Αγορά πρώτου μπουζουκιού

Καλησπέρα σε ολη την παρέα! Θα ήθελα να αγοράσω ένα μπουζούκι αλλά επειδή είμαι άσχετος με το όργανο(η μόνη επαφή που είχα με το μπουζούκι ήταν σε μικρή ηλικία όταν κυριολεκτικά γρατζουνούσα το μπουζούκι του πατέρα μου) θέλω να ακούσω τις γνώμες σας.Καταρχήν μπορώ να δώσω μέχρι 500-600E .Υπερβαίνουν το όριο μου αλλά αν βρω κάτι που πραγματικά αξίζει θα τα δώσω κι ας “κόψω” απο αλλού…αυτό γιατί θα είναι το πρώτο μου μπουζούκι και οσο να’ναι θέλω να είναι ποιοτικό και να κρατήσει.Μπορείτε να μου πείτε ποιοι οργανοποιοί στην Θεσσαλονίκη αξίζουν;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων :slight_smile:

Παντελή ρίξε μια ματιά σε παλαιότερες (αλλά πρόσφατες) συζητήσεις. Θα βρεις ονόματα και προτάσεις!

Φίλε Παντελή με τα χρήματα που διαθέτεις θα μπορέσεις να βρείς αξιόλογο όργανο. Η Θεσσαλονίκη έχει πολλούς και καλούς κατασκευαστές οργάνων που θα σε βοηθήσουν να κάνεις μια πολύ καλή επιλογή…

Κατ αρχήν ξεκίνα από εδώ:http://greekluthiers.wordpress.com/category/κατάλογος-σύγχρονων-ελλήνων-οργανοπ/
Μετά ξεκίνα μια βόλτα στους οργανοποιούς που θα έχεις επιλέξει.Όποιος σου κάνει “κλικ”,σύμφωνα με αυτά που θα δεις και θα σου πει ,θεωρώ ότι θα πρέπει να ξεκινήσης μαζί του.

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια!