Είναι να μην μπλέξεις

Γεια χαρά σε όλες και σε όλους!

Θέλω από καιρό να ασχοληθώ πιο σοβαρά με την μουσική, αλλά ζω σε απόκεντρο μαχαλά της Γερμανίας και δυσκολεύει το θέμα αν το όργανό σου δεν είναι βιολί, πιάνο η κάτι πνευστό με καπάκια και βίδες.

Είχα έναν μπαγλαμά παλιά αλλά… τον έσπασα στο Βερολίνο. Τον τελευταίο καιρό ασχολούμαι με τζουρά, μόνο που και αυτός δεν θέλει άλλο να είναι τζουράς, αλλά βρήκε τον πραγματικό του εαυτό σε σχήμα τόξου.

Έτσι αποφάσισα να πάρω ένα όργανο από μάστορα, έδωσα παραγγελία για τρίχορδο και άρχισα να ενδιαφέρομαι και για την οργανοποιία γενικά.

Έπειτα βρισκόμουν όλο και πιο συχνά εδώ, αλλά έχει ατέλειωτες συζητήσεις μέχρι που έκανα έναν λογαριασμό να γίνει ησυχία.

Αυτά για την ώρα, θα χαρώ να έχουμε καμιά καλή κουβέντα στο μέλλον.
Φιλικά, Κώστας.

5 «Μου αρέσει»

Καλώς όρισες! Σε ποια περιοχή είσαι, αν επιτρέπεται; Γιατί υπάρχουν αρκετοί σκόρπιοι ρεμπετοφιλοι στην Γερμανία.

3 «Μου αρέσει»

Καλώς σας βρήκα… ναι, είναι όλοι σκόρπιοι εδώ στην περιοχή, έχει πολλά χωριά. Βέβαια είναι το Ντίσελντορφ σχετικά κοντά, γύρο στα 30χλμ, αλλά δεν μπόρεσα ποτέ να συμφιλιωθώ με την σνομπίστικη κουλτούρα αυτής της πόλης. Η Ολλανδία είναι κάπου στα 20χλμ, οπότε πίνω τουλάχιστον κανέναν καφέ της προκοπής που και που.

5 «Μου αρέσει»

Καλώς ήλθες Κώστα και καλές συζητήσεις να έχουμε!

2 «Μου αρέσει»

Να σαι καλά, έχει ψωμί το θέμα για συζητήσεις
!

2 «Μου αρέσει»

Αυτό το νήμα έκλεισε αυτόματα 365 ημέρες μετά την τελευταία απάντηση. Δεν επιτρέπονται πλέον νέες απαντήσεις.