Άγνωστος 78άρης στο φως

Τα διαβασα ολα τα σχολια…και απορησα με αρκετες αποψεις καποιων απο εσας…Δεν εχω καταλαβει γιατι γινεται ολη αυτη η φασαρια…Αν βρισκοσαστε σε καποιο κουτουκι και καποιος απο την ορχηστρα επαιζε το τραγουδι αυτο…παω στοιχημα οτι συνομωτικα θα ρωτουσε ο ενας τον αλλον αν ξερει τον δημιουργο και τον πρωτο εκτελεστη του τραγουδιου…(ακομη και στην τωρινη εκτελεση, ειναι χιλιομετρα μπροστα απο κατι ασματα της σειρας που ακουμε κατα διαστηματα)…χωρια που θα σηκωνοτανε αρκετοι για χορο…Εχετε ακουσει πολλα τετοια ξεσηκωτικα ασματα τα τελευταια χρονια…(εννοω, να μην σε κραταει η καρεκλα και να θες οπωσδηποτε να φερεις στροφες)…εκτος κι αν εγω ειμαι χλμ πισω και δεν πιανω καποιες νεες αποψεις. Τελος παντων…για μενα ειναι τελειο το τραγουδι…κι ας ειμαι ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ με το πειραιωτικο ρεμπετικο…Ακομη μια αποδειξη της ομορφιας του τραγουδιου…ειναι ο γυιος μου…9 ετων και το περασε στο PSP επειδη του αρεσε τρομερα και προσπαθει να βγαλει τα λογια.(τωρα που θα του τα πω…μιας και δεν βγαζαμε ακρη τι λεει…θα χαρει πολυ. Μπραβο και στους δυο μαγκες δημιουργους.

1 «Μου αρέσει»