Θέλω γυναίκες

(michalis) #1

Για σας φίλοι,

Ψάχνω να βρω ένα τραγούδι, προφανώς του Ζαμβέτα, που μιλάει για γυναίκες (ο τίτλος "θέλω γυναίκες;) σε mp3. Ποιος μπορεί να με βοηθήσει;

Ευχάριστο

Μιχάλης

(GiorgosP) #2

Αν εννοείς αυτό που νομίζω, το ρεφραίν έχει ως εξής:
“Θέλω γυναί - γυναίκες θέλω πολλές.
Θέλω πολλές ξανθές, μελαχροινές.”

και:
“Θέλω γυναί - γυναίκες θέλω πολλές.
Θέλω πολλές κι απ’ όλες τις φυλές.”

Και ένα χαρακτηριστικό διστιχάκι του λέει:
“Μία Σπανιόλα να μου χορέυει <ολέ>,
μία Τουρκάλα να μου παράει τον αργιλέ.”

ρεφραίν

Αν είναι όντως αυτό, μπορώ να ψάξω να το βρω (κάπου το έχω κρυμένο σε εκτέλεση του “χοντρονάκου”) και να σ’ το στείλω.

(michalis) #3

Nai akribos auto. An mporeis na mou to stilis, tha 'tane poli oraia,

S’efxaristo.

to mail mou : [email protected] i [email protected]

(huzzam) #4

Στο στελνω απο Τσέρτο-συμπτωματικα το ελαβα χτες-

(huzzam) #5

μάλιστα.αποτυχια αποστολης.αν δεν τα καταφερω μετα την 5η φορα,θα προσπαθησουμε μια αλλη μερα.

{εντάξει τελικα.με την 3η -και φαρμακερη-εστάλη μεσω yahoo}

Μιχαλη στο εστειλα,με Μαριω και Χονδρονακο,με αλλα τρια δωρο.
Ειναι απο τη συναυλια ΜΕΡΕΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ.

ΦΩΤΗΣ

(kostasv) #7

“Θελω πολλές”

εγώ το γνωρίζω μόνο από τους “Αγαμοι Θύται” απ’ το δίσκο με τη “Λακούβα” : Το μέγα το μυστήριο της ζωής

(yiorgosv) #8

Το τραγουδι ειναι του Χοντρονακου -εξ οσων ξερω …
το ιδιο λεει και στο γνωστο σαϊτ : kithara.vu

Βεβαια ο συγχωρεμενος ο Νακος μας ελεγε το '92 οτι και η Δημητρουλα και η Κατερινα Θεσσαλονικια (στ’ονομα του Τσιτσανη) ειναι δικα του αλλα αυτο δεν τοχω ψαξει …

Το “Θελω πολλες” ειναι τραγουδι πλακατζιδικο με πολλες διασκευες στους στιχους απο τον ιδιο το Νακο και αλλους !! Ηταν παντα το κλου της βραδυας εκει που επαιζε αλλα και η απαρχη να αρχισει να λεει παλια και αγνωστα ρεμπετικα τα πιο πολλα μη ηχογραφημενα !!

Αδικημενος σαν συνθετης ο Νακος, ειχε γραψει πολλα καλα τραγουδια που ομως το κυκλωμα δεν τα προωθησε και τα ξερανε και ζηταγανε φανατικα, μονο αυτοι που τον γουσταρανε …

(kostasv) #9

νομίζω ότι και στο cd των Άγαμων γι’ αυτόν γράφει ως δημιουργό-πρέπει να το βρω

(Μόνικα) #10

Ρε παιδιά και γω το ίδιο τραγούδι ψάχνω σε mp3… Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει;;
Παρακαλώ πολύ…

(Κώστας Κ.) #11

Κατ’ αρχήν, καλώς ήρθες.
Δεύτερον, κάνε έναν κόπο και διάβασε τους όρους χρήσης του Φόρουμ, καθώς και κάμποσα posts του και θα δεις ότι εδώ δεν είναι χώρος ανταλλαγής οποιασδήποτε μορφής αρχείων. Ψάξε αλλού να βρεις αυτό που ζητάς.

Για όλα τα υπόλοιπα γύρω απ’ το ρεμπέτικο βρίσκεσαι στο σωστό χώρο και είσαι ευσπρόσδεκτη.

(Μόνικα) #12

Συγγνώμη, απλά επειδή είδα ότι σε πιο παλιά posts είχε δωθεί κάποια βοήθεια είπα να προσπαθήσω… Όπως και να 'χει, ευχαριστώ…

(vencon) #13

Για σου Μιχαλη το τραγουδι το ερμηνευει ο Κοτρωνακος αλλα δεν ξερω που μπορει να το βρουμε, εχω ενα γνωστο που το ερμεινευει σε ενα ρεμπεταδικο στον πειραια θα μαθω και τα λεμε.

(vencon) #14

φιλε γιωργο θα ειμουνα ευγνομων αν μπορουσες να το στειλεις και και σε εμενα[email protected] ευχαριστω προκαταβολικα.

(Μήτσος) #15

Πολύ καλό!!!
Όπως λέμε: Ντύσου καλά και μ’ εγκατέλειψες, γύρισε πίσω γιατί μου έλλειψες…”:slight_smile:

Όσο για το τραγούδι και περί αποστολής του σε mp3 και ανταλλαγής αρχείων, σίγουρα θα σου έρθει … κοτρώνα από τ’αφεντικά του φόρουμ. :112: Διάβασε τους όρους χρήσης του φόρουμ ή μάλλον μερικά posts παραπάνω, στο ίδιο thread. Θα βρεις και το όνομα του συνθέτη σίγουρα… Κατά τ’ άλλα, καλώς όρισες!:088:

(Πάνος Καραγιώργος) #16

Εεεεμ… :019:

(Mattheos30) #17

παιδια μπορω να εχω και εγω το “Θέλω πολλές” Ευχαριστω!!

(Νίκος Πολίτης) #18

Βρε Matteos 30, τους όρους με τους οποίους υποτίθεται ότι συμφώνησες, όταν έγινες μέλος, δεν τους διάβασες καλά. Δεν διάβασες τουλάχιστον τα μηνύματα που προηγούνται του δικού σου; Η ανταλλαγή ΜΡ3, παρτιτούρας και γενικότερα όσων εμπίπτουν στο νόμο περί πνευματικής ιδιοκτησίας δεν επιτρέπεται σε αυτό το φόρουμ.

Καλως ήρθες, πάντως, στην παρέα μας και καλές συζητήσεις!

το εχω ακουσει απο εκτελεση Μπουγας :slight_smile: