Καινούργιο τρίχορδο Σπουρδαλάκη 2020

Είναι γνωστό αυτό για την αντικατάσταση Πάνο.

4 «Μου αρέσει»

Ο Σπουρδαλάκης έχει την πολιτική ότι άπαξ και αγοράσεις μπουζούκι από αυτόν και δεν σου ταιριάζει , μπορείς να πας να το αλλάξεις όσες φορές θέλεις, όποτε θέλεις με κάποιο αντίστοιχης τιμής.

3 «Μου αρέσει»

Ισχύει ότι δεν αντικαθιστά όργανα χωρίς ανθρακόνημα;

1 «Μου αρέσει»

Μπλέκο έχεις ωραίο χαλί.

2 «Μου αρέσει»

Ενδεχομένως. Αλλά δεν έχω ακούσει ή επιβεβαιώσει κάτι τέτοιο κάπου

Φτιάχνει όργανα χωρίς ανθρακόνημα?

Κάποτε έφτιαχνε. Πριν αρκετά χρόνια προφανώς. Βέβαια δε ξέρω εάν τότε είχε το χαρτί της εγγύησης. Αυτό θέλει διερεύνηση ή ένα ερώτημα στον ίδιο.

2 «Μου αρέσει»

Κοτζάμ όργανο, το χαλί κοιτάς εσύ; :joy:

3 «Μου αρέσει»

Γιατί λες Χρήστο Σπουρδαλάκη; Στην χορδιέρα βλέπω άλλη υπογραφή.

Είναι τα αρχικά του ονόματος του @SOL νομίζω…

1 «Μου αρέσει»

Τα αρχικα του ονοματος μ ειναι, κατασκευη Χρηστου Σπουρδαλακη.

1 «Μου αρέσει»

Τα λόγια είναι περιττά, όταν πρόκειται για τέτοιο πολυβόλο!!

1 «Μου αρέσει»

Είσαι των άκρων…όχι και πολυβόλο😄

Το όργανο πέρα από τα θέματα αισθητικής, το ναδεικνυει ο παίκτης σε μεγάλο βαθμό.
Ουκ ολίγες οι περιπτώσεις που το ίδιο όργανο αλλάζοντας χέρια γίνεται “άλλο όργανο”
Τεσπά, άλλη και μεγάλη κουβέντα αυτή…

4 «Μου αρέσει»

Καλημέρα, και καλόπαιχτο το όργανο!!

Μια ερώτηση, στον καβαλάρη επειδή φαίνεται μαύρος μου τράβηξε το ενδιαφέρον και έκανα ζουμ, το κόκαλο είναι βαμμένο μαύρο ή πρόκειται για άλλο υλικό ;

1 «Μου αρέσει»

Κι επειδή η υπόσχεση είναι υπόσχεση και πρέπει να κρατιέται έναντι στους συνδαιτημόνες της ανάρτησης ιδού και με τη σειρά μου ταπεινά παραθέτω το δικό μου οργανακι.

Σκάφος: Buxus sempervirens
Καπάκι: Ελβετική Ελάτη εξαιρετικά παλαιάς κοπής με φιγούρες φυσικού ξύλου (παλισανδρος και pernambuco)
21 δούγιες και εσωτερικα ντυμενο με φυλλα χρυσου 12k.
Καβαλάρης κατασκευής και σχεδιασμού Neorion
Περιμετρικός διάκοσμος απο παραλληλεπιπεδα επαλλληλα κομματάκια απο φυσικό ξύλο και φιλετάκια.
Carbon στο μανίκι(Neorion)
Η υλινο armrest απο παλίσανδρο
Κλιμακα 69εκ ενω εχουν χρησιμοποιηθει βερνικια λαδιού σε σκαφος και καπακι, προσωπικης συνταγης του Χρήστου Σπουρδαλάκη. Ένα αγαπημένο ποιοτικό όργανο απο εναν εξαίρετο οργανοποιό αλλά και ευγενή άνθρωπο.

4 «Μου αρέσει»

8 «Μου αρέσει»

Εξαιρετικες κατασκευαστικες προδιαγραφες, φανταζομαι και ο ηχος θα κινειται στα ιδια υψηλα στανταρντ…καλοταξιμο…

Καλες πενιες εύχομαι.
Πολυ ομορφο να το χαρείς !
Αν θέλεις ανέβασε και ενα ηχητικό να το ακούσουμε :slight_smile:

Πολύ σωστά. Αυτό το συγκεκριμένο όργανο είναι αυτό που είχε ο Ευγενιος για λίγο καιρό και αντάλλαξε αφού του άρεσε ο ήχος του redwood :blush::blush:
Γούστα είναι αυτά… :blush::blush::blush:

1 «Μου αρέσει»

Να είσαι καλά @Panos !! Επιφυλάσσομαι και για να στείλω και ηχητικό δυνατό!!

3 «Μου αρέσει»