Μπουζουκι Τσολη , ερωτηση!

Αγαπητα μελη,
εδω και σχεδον 2 χρονια βρισκομαι στο εξωτερικο(USA),και εχω αφησει δυστιχως το μπουζουκι μου πισω στιν πατριδα(περιοχη Πατρας)
Το εχω στη ξυλινη θηκη του,που φταχτικε ειδικα στις διαστασεις του απο τον οργανοπειο, κουρδισμενο ενα ημιτονιο χαμηλοτερα, σκεπασμενο με ρουχα(οπως ο αγαπητος Χηστος μου ειχε αναφερει,οταν τον ειχα ρωτισει για το πως να φυλαξω το Μπουζουκι εαν δεν το παιζω για καποιους μηνες.)
Εαν και ο πατερας μου το εχει κοιταξει διο φορες(αφου το Μπουζουκι βρισκετε στο πατρικο μου) και μου εχει πει, οτι δεν εχει παρει κλιση,ανυσηχω για το μεγαλο διαστημα το μπουζουκι μενει απαιχτο.
Τι θα με συμβουλευατε να κανω για να αποφυγω πιθανο σκεβρωμα του οργανου στο μελλον?Μιας και το οργανο δεν παιζεται, πιστευετε θα ηταν καλυτερα να το πουλησω πριν περασει περισσοτερος χρονος και το οργανο αργα η γρηγορα σκευρωσει?Ειναι αμαρτια να χαλασει ενα τετοιο μπουζουκι…Το αγαπαω αλλα λογο δουλειας και ευθυνων στο εξωτερικο και λογο εληψης χρονου δεν εχω καταφερει να κανω ενα ταξιδι και να το παρω εδω.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Σ.Δ

Αγαπητε χωρις να θελω να σε προσβαλω, μου θυμιζεις κατι εκπομπες του στυλ
Παμε Πακετο, που καποιοι μεταναστες δεν μπορεσαν να ελθουν πισω ουτε μια φορα
τα τελευταια 30-40 χρονια,για να δουν τη μανα τους.
Αν το αγαπας τοσο,
ας στο στειλουν.
Τοσο δυσκολο ειναι στη σημερινη εποχη;

1 «Μου αρέσει»

Agapite foti,
exw kaki empeiria sto parelthon apo apostoli mpouzoukiou stin Ameriki apo Ellada.
Se euxaristw gia tin sumvouli sou anyway.

Από συντονιστή: Ελληνικό πληκτρολόγιο παρακαλώ, παιδιά!