Αγορά τετράχορδου μπουζουκιού (~2000€)

Δεν χρειάζεται να ζητας συγνώμη… Ζωντανοι ανθρωποι ειμαστε και είναι φυσικό να υπάρχει αντιλογος και εκνευρισμός… ειμαστε και Ελληνες οποτε ενας λογος παραπάνω… Καλή χρονιά ευχομαι σε όλους με υγεία πανω απ όλα στις οικογένειες σας!! Ελπίζω να τελειώσουν γρήγορα τα μέτρα και να συνεχίσω το θέμα με περισσότερες λεπτομέρειες!

4 «Μου αρέσει»

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.
Παίζω τρίχορδο και δε ζήλεψα ποτέ τετράχορδο όργανο που έπεφτε στα χέρια μου.
Έφτιαξα ένα τρίχορδο στον Γαζέτα στην Καρδίτσα και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος.
Στις επισκέψεις μου στο εργαστήριό του ήρθα σε επαφή με 2 τετράχορδα που ήταν για παράδοση και πραγματικά έπαθα πλάκα με τον ήχο τους. Τα όργανα έσκαγαν περισσότερο από τρίχορδο. Το αναφέρω γιατί δεν θεωρώ πως ήταν απλά τύχη.

5 «Μου αρέσει»

Καλημέρα και καλή χρονιά να έχουμε. Θα ήθελα μόνο να τοποθετηθώ παρεκκλίνοντας λίγο από το κυρίως θέμα ζητώντας εκ των προτέρων συγγνώμη εάν μπορεί αυτό να δυσκολέψει τη ροή της συζήτησης.

Δεν νομίζω πως τίθεται κύρος του φόρουμ όταν τα μέλη επιχειρηματολογούν ευπρεπώς εκφράζοντας και προσωπική εμπειρία, θεωρώ πως (πχ. σε αυτή την περίπτωση) οι οργανοποιοί θα πρέπει να είναι έτοιμοι να δεχθούν οποιαδήποτε κριτική (πέρα φυσικά από τα αυτονόητα ευπρόσδεκτα θετικά σχόλια). Πιστεύω πως αυτό τελικά προάγει τη συζήτηση, το γενικότερο επίπεδο και εδώ ακριβώς είναι το μέσο ώς ένα εργαλείο της ρεμπέτικης κοινότητας ώστε αν θελήσει να προσπαθήσει να καταρρίψει η άλλη πλευρά, προτάσσοντας τα δικά της επιχειρήματα.

Το να μπαίνει ως ζήτημα να μην τίθεται αρνητική κριτική γιατί θα στραβώσει ο Χ ή ο Υ επιφανής και δε θα ξαναμπεί, νομίζω πως είναι κάπως πιεστικό και άδικο για τους διαχειριστές για την κατά τα άλλα εξαιρετική δουλειά που γίνεται εδώ.

Καλή χρονιά και πάλι!

10 «Μου αρέσει»

Αυτό το παιδί δεν είναι και ο επονομαζόμενος “Κάβουρας”. Νομίζω ότι οι περισσότεροι τον ξέρουν με αυτό το “παρατσούκλι”?

1 «Μου αρέσει»

Ναι ο Σταμάτης Αναστασάκης ή αλλιώς “Κάβουρας”.Έχει φτιάξει όργανα για γνωστούς παίκτες.

1 «Μου αρέσει»