Διοργάνωση ημερίδας από το Ρεμπέτικο φόρουμ

Παναγιώτη έχεις δίκιο δεν έχω λογαριασμό και μαλλον δεν μπορώ να δω.

Λοιπόν μου το έστειλε φίλος με facebook σαν screenshot και το είδα.

Πάρε πάρε! εδώ τα γνήσια ρεμπέτικα!! Τα καθαρά και αμόλυντα από γνώση και συνείδηση!

Καλά που έχει καταργηθεί η πυρά…

Το ελάχιστο που μπορώ να πω μετά από αυτό το παραλήρημα που διάβασα είναι ότι κανενός κριτική δεν μπορεί να γίνει δεκτή για κάτι που, βρε αδερφέ, δεν το έχει δει ακόμη.

και τα σχόλια από κάτω είναι αποκαρδιωτικά… οι περισσότεροι δεν κατάλαβαν καν για τί πράγμα μιλάνε.

Προφανώς δεν τους άρεσε ο τίτλος, καφρίλα μιλάμε σε όλο το μεγαλείο, τα διαβάζω και γελάω, κρίμα , αλλά αυτοί είμαστε δυστυχώς σαν λαός, πετάει ένας κάτι μη πω και τρέχουν όλοι μετά να ακολουθήσουν σαν ειδικοί επί του θέματος πρωτού καν να σκεφτούνε τι είναι αυτό που σχολιάζουν εκ των προτέρων… Ας έρθουν και αν όντως έχουν βγάλει συμπεράσματα και έχουν επιχειρήματα μπορούν μετά ελεύθερα να πούνε ότι θέλουν όπως όλοι μας φαντάζομαι αυτό είναι εφικτό στην εκδήλωση.

Εμένα μου θυμίζει τη διάσταση ανάμεσα στο ιερατείο και την κοινότητα.
Οι γνήσιοι και αυθεντικοί εκπρόσωποι-φορείς του θείου φωτός και η πλέμπα του “πίστευε και μη ερεύνα”…

Κρίμα ειδικά για τα περί “χρήματος” (στα σχόλια αναφέρομε)… να βγει καποιο παράπονο ως προς το ότι δεν υπάρχουν καποιοι επίτιμοι καλεσμένοι δεκτόν (από πλευράς μου), όπως επισης όταν εκείνοι αναβίωσαν το ρεμπέτικο στης αρχές της δεκαετίας του 80, που και τηλεοπτική σειρα είχε γίνει τότε και τα “κονομισαν” κάποιοι, τότε γιατι δεν άφησαν το ρεμπέτικο στην ησυχία του, κρίμα και πάλι…

Εντάξει παιδιά.

Έχουν μαζευτεί «εκεί» μερικοί και σχολιάζουν «εμάς εδώ». Ας μη μαζευτούμε κι «εμείς» να τους σχολιάζουμε πώς «μας» σχολιάζουν, θα είναι γραφικό.

Έτσι κι αλλιώς ανάμεσα στους σχολιαστές του φβ έχει και μέλη του φόρουμ. Αν θελήσουν θα τοποθετηθούν κι εδώ.

(Βέβαια το σκέφτηκα όλο αυτό αφού είχα ήδη σχολιάσει κι εγώ…)

Τους καλέσαμε προσωπικά.

και δεν δέχθηκαν να έρθουν;

Τι να πω δεν ξέρω…
Παντός επειδη στα σχόλια ειπώθηκε περί ημιμάθειας και εκ’ πονηρού ότι γινετε η όλη εκδήλωση, ολα αυτά τα θεωρώ δικαιολογίες,
ότι βγαίνει καποιο παράπονο φαίνεται και έτσι το καταλαβαίνω, τέλος πάντων όλοι ευχαριστημένοι δεν γίνετε να είναι, παράπονα και αρνητισμός παντα θα υπάρχει, κρίμα δεν το περίμενα

Παρακαλώ να μην δώσουμε άλλη συνέχεια.

Το στοίχημα είναι να γεμίσει η αίθουσα από ανθρώπους που ΘΈΛΟΥΝ να ακούσουν και να συζητήσουν.
Σε αυτούς απευθυνόμαστε.

Ραντεβού στην ημερίδα παιδιά.

Καλημέρα σε όλους!

Για όσους δεν μπορούν να παρευρεθούν στην εκδήλωση στην ΕΣΗΕΑ, θα γίνει ζωντανή μετάδοση ολόκληρης της εκδήλωσης μέσω του νέου καναλιού του Ρεμπέτικου Φόρουμ στο YouTube.

Η ζωντανή μετάδοση θα ξεκινήσει την Κυριακή 2 Απριλίου στις 10:30 (με το ξεκίνημα δηλαδή της εκδήλωσης)

Επιπλέον, θα δώσουμε την δυνατότητα σε όσους παρακολουθούν το livestream να υποβάλουν ερωτήσεις στους ομιλητές μέσω ειδικής φόρμας που θα ανακοινωθεί λίγο πριν την εκκίνηση της ζωντανής μετάδοσης. Οι ερωτήσεις αυτές θα απαντηθούν στο τέλος της εκδήλωσης μαζί με τις ερωτήσεις του κοινού.

Αγαπητοί φίλοι, επειδή ρωτούν πολλοί για την εξασφάλιση θέσης στο ακροατήριο, να διευκρινίσουμε ότι δεν μπορεί να γίνει εκ των προτέρων εξασφάλιση θέσης. Πρέπει να έρθετε σχετικά νωρίς για να “πιάσετε” κάποια θέση. Η αίθουσα θα ανοίξει για το κοινό περίπου μεταξύ 9:30 και 10:00 το πρωί.

Συγχαρητήρια για την πρωτοβουλία διοργάνωσης της εκδήλωσης. Τυχεροί όσοι θα παρευρεθείτε!

Παιδιά ελάτε αύριο!
Κι όσοι είστε μακρυά, έχει λαιβ μετάδοση.

Καλή τύχη για αύριο . Πολύ ωραίο αυτό με την ζωντανή μετάδοση και τη δυνατότητα για ερωτήσεις ! Ελπιζω να κλέψω λίγο χρόνο και να σας παρακολουθήσω !

Για όσους δεν είδαν την εκδήλωση είτε από κοντά είτε μέσω του livestream, ενημερώνουμε ότι μπορούν να την παρακολουθήσουν ολόκληρη στο YouTube!
Καλή ακρόαση!

ευχαριστούμε πολύ! συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές!
η καταγραφή είναι πολύ χρήσιμη και σε μας που είχαμε την ευκαιρία να παρευρεθούμε, για μελέτη και υπενθύμιση. οπωσδήποτε θα ανατρέξουμε εκεί όταν ξεκινήσει η σχετική συζήτηση εδώ στο φόρουμ.

Συγχαρητήρια και από εμένα σε όλους τους συντελεστές της πραγματικά εξαιρετικής χθεσινής ημερίδας.
Εύχομαι να είναι η πρώτη από πολλές!