Μαζώξεις στην Θεσσαλονίκη & στην Β. Ελλάδα (2010 - 2018)

Για 23 εκτός συγκλονιστικού απροόπτου είμαι μέσα εγώ.Απλώς να αναφέρεται διεύθυνση για να σας βρούμε.

Γειά σας και απο μένα παιδιά… και η κοζάνη μαζί σας… θα προσπαθήσω να παρεβρεθώ και εγω μαζί με ενα φιλαράκι μου (μπουζουκίστες αμφότεροι και με έφεση στο ρεμπέτικο…) θα σας παρακολουθώ για τις εξελίξεις και θα είμαστε σε επικοινωνία… όσο για ταβέρνα που ψάχνατε (για επόμενη φορα), θα πρότεινα το “Λημέρι” κάπου στην Ολύμπου… (αν υπάρχει ακόμα… γτ έχω και 3 χρόνια να πατήσω εκει… )!!

Φίλε μας, το ΛΗΜΕΡΙ είναι μια χαρά ταβέρνα και με εξαιρετικό φαγητό,
εκτός τούτου τα παλληκάρια του ιδιοκτήτη, είναι μέλη του φόρουμ μας
και άξιοι παίχτες (μπουζούκι, κιθάρα), το πρόβλημα που αντιμετωπίζουν
οι άνθρωποι, είναι με την οικοδομή …
Τους απαγορεύει την μουσική πέρα από κάποια ώρα και έτσι σε κάποια
μάζωξη μας, αναγκαστήκαμε να φύγουμε στο Νιαβέντι, οπότε και σπάει
το κέφι, όπως και να το κάνουμε !!! :mad:

Δερβίσης,
γράψε 2 [στα…φωνητικά (?)]

Και εγω εκτος απροοπτου (ελπιζω δηλαδη) θα ειμαι, παρεα με το μπουζουκακι μου…!

Μαζί τους κι εγώ !!! τραγούδι … :019::110::102::085:

Κι εγώ μέσα για 23.

Μεσα κ εγω κ ο μπαγλαμας μου και η κιθαρα μου.

Μάγκες τι γίνετε τελικά με την επικείμενη μάζωξη??? για να κανονίσουμε ν’ αφήσουμε την κοζάνη και να έρθουμε…

Οποτε για να διευκολυνουμε και τον φιλο vagnest που ρωταει…23/10,ημερα Σαββατο και στο μαγαζι Ανεμος-πισω απο τον αγιο θεραποντα.Αυτα!!!

Φίλε Γιάννη

Συγνώμη που επεμβαίνω , αλλά θεωρώ σωστό να το κάνω , προκειμένου να αναφερθούν
κάποια απαραίτητα κατά την γνώμη μου στοιχεία !

Πρέπει δίπλα στο όνομα της ταβέρνας , να γραφεί η ακριβής διεύθυνση - περιοχή και το τηλέφωνο …
Υπάρχουν πιθανόν άτομα που θα έρθουν από άλλες πόλεις και πρέπει να ξέρουν τα σωστά στοιχεία …

Επίσης θα πρέπει τυπικά να αναφερθεί κάποια ώρα προσέλευσης , περισσότερο για να επισημανθεί
εάν η μάζωξη θα γίνει μεσημέρι η βράδυ (καλά το διαβάζεις , έχουν γίνει και μεσημεριανές) …

Αν λοιπόν δεν σου κάνει κόπο , φρόντισε να αναρτηθούν όλα αυτά που προανέφερα και ό,τι άλλο
νομίζεις κατά την κρίση σου πως θα μπορούσε να βοηθήσει για μια άρτια διοργάνωση …

Ευχαριστώ θερμά … :109: … :slight_smile:

Πελαγια μου εγω απλα συγκεντρωσα τα στοιχεια που εχουν δοθει μεχρι στιγμης,μεσα σε αυτα δεν υπαρχει ωρα,ουτε ακριβης διευθυνση.Ο φιλος που προτεινε το μαγαζι ας κανει ενα κοπο να την γραψει γιατι ουτε και εγω ξερω που ειναι.Νομιζω οτι μεσημερι ειναι προτιμοτερο αλλα οπως θελετε!!!

Παιδιά sorry για την καθυστέρηση!!! Λοιπόν:

Σάββατο, 23/10 μετά τις 9.00 (21.00) στο μαγαζί άνεμος (ιλισσού 7 - τηλ.: 2310908907) πίσω από τον Ag. Θεράποντα στην Κάτω Τούμπα- όλο το μαγαζί για πάρτι μας!!! Ήρθε η ώρα να γνωριστούμε… τα λέμε εκεί!

Αν θέλετε μεσημέρι ακόμα καλύτερα πιστεύω!!! Αλλα πείτε την άποψη σας για την ώρα γιατί όσο πιο πολλοί τόσο καλύτερα για μας…

Παιδιά αν δεν υπάρχει πρόβλημα, θα πρότεινα να γίνει βράδυ η συνάντηση στις 21.00… για να μπορέσουμε να έρθουμε άνετα κ εμείς που είμαστε απο πιό μακρυα… εγώ πχ σάββατο δουλέυω μεχρι τις 18.00 και μετά λεω να ξεκινήσω για εκεί…

Ντερβίση μου είσαι σωστός κι ωραίος !!! Σ` ευχαριστώ προσωπικά και πάντα έτσι θα ενεργούμε !!!

Τώρα για το θέμα της ώρας, ορίζουμε το 21.00 μ.μ., καθότι πολλοί φίλοι μας εργάζονται ( βλ.παράθεση) …
'Ετσι και θα γνωριστούμε μεταξύ μας και θα τα πιούμε και θα τραγουδήσουμε με τα οργανάκια σας !!!

Η νύχτα, έχει πάντα από μόνη της μια επιβλητική γοητεία και η έξοδος του Σαββατόβραδου,
ας σηματοδοτήσει την αρχή από συγκεντρώσεις παρείστικες και γλέντια “ρεμπέτικα” !!!

Από μένα καλή επιτυχία !!! :088:

Χαιρετώ κ εγώ την ρεμπετοπαρέα… το σάββατο θα είμαι κ εγω μαζί σας παρέα με το μπουζούκι μου για να περάσουμε καλά… κ μακάρι να το καθιερώσουμε…

Και εγώ θα είμαι εκει! Μια ερωτηση μονο. Το μαγαζι οπως το ηξερα παλια δεν ηταν ταβερνα αλλα καφε. Πρωσοπικα και ετσι να ειναι δεν εχω προβλημα αλλα καλο θα ηταν να αναφερθει. Η ταβερνα που βρισκεται στην οδο λεγεται καρναγιο.

μεσα και εγω παιδια…αιντε να παρει μπρος.

Πραγματι ετσι ειναι, αλλα εμεις θα βρεθουμε στον ανεμο. Ο ιδιοκτητης θα μας εξασφαλισει ποτο φαγητο (έτσι είπε), διότι έκανε και μια μικρή στροφη και σε αυτον τομεα. Η επιλογή έχει γινει με γνώμονα αν θα έχει φαγητο, ποτο και ελευθερία κινησεων και τιποτε παραπάνω. Απο κει και περα δεν θα τον παντρευτουμε κιολάς!!!(χαχαχα) Την επόμενη φορά αν δεν μας αρέσει πάμε κάπου αλλου. Μονο η αρχή να γινει!!!

ok , αυτά τα λένε όμως φιλαράκι, διότι οι ηλικίες των συμφορουμιτών ποικίλουν …
είπαμε ταβερνάκι να βρούμε, όχι καφέ …
το είδος του τραγουδιού που γουστάρουμε κι εκπροσωπούμε, ταιριάζει με ρετσινούλα,
τσιπουράκι, κρασάκι και μεζεδάκια …
επίσης διαφέρει το ντεκόρ του καφέ, από αυτό της ταβερνούλας, θα μου πεις το ντεκόρ
θα παντρευτείς;;; “όχι”, αλλά όλα συντελούν στο πακέτο …
εάν είδες βιντεάκια του φόρουμ μας από μαζώξεις στην Αθήνα, σε ταβέρνες γίνανε όλες …
τέλος πάντων, πάμε και βλέπουμε …
το πολύ πολύ να φάμε dervisi και pelagia αλα κρεμ … :112: … :092: