Λαϊκορεμπέτικο Φόρουμ - Πενιές ψυχής

E, όχι και “λαικό τραγούδι”, ρε Μπάμπη, οι ΜακροΚοντοΟικονομοπουλοι !!! Ούτε λαικό, ούτε τραγούδι (για μένα) …

Ασωτε - αλήθεια- πόσων ετών είσαι? Συμφωνώ στο large της Μ-ουσικής, αλλά … με ένα αλλά …

Kαι 2 ερωτη΄σεςι ακόμα : Μπάμπη, ποιο το λινκ για το της οργανοποιίας πούλεγες?
Δημήτρη, “αυτό” το λινκ σε οδηγεί σε ένα “λαικορεμπέτικο” (όχι λαικοπαραδοσιακό) χωρίς καθόλου υλικό !!! Πρέπει να γραφτελις για να δεις αν έχει περιεχόμενα?

Άγγελε, έχει υλικό και πολύ μάλιστα και μια χαρά φόρουμ είναι. Και για να λέω λαϊκό-δημοτικό κάτι θα ξέρω:089: Μη μένεις στον τίτλο.

Άσωτε και Τάκη σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, σίγουρα θα περάσω μια βόλτα! Βέβαια, όταν μιλάω για ρεμπέτικα σαφώς και δεν εννοώ Καζαντζίδη ή πολύ περισσότερο …Οικονομόπουλο!! Για το τί εννοούμε “ρεμπέτικο” ρίξε μια ματιά στις σχετικές ενότητες του φόρουμ μας…Είμαι σίγουρη ότι αν στοχεύσεις στο “σύγχρονο λαικό-ποπ” τότε θα μαζεψεις κόσμο και θα μπορείς να βάζεις Οικονομόπουλο, αλλά Οικονομόπουλος και ρεμπέτικο… πίστεψε με, ΔΕ ΛΕΕΙ…όσο κι αν θέλεις ενα πολυσυλλεκτικό φόρουμ!

βάλε τουλάχιστον δίπλα στο τετράχορδο (στην αρχική σελίδα) και ένα τρίχορδο μπουζούκι! απ’ τη στιγμή μάλιστα που κάνεις αναφορά και σε ρεμπέτικο!!

εκτός και αν χρησιμοποιείται το ρεμπέτικο σαν δόλωμα… καθόλου πρωτότυπο στις μέρες μας…

Άλκη, όπως είπα, το forum είναι προσωρινό μέχρι να δημιουργηθεί το τελικό site στο www.penies.gr. Εκεί θα μεταφερθεί όλο το περιεχόμενο του φόρουμ μέσα στο φόρουμ που έχει το πρόγραμμα ASCOOS CMS.

Αυτή τη στιγμή είμαι τόσο φορτωμένος (καθότι πρέπει να τελειώσω το πρόγραμμα και να παραδώσω έως τον Ιούνιο 4 sites) που άλλο δεν μου έφτανε… να ασχολούμαι με το εικαστικό του φόρουμ.

Στην τελική σελίδα, που μάλλον θα προγραμματιστεί για τον Ιούλιο - Αύγουστο, θα έχει δικό του μοναδικό θέμα που θα ξεχωρίζει από όλα…

Και αυτό που έβαλα, το έβαλα στα γρήγορα χωρίς επεξεργασία μόνο και μόνο για να μην υπάρχει άλλο logo…

Υ.Γ. Άλκη, σταματήστε να είστε προκλητικοί… νομίζω ότι μιλάω με σοβαρά άτομα που μπορούν να σκεφτούν λίγο… το να πετάμε συνέχεια σπόντες… ξέρεις μπορώ να το κάνω και εγώ εύκολα… αλλά δεν είναι του χαρακτήρα μου…

για μια φωτογραφία τρίχορδου μπουζουκιού δίπλα στο τετράχορδο μίλησα! σιγά το χρονοβόρο!
τέλος πάντων, εσύ ξέρεις…

καθόλου προκλητικά δεν μιλάω!
στις μέρες μας τα λαικοσκυλάδικα τα βαφτίζουν ρεμπετάδικα και όταν γίνεται κουβέντα πάνω σ’ αυτό προσπαθούμε ν’ αποδείξουμε ότι δεν είμαστε ελέφαντες…
έχω το δικαίωμα της αμφιβολίας… πάντως θα περιμένω το τελικό σου αποτέλεσμα προκειμένου να κρίνω…

Συγγνώμη, πρέπει πρπωτα να γραφτείς για να δεις τι έχει εκει μέσα? διοτι πατησα στο “αυτό” που έγραψες και αυτόπου άνοιξε δεν είδα να έχει τπτ από υλικό και θέματα. Σαφώς καισ ε εμπιστεύομαι, για αυτό και σε αρωτάω. παρακαλώ βόηθα. Ευχαριστώ. Τι πρεπι να κάνω για να δω εαν και π΄σο με νδιαφέρει?

Γράψου και εάν σε ικανοποιεί μένεις, ειδάλλως την “κάνεις”…