Νέος αλλά τετράχορδος

kalispera paidia.eimai neos sxetika me to mpouzouki kai tha ithela kapoia voithia.kirios opoiesdipote partitoures gia na mporeso na ksekiniso.alla kai opoiadipote alli protasi,voithia einai parapano apo euprosdekti.to e-mail mou einai hipporockos@yahoo.com merci

μπήκες στην φωλιά του τρίχορδου φίλε.
νασαι έτοιμος να υποστείς διάφορα.
καλό κουράγιο…

Κατ’αρχην μη φανταστεις μαστιγια και τετοια …

…και τελος παντων ρε παιδια το να παιζει
κανεις τετραχορδο δεν ειναι κουσουρι πια !!

…ειναι το πρωτο σκαλι για να πιασει το τριχορδο

πές τα ρε Γιώργη

sas euxaristo olous gia tin toso zesti ipodoxi.
mipos exei kaneis partitoura gia to “apopse siopiloi-mpampis tsertos” i to “oti arxizei oraio teleionei me pono” i “ta paidia tis geitonias sou” i “valte mou dio kanavouries”??? hipporockos@yahoo.com

Μίλτο, παρτιτούρες δεν έχω, γιατί έχω άλλο τρόπο να προσεγγίζω τα κομμάτια που θέλω να μάθω (υπάρχει μία δισκέτα"ΠΡΟΣΕΧΩΣ" στην οποία προσθέτω συνεχώς κομμάτια και αφαιρώ εκείνα που θεωρώ ότι έμαθα, και την ακούω όποτε μπορώ). Ελπίζω να βρείς τις παρτιτούρες που ζητάς. Αν είσαι καινούργιος στο όργανο και στο χώρο, συνέχισε έτσι για κάποιο χρονικό διάστημα, αλλά κάποτε θα πρέπει να αποφασίσεις προς τα που θα ρίξεις το βάρος: είναι πολύ δύσκολο το ρεπερτόριό σου να περιλαμβάνει και το “ότι αρχίζει ωραία” και “τα παιδιά της γειτονιάς σου”. Ένα από τα δύο ή και τα δύο δεν θα έχουν την ψυχή σου μέσα τους.

Να επαναλάβω εδώ ότι “τα παιδιά της γειτονιάς σου” τα έχουμε μάθει (η γενιά μας) από την εκτέλεση της Αμερικής όπου η εισαγωγή είναι κατά τη γνώμη μου λανθασμένη, μάλλον δεν τη θυμόταν καλά ο βιολάτορας. Η σωστή βρίσκεται στο δίσκο του Καρρά “Τραγούδια Ικαρίας και Σάμου”, τίτλος “Η χρυσή παρηγοριά μου”.

Μιλτο μπορεις να βρεις καμποσες παρτιτουρες σε αυτο το site: http://jconserv.net/musiclibrary/. A ναι! Ξεκολλα απο το τετραχορδο και παρε τριχορδο.

geia sou milto…egw psifizw na min asxoleitheis me partitoures an den ksekinas me daskalo…giati prota prepei logo na proxoriseis stin texniki oste na mporeis na proxoras pio aneta stin ekmathisi me tin partitoura…giati tha paideuesai adika kai pote den tha eisai euxaristimenos apo to apotelesma…kali arxi