Καινούργιο τρίχορδο Σπουρδαλάκη 2020

Παραθέτω κι εγώ το καταπληκτικό τριχορδο 2021 καρυδιά που πήρα.
Μιλάμε για ήχο τρομερό, με σκάσιμο, ήχο μεταλλικό τύπου Στέλιου Ζαφειριου, είμαι ενθουσιασμένος.
Ταστιέρα και μπράτσο αεροδρόμιο

17 «Μου αρέσει»

Καλορίζικο Μπάμπη! Ανέβασε και κάνα ηχητικό!!! :smiley:

1 «Μου αρέσει»

Μπράβο Μπάμπη καλορίζικο και καλόπαιχτο. Αν και στα χέρια σου το καλόπαιχτο είναι σίγουρο.

(Ήχος Στέλιου Ζαφειρίου? Κάνεις και απιστίες στο ρεμπέτικο?) :smile: :smile: :smile:

1 «Μου αρέσει»

:slightly_smiling_face::grin::upside_down_face:
Χαχαχα
Γειά σου Λουκά!!!
Λοιπόν, αν και καταλαβαίνω το αστείο πείραγμα, να πω ότι το Μπουζούκι το αγαπώ πολύ και μέσα στο παλιό λαϊκό τραγούδι και μέσα από το έντεχνο αλλά και ελαφρό και πολιτικό τραγούδι (Νέο κύμα, Λοΐζο, Θεοδωράκη). Παράλληλα, με ενδιαφέρουν φυσικά και η δεύτερη εποχή του ρεμπέτικου, Τσιτσάνης, Μάρκος του 60-70, το ζόρικο τροχορδο του 55-65…
Οπότε, δεν μου φτάνει ο παλιακος ήχος.

Κυρίως όμως, τα όργανα του Σπουρδαλακη κατ’ εμέ εκφράζουν την πιο σύγχρονη κατασκευαστικα αντίληψη στον τρόπο λειτουργίας του οργάνου και τον ήχο του μπουζουκιού, προσφέροντας πολλά σε έναν παίχτη που θέλει να πάει μπροστά.

Παιδιά για ηχητικό αργότερα, δεν εχω μικρόφωνο πχια

7 «Μου αρέσει»

Μπαμπη καλοριζικο και καλές πενιες .
Πολύ όμορφο.

2 «Μου αρέσει»

Μπαμπη καλοπαιχτο και καλοταξιμο :wink:

1 «Μου αρέσει»

Υπάρχει (τον έχω) ένας δίσκος (της Λύρας) σχεδόν, θα έλεγα, εμβληματικός, αφού είναι ο πρώτος του come back της Σωτηρίας Μπέλλου, μετά από αρκετά χρόνια απουσίας από τη δισκογραφία και το πάλκο. Είχε τεράστια εμπορική επιτυχία, πάνω στην οποία πάτησαν 30 το λιγότερο άλμπουμ με επανεκτελέσεις της Μπέλλου, που ακολούθησαν. Την συνοδεύουν «Τα μπουζούκια του …. Στέλιου Ζαφειρείου»!

5 «Μου αρέσει»

Θα συμφωνήσω απόλυτα με την λογική σου. Ειδικά για τα όργανα με την σύγχρονη κατασκευαστική αντίληψη.

Μπάμπη καλοτάξιδο το όργανο κι εσύ γερός και δυνατός να το χαρείς.
Φέρ’ το το καλοκαίρι, να κάνουμε κανένα παρεάκι να το ακούσουμε…

2 «Μου αρέσει»

Ναι Γιώργο θα το φέρω, καλά να είμαστε και χωρίς κοβιντ, να κάνουμε κάνα γλέντι!
(Πέρσι πρώτο καλοκαίρι χωρίς γλέντι στην Κεφαλονιά…)

Καλόπαιχτο Μπάμπη μου.

4 «Μου αρέσει»

Καλορίζικο φίλε, αν και δεν μ’ αρέσουν στην εμφάνιση καθόλου τα μπουζούκια του Σπουρδαλάκη, (κάτι δε μ’αρέσει στις χαρακτηριστικές του φιγούρες) είναι από τα ελάχιστα που μου τράβηξε το μάτι!

Καλά παιξίματα!

1 «Μου αρέσει»

Από τα πιο όμορφα όργανα που έχει φτιάξει ο Χρήστος. Λογικά και απο τα πιο ακριβά.
Υπάρχει κάπου ένα βίντεο να το ακούσουμε?

Καλησπέρα σας, γνωρίζετε αν ο κύριος Σπουρδαλάκης κατασκευάζει όργανα εύρους τιμών 700-1100? είμαι νέος και ενδιαφέρομαι να αγοράσω, αναρωτιόμουν μήπως γνωρίζατε. Ευχαριστώ

Edit: υπαρχει μεταχειρισμενο?

Εάν είσαι Αθήνα / Πειραιά, κάνε μια βόλτα από το μαγαζί του. Έχει όργανα διαφόρων τιμών.

2 «Μου αρέσει»