Λένα Κιτσοπούλου και οι Ράστ Χιτζάζ στον ΙΑΝΟ

Καλησπέρα, αύριο Δευτέρα 27 Μαΐου βράδυ οι ΡΑΣΤ ΧΙΤΖΑΖ με την Λένα Κιτσοπούλου θα παίξουμε όμορφα ρεμπέτικα στις 21:30 στον ΙΑΝΟ.
Δείτε λεπτομέρειες στο site του IANOY και facebook event
Για όσους θέλουν, η συναυλία θα μεταδοθεί και απευθείας από το ράδιο του ΙΑΝΟΥ

Αυτή την Παρασκευή και το Σάββατο θα παίξουμε στον ΙΑΝΟ.
Καλώς να ορίσετε όσοι φίλοι επιθυμείτε!

[i]Η Λένα Κιτσοπούλου, ο Γιάννος Περλέγκας και οι Ραστ Χιτζάζ στον ΙΑΝΟ! Μουσική Βραδιά
Λένα Κιτσοπούλου τραγούδι
Γιάννος Περλέγκας τραγούδι κιθάρα (Ραστ Χιτζάζ)
Στράτος Γκρίντζαλης μπουζούκι (Ραστ Χιτζάζ)
Μπάμπης Παπαδημητρίου μπαγλαμάς (Ραστ Χιτζάζ)
Δημήτρης Παπαδάμης ακορντεόν
Νικόλας Καραολάνης βιολί

Είσοδος: 10? / Ελάχιστη κατανάλωση: 6?
Πληροφορίες Κρατήσεις: IANOS | τηλ. 210 32 17 810, Σταδίου 24 Αθήνα
Προπώληση εισιτηρίων στα ταμεία του ΙΑΝΟΥ: Σταδίου 24 & Golden Hall (Λ. Κηφισίας 37Α, Μαρούσι) και στο www.ianos.gr
Η βραδιά θα μεταδίδεται ζωντανά από τo ianosradio.gr
Οι πόρτες ανοίγουν στις 21:00[/i]
https://www.facebook.com/events/402762503184830/?ref_dashboard_filter=upcoming

Άσχετο, αλλά η Κα. Κιτσοπούλου είναι η κυρία που είχε ‘‘προκαλέσει’’ (το βαζω σε εισαγωγικα, γιατι τα ΜΜΕ προκαλουν) με τα του αθανάσιου διάκου και του σεξ με μαύρους???Είναι απλή συνωνυμία??Τους Ραστ χιτζάζ έχω δει σε βίντεο σε εκδηλώσεις Ιανού, είναι αρκετά καλοί.

Η Λένα είναι ηθοποιός, σκηνοθέτις και συγγραφέας.

Ανεστακος μιας και δε σου απάντησε ο babis άμεσα (αλλά έμμεσα), είναι το ίδιο πρόσωπο και μάλιστα εάν δε μείνεις στα επιφανειακά που προβάλλουν τα ΜΜΕ θα δεις ότι είναι πολυπράγμων, καταπιάνεται με πολλά (άλλες φορές επιτυχημένα και άλλες όχι) και είναι και ενδιαφέρον ως άνθρωπος με “στάσεις ζωής” και απόψεις που την κατατάσσουν σε αυτό που λέμε “ανήσυχη καλλιτεχνική φύση”.

Άλκο προς τι η υπεράσπιση στο πρόσωπο της κυρίας?? Δεν της επτέθηκα και δεν είπα κατι. Επιβεβαίωση επειδή κάτι μου έλεγε το όνομα της ήθελα. Και μάλλιστα λάθος μου γιατί με ένα πάτημα στο σέρτς, τσακ μπαμ έμαθα ότι ήθελα. Πέραν αυτού αδιαφορώ για το πόσο πολυπράγμων κ.λ.π. είναι η κυρία. Μπράβο της βέβαια.

Υ.Γ. αν κατάλαβα καλά θα νόμισες ότι την μείωσα με την ερώτηση μου. Λάθος. Αν όμως έτσι ένιωσες πρέπει να καταλάβεις ότι το πόσο πολυπράγμων κ.λ.π. είναι κάποιος δεν αντικρούει το γεγονός ότι είναι και χάλιας και λέει π@π@ριές (άσχετο με την κυρία). Και ο Φοίβος πολυπράγμων είναι.

Υ.Γ.2 Βάλε τελεία εδώ αφού είδες ότι δεν παίζει πρόβλημα.

[b]Ανεστακος[/b], επειδή ίσως παρεξηγήθηκε ο λόγος μου, δεν υπάρχει υπεράσπιση καμία. Άλλωστε δε την γνωρίζω προσωπικά. Απλά μίλησα συμπερασματικά τονίζοντας αυτό που ανέφερες ο ίδιος :

Όσο για το διαχωρισμό θέσης μεταξύ πολυπράγμονα και “ασχετοσύνης” (σε γενική βάση, χωρίς να αναφέρομαι σε συγκεκριμένα άτομα) θα συμφωνήσω μαζί σου, πως όντως υπάρχει εκεί έξω!

Όντως υπάρχει! Παντως σε τελική ανάλυση συμφωνούμε για τα Μ.Μ.Ε…

Αυτό το Σάββατο 31/10/2015 θα γίνει η δεύτερη συναυλία μας (για το προηγούμενο Σάββατο ξέχασα να το βάλω…) στον ΙΑΝΟ.

Έχουμε κάνει μια επιλογή με τα ρεμπέτικα που μιλούν στην καρδιά μας, θα ακουστούν μερικά κομμάτια που δεν παίζονται και τόσο συχνά αλλά και κάποια αγαπημένα “κλασσικά”, με φυσικό και εξαιρετικό ήχο…

Λένα Κιτσοπούλου τραγούδι
ΡΑΣΤ ΧΙΤΖΑΖ
Γιάννος Περλέγκας: κιθάρα, τραγούδι
Στράτος Γκρίντζαλης: μπουζούκι, τραγούδι
Μπάμπης Παπαδημητρίου: μπαγλαμάς, μπουζούκι, τραγούδι
special guest Κώστας Σταυρόπουλος: κοντραμπάσο, τραγούδι

Ιδού και το event.

https://www.facebook.com/events/500017776841312/

Υ.Γ> Με δεδομένη την προσέλευση στην πρώτη συναυλία, καλό είναι να κλείσετε θέση όσοι ενδιαφέρεστε…