Μάγισσα όταν με φιλάς τι βάζεις στο φιλί σου - Κόρη Μάγισσα

Καλά όλα για τη “σκοτεινιά”, αλλά ο Μάρκος λέει “Κοκκινιά” στο στιχάκι του…

Ελα βρε “Αλλε”. Πρωί-πρωί (στον καναπέ με καφέ και laptop -apple βέβαια) μ’ έβαλες να ακούω “Σκύλα μ’ έκανες και λιώνω”!!! (Καλά αν ξέρανε οι αμερικάνοι πως η τεχνολογία που φτιάχνουν κι όλο αυτό το ντιζάιν παίζει τραγούδια του Μάρκου…θα μου παίρνανε το κομπιούτερ!).
Η δικιά μου εκτέλεση “σκοτεινιά” λέει. Είπα κι εγώ… Με έκανε ο “σκοτεινιασμένος παρκαδόρος” να λειτουργήσω άμεσα και “θυμικά” και να κάνω λάθος…
Υπάρχει εκτέλεση που αναφέρεται η “Κοκκινιά”;

Σκοτεινιά λέει ρε παιδιά και δεν επιδέχεται ηλεκτροφωτισμό γιατί άμα σου κάτσει σκοτεινιάζει το μέσα σου.Πάντως το θέμα του ανεκπλήρωτου έρωτος διατηρεί την επικαιρότητα του και στον 21ο αιώνα και αν και οι αναφορές στο θέμα πια είναι πιο σικ(ε) και ντελικάτες.

Σωτο, σου στειλανε απο τη ΔΕΗ το σχετικο φυλλαδιο;

Το σωστό είναι “Σώτο” οχι “Σωτο”.
Γιατί δεν είμαι Γιαπωνέζος.

Φραγκίσκο, Φραγκίσκοοοοο!!! Πού είσαι; Στενοχωρήθηκες κι άλλο λίγο… και “δε μας μιλάς”; Μήπως δεν κατάλαβα εγώ καλά όταν έγραψες ΤΣΙΠΟΥΡΑ;
Μήπως άλλο ήθελε να πει ο ποιητής; Τσίπουρα ή τσιπούρα;


Ας γράψει και κανας άλλος βρε παιδιά…Κουράστηκα να γράφω σήμερα!
Είμαι από το πρωί γραφείο κι έχω “πήξει” να στέλνω μέιλ, και παρόλα αυτά κάθε τόσο μπαίνω και στο φόρουμ. Εσείς…απουσιάζετε.

Μου φαίνεται ότι “τάπαιξες” απο την ζέστη. Στενοχωριέμαι έτσι εύκολα εγώ?

Απογοητεύομαι! Αμβλύνθηκαν παιδί μου τα συναισθήματά σου εκεί στην Ευρώπη; Μπα, μπα… δε νομίζω.
Εσύ σταθερός στο ύψος σου, πάντα! Όμως εγώ που είμαι “ευαίσθητη” είμαι στενοχωρημένη που οι ρημαδιασμένες κασέτες δεν μπορούν ακόμα να γίνουν cd. (Δεν μιλάω για μετάλλαξη! Ξέρεις εσύ.)

Αυτά το καλοκαίρι. Και σε αντάλλαγμα, τσίπουρα στην παραλία…

On line είμαστε Frank? Καλημέρα !!! Μιλάμε για πολλά τσίπουρα! Το υπόσχομαι (Και στη Νάξο βέβαια, και ξημερώματα σε κανα πανηγύρι με τον Σταματογιάννη). Κι αν μας την κάνει φέτος ο Σωτήρης για Καλαμάτα, θα γίνει -οπωσδήποτε " και προσκήνυμα στο νησί!

βαλσάκι

Σαν έχεις χωράφια, αμπέλια, ελιές
πούλα τα όλα και κάντα δραχμές

δεν έχω χωράφια, αμπέλια, ελιές
είμαι μοδιστρούλα και ράβω ποδιές

μενεξέδες και ζουμπούλια
και θαλάσσια πουλιά
σαν θα δείτε την καλή μου
χαιρετίσματα πολλά

ύβαλλα-ύβαλλα οοοοοοοοοοοοο
πάμε γυαλό γυαλό
ύβαλλα-ύβαλλα ιιιιιιιιιιιιι
πάμε παντού μαζί

κι αν εσύ δε μου το 'δώσεις
το φιλί που σου ζητώ
θα στο πάρω με το ζόρι
και θα είναι πιό γλυκο…

ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΞΗ-ΣΤΟ ΝΑ ΤΗΣ ΙΚΑΡΙΑΣ ΠΡΩΤΟΜΑΓΙΑΤΙΚΑ ΕΡΩΤΕΥΘΗΚΑ-ΚΙ ΑΠΟΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ-ΒΓΕΙΤΕ ΟΞΩ ΚΙ ΑΓΑΠΗΘΗΤΕ ΜΩΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!

Πάει, τον χάσαμε κι αυτόν !!!
Πάει, πάει, πάει, πάει
πάει, πάει, πάει, πάει
και δεν…γυρίζει πια !!!

και πάω, πάω, πάω
και πάω να τρελλαθώ
και πάω, πάω, πάω
σε 'κείνη που αγαπώ!

κι επειδή αυτό μου έπεσε πολύ λαικό:

με μιά ματιά με τρέλλανες
πιπίνα μου, πιπίνι
γιάτι έχεις μάτια φλογερά
και χείλη σα ρουμπίνι

πιπίνα, πιπινάκι
με τρώει το σαράκι
δίχως εσέ πιπίνι
η φλόγα μου δε σβύνει!

Γειάχαραντάν
ωω τριαλαλαλαλα