Μπουζούκι..after sales servise

Από την εμπειρία σας…
Ποιός μάστορας έχει το καλύτερο after sales servise.
Οσο αναφορά το σετάρισμα, την αλλαγή τάστων και γενικά ότι χρειαστεί?

Αυτός που μπορείς να τον βρεις εύκολα αφού σου πούλησε το όργανο που έφτιαξε και δε χρειάζεται να περιμένεις κάτι χρόνια για ένα απλό σετάρισμα καβαλάρη ας πούμε.
Συνήθως όσο εύκολο ήταν να βρεις τον μάστορα όταν κατασκευαζόταν το όργανο άλλο τόσο εύκολο είναι να τον βρεις μετά.

1 «Μου αρέσει»

Να τον βρεις είναι το εύκολο νομίζω.
Το θέμα είναι να ασχοληθεί έστω και με τον καβαλάρη σωστά,
και όχι βιαστηκά λόγο φόρτου εργασίας πχ.

Μιλάω για Αθήνα.

Η προσωπική μου πείρα λέει πως οι κατασκευαστές που φτιάχνουν αξιόλογα όργανα και μπορείς να τους βρειε εύκολα, σέβονται τον πελάτη. Άρα είναι μάστορες που ό,τι πρόβλημα έχει το όργανο που ίδιοι κατασκεύασαν και πούλησαν το επιδιορθώνουν με την απαραίτητη προσοχή.

3 «Μου αρέσει»

Σπουρδαλακης, Κατσίφης.

2 «Μου αρέσει»

Πάνο νομίζω πως αδικείς πολλούς μάστορες αναφέροντας μόνο αυτούς τους 2, Αλλά οκ, ναι είναι δύο μάστορες που σέβονται τον πελάτη.

1 «Μου αρέσει»

Αδικώ επειδη δεν εχω εμπειρία απο άλλους?

1 «Μου αρέσει»

Αν μενεις Αθήνα νομιζω ειναι σημαντικό να είναι ο κατασκευαστής κοντά σου. Ιδίως σε καινούριο οργανο.

1 «Μου αρέσει»

Οταν καποιος ειναι νομιμος επαγγελματιας και τηρει τον κωδικα ηθικης, θα ειναι σωστος σε αυτα. Υπαρχουν καποιες εξαιρεσεις (εγω προσωπικα δεν εχω γνωρισει καποιον, γιατι εξυπηρετηθηκα απο δυο σαν πελατης), αλλα νομιζω οτι καποιος με μαγαζι και οχι στο υπογειο του κλπ θα πρεπει να προσεχει τετοια πραγματα.
Δεν αδικει ο Πανος. Απλα λεει την εμπειρια του απο κει που πηρε. Αυτο ειναι το σωστο. Και γω θα πω Αδερφια Ταξιμι και Γ. Αλεξανδρης, ειναι μια χαρα κυριοι εδω θεσσαλονικη. Ο Σπουρδαλακης ειναι και δω ξακουστος για το ποσο ξηγημενος ειναι…

Επισης υπαρχει πληθωρα πληροφοριων και βιντεο για αναπαλαιωσεις κλπ. Φαινεται το επιπεδο. Ο κυριος Φρονιμοπουλος, ειναι επιστημονας.
Ο ΚΑδογλου στον Εβρο, επισης πολυ λεπτομερης και επαγγελματιας.
Ο Θεοδωρακης στη Θεσσαλονικη, πολυ καλο εργο. Δεν εχω προσωπικες εμπειριες, αλλα εχουν φιλοι και γνωστοι.

3 «Μου αρέσει»