν καταλαβαινεις τι νοτα ακους). Αλλα μετα το χθεσινο εχω αναθεωρησει. Ο Τατασοπουλος βγαζει πολυ νταλκα στην πενια του. Απλα υποκλινομαι:109:.

υ.γ. Απιστευτο σχημα! Να ειστε καλα παιδια!

…απ’όσο έχω διαβάσει διαβάσει εδώ μέσα είσαι από τα παλαιότερα μέλη του forum και την γνώμη σου την σέβονται πολύ (και πολλοί)…αυτό όμως δεν σου δίνει το δικαίωμα να ειρωνεύεσαι μία διαφορετική γνώμη…αντίθετα θα έπρεπε να σέβεσαι και να προσέχεις πολύ περισσότερο τα σχόλια σου!!!

ΑΝ ΤΟ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ FORUM ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΕΧΕΤΑΙ ΤΙΣ ΕΙΡΩΝΙΕΣ ΚΑΠΟΙΟΥ ΜΕΛΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΑΦΩΝΕΙ ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥ “ΚΟΒΟΥΝ ΤΟΝ ΑΕΡΑ” ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ,(ΕΝΩ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΑΛΛΩΝ ΜΕΛΩΝ ΕΞΑΝΤΛΟΥΝ ΤΗΝ ΑΥΣΤΗΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ΣΕ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ) ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΝ ΘΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ FORUM ΜΕ ΤΟΝ ΟΡΟ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΕΡΕΟΤΥΠΑ! ΟΥΤΕ ΠΡΟΣΒΑΛΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΙΡΩΝΕΥΤΗΚΑ!
ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑ!!!

…που να μην ήθελες να ειρωνευτείς κιόλας…:019::019::019: