Αγορα τριχορδου απο ματσικα η σταμκο;

Καλησπερα… Επειδη τον τελευταιο καιρο ψαχνομαι για την αγορα ενος τριχορδου θα ηθελα την βοηθεια σας και την γνωμη ,χωρις να θιξουμε η να κατηγορησουμε καποιον απο τους δυο κατασκευαστες, που θα ηταν προτιμοτερο να δαπανησω τα 450 που διαθετω για την αγορα του οργανου. Στα οργανα που κυμαινοντα σε αυτη τιμη στο ματσικα η στα οργανα της φτηνης σειρας του εργαστηριου νιαβεντ; Περιμενω να κατατοπιστω με βαση τις δικες σας εμπειριες η΄απλα πληροφοριες ή ακομα και να μου προτεινετε και κατι αλλο σε αυτα τα λεφτα… Ευχαριστω εκ των πρωτερων.
Θ.Ι

Καλησπερα φιλε μου!!!
το καλυτερο θα ηταν να πας εσυ ο ιδιος και στους δυο και να διαλεξεις μονος σου!!!
θα δεις ετσι πιο σου ταιριαζει και σαν ηχος και σαν χειρισμος!!!
εγω την πρωτη φορα την πατησα ρωτωντας αλλους,δε λεω να παρεις καποιες γνωμες αλλα ο τελικος
κριτης θα ειναι το αυτι σου και η καρδια σου!!!

(αν και ειμαι της γνωμης να παρεις ενα πιο ακριβο λογω ποιοτητας ηχου και κατασκευης!!!)

Φίλε μου καλησπέρα! Εννοείται πως δεν αγοράζεις μπουζούκι αν δεν έρθεις σε προσωπική επαφή μαζί του. Ότι και να βλέπεις στις φωτογραφίες ή ότι και να ακούς απο τους άλλους δεν έχει καμία απολύτως σημασία μπροστά στην άποψη που εσύ διαμορφώνεις κρατώντας το μπουζούκι στα χέρια σου. Προσπάθησε να βρείς όργανα και των δύο για να κάνεις άμεση σύγκριση. Σε αυτή την τάξη τιμών (400-500?) έχεις πολλές επιλογές και απο τους δύο οργανοποιούς.

Θα σου πρότεινα μεταχειρισμένο από γνωστούς κατασκευαστές, εγώ πχ πήρα μεταχειρισμένο από Κλεφτογιάννη στα 500 και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Φυσικά και τα όργανα των 2 κατασκευαστών που αναφέρεις μάλλον είναι αξιοπρεπή αφού τα προτιμούν πολλοί.
Με 100 ευρώ παραπάνω (550 ευρώ), μπορείς να δεις και στο σάιτ του Παπαδάμου. Επίσης ψάξε και σε αγγελίες κυκλοφορούν καλές ευκαιρίες…

Μου κάνει λίγο εντύπωση αυτή η τιμή σε όργανο Κλεφτογιάννη μήπως είναι σαν και αυτά;

2 επιλογες
α)να βρεις μεταχειρισμενο κατοπιν δοκιμης στα λεφτα αυτα περιπου
β)να δωσεις κατι παραπανω για καινουριο κι αυτπ κατοπιν δοκιμης.Γυρω στα 800 ευρω αγορζεις πολυ καλυτερο οργανο.
οι τιμες εχουν πεσει

στον Παπαδαμου εχει ενα με 550 ευρο!!!

Παιδιά, ας διαβάζουμε και τι γράφτηκε πριν δημοσιεύσουμε εμείς μήνυμα. Δεν χρειάζεται να επαναλαμβανόμαστε.