Μαθήματα μπουζουκιού,

Για σας φίλοι,

Θα ήθελα τι γνώμη σας για μαθήματα μπουζουκιού με την μέθοδος του Βαγγέλη Τρίγκα μέσον internet ; Έχει κάποιος από σας εφαρμόσει τι μέθοδο ; Πιστεύετε ότι είναι αποτελεσματική ; Πάντως πιστεύω ότι για άτομα που μένουν έξω από την Ελλάδα, είναι ενδιαφέρον…

        Γεια σου Μιχάλη.Τί ακριβώς περιλαμβάνει?Μπορείς να κάνεις μια συνοπτική ενημέρωση? Ή αλλιώς μπορώ να πάρω πληροφορίες από κάποιο site?

Πήγαινε στην πηγή.

…όντως για εκτός Ελλάδος φίλους του ρεμπέτικου είναι μιά λύση, και αφού η τεχνολογία του επιτρέπει (:wink: γιατί όχι.

Γιατί δεν το δοκιμάζεις Μιχάλη, και να μας πείς κι εμάς πώς σου φάνηκε;

Παιδιά μήπως γνωρίζει κάποιος πόσο χρεώνονται τα μαθήματα; Στην ιστοσελίδα του Τρίγκα δεν βρήκα κάποια αναφορά.
Εν τέλει το έχει κάνει κάποιος;

Ο Τρίγκας χρέωνε έναν φίλο μου 50 ευρώ την ώρα και αυτό μέχρι πριν λίγους μήνες. Γενικά, ο κάθε δάσκαλος χρεώνει όσα θέλει. (από 20 ευρώ και πάνω)

50 ευρω πιστευω οτι ειναι παρα πολλα για 45 με 1 ωρα (πρωσοπικη μου αποψη) ιδιως αν εισαι και αρχαριος τοσο το χειροτερο…

Ότι δίνεις παίρνεις, λέει η παρoιμία…

1.Πιστεύω ότι δεν σημαίνει επειδή είσαι μπουζούκαρος ξέρεις να διδάσκεις και καλά! Άλλο το ένα, άλλο το άλλο!

2.Δηλαδή ο Χιώτης πόσα θα έπρεπε να πάρει σήμερα αν ζούσε και έκανε μαθήματα? 150 ευρώ την ώρα?

3.Ρε παιδιά ύμαρτον! Λαικό τραγούδι μαθαίνουμε!!! 50 ευρώ το μάθημα?:112:

Είναι μάλλον η εξαίρεση, θα συμπλήρωνα εγώ. Αλλά για τον Τρίγκα συγκεκριμένα, δεν ξέρω, δεν μπορώ να πω.

Όσο για τις “ταρίφες”… Δηλαδή αν πούμε πως θες κατά μέσον όρο τρία μαθήματα την εβδομάδα ώστε να είναι αποδοτικό, στον μήνα πάνω ακουμπάς έναν μισθό (πλέον…). Δε λέω, αν ο άλλος τόσο κοστολογεί την εργατοώρα του, με γειά του με χαρά του και καλά κάνει. Όμως να ξέρει και σε ποιούς απευθύνεται, έτσι δεν είναι;

αυτο το λες εσυ… στη συγκεκριμενη στιγμη , εγω πιστευω οτι μια λογικη τιμη ειναι τα 15 ευρώ η ωρα .
50 δε θα δινα ουτε στο χιωτη οπως λεει και ο παραπανω φίλος.
δηλ μαθημα με web camera + 50 ευρώ τι κολπα ειναι αυτα ρε παιδια LOL! καλος ο τριγκας αλλα φαρμακειο!!

Ρε παιδιά, 50 Ευρώ παίρνει και στα ονλάιν μαθήματα;; Λίγο παράλογο μου φαίνεται, καθότι τα 50 είναι ήδη και γιά λάιβ μάθημα πάρα πολλά (και όχι μόνο γιά ελληνικά δεδομένα)!

Θα παρακαλούσα, αν δεν είμαστε σίγουροι για κάτι, να μην ανακυκλώνουμε φήμες που μπορεί να είναι ανυπόστατες και “διασύρουμε” με ελαφριά καρδιά τη δουλειά του κάθε επαγγελματία. Αν κάποιος έχει εμπειρία προσωπική ας το γράψει.

Στο θέμα μας τώρα, επειδή και το ζήτημα των μαθημάτων μπουζουκιού έχει να κάνει με την “αγορά” και την προσφορά και ζήτηση που αναπτύσσεται σε αυτή, ο καθείς σε τούτη εδώ την κοινωνία μπορεί να ζητήσει όσα θέλει. Το θέμα είναι ότι και σε αυτή την περίπτωση εμείς πρέπει να γίνουμε συνειδητοποιημένοι καταναλωτές όπως και για ένα σωρό άλλα αγαθά που τα αγοράζουμε χωρίς να συγκρίνουμε τη σχέση χρήματος και απόδοσης.
Πιστεύω ότι είναι αδύνατον να μάθεις μπουζούκι μέσω internet, αν δεν έρθεις σε επαφή με το δάσκαλο. Η προσωπική επαφή είναι αναντικατάστατη.

Ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα το πώς η τρίχα γίνεται …τριχιά!!!

Ρωτάει κάποιος:

Η απάντηση είναι: 50 ευρώ την ώρα(για τον Τρίγκα) και από 20 ευρώ και πάνω(γενικά).

Τι κατάλαβε ο β’ φίλος μας;

Τόνισα το δηλ. γιατί ο β’ δεν είναι σίγουρος για το web+50
Ο γ’ φίλος όμως είναι…

Επαναλαμβάνω, προς αποφυγήν …δυσφημίσεως: 50 ευρώ την ώρα(για Τρίγκα) και από 20 και πάνω(γενικά).

Να αναφέρω ακόμη, ότι μέχρι 2 μαθήματα την εβδομάδα είναι αρκετά.Εκτός κι αν κάποιος μπορεί να μελετάει 6-8 ώρες την ημέρα, κάθε μέρα…:258:

Ας μην ξεχνάμε οτι ο manoschr είναι στη Στουτγκάρδη και οι τιμές σίγουρα θα είναι διαφορετικές επειδή οι δάσκαλοι είναι λιγότεροι.

Να ξεθάψω το θέμα. Υπάρχουν νεότερες πληροφορίες/εμπειρίες από τα μαθήματα online? Το κόστος ιδιαίτερου παραμένει στην περιοχή των 50 ευρώ ή έχει διαμορφωθεί προς τα κάτω ή προς τα πάνω?

Έχει κάποιος κάνει μαθήματα ιδιαίτερα πρόσφατα?

Ευχαριστώ.

επιτρέψτε μου να κανω κι εγω μια ερωτηση με τη σειρά μου…γνωρίζει κανεις πόσοπ κοστίζουν τα βιβλιο σι ντι του Τρίγκα
μεθοδος 1, 2, 3, κλπ?