Χαρακτηρισμός του Φόρουμ ως κακόβουλο site (2011 - 2013)

Το δικό μου antivirus (avast) μου δίνει τη δυνατότητα “ignore this warning” και αυτό έκανα, μετά από τηλεφωνική συνομιλία με τον admin. Με έβαλε στο φόρουμ κανονικότατα.

Απ’ ό,τι βλέπω, από explorer, opera, chrome, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.
Μόνο από τον firefox βγάζει αυτή την ένδειξη και ισχύει αυτό που λέει και ο Νίκος: με επιλογή της δυνατότητας “αγνόηση αυτής της προειδοποίησης”, επί το ελληνικότερον, όλα καλά.

Εμένα μου το βγάζει με chrome, κι ετσι θυμηθηκα τον Εξπλορερ.
Επίσης,το μεσημερι από άλλο υπολογιστή, αντιμετώπιζα πρόβλημα εμφάνισης των νέων δημοσιεύσεων, που μου έβγαιναν με μια περίεργη εμφάνιση (χωρίς γραφικά και εικόνες να το πω).
Έκανα print screen και δημοσίευσα μήνυμα στην ενότητα Τεστ, αλλά φαίνεται ότι το μήνυμα δεν δημοσιεύτηκε, χάθηκε…
τωρα μπηκα και με chrome

Ούτε η ιστοσελίδα της αστυνομίας να είμαστε!!!:112:

https://www.youtube.com/watch?v=fT2mqDsjFrM …:044:

Επιβεβαιώνω και γω για χθες. Χαρακτηριστικά συνέβη μετά την αναβάθμιση του firefox (στην έκδοση 13.0.1). Σήμερα όμως όλα καλά : )

Τις τελευταίες μέρες, όποτε πάω ν’ ανοίξω το φόρουμ (με opera), η σελίδα μπλοκάρεται από κάποιο άλλο σάιτ, μάλον διαφήμιση για τζόγο, όμως δεν προλαβαίνω να δω λεπτομέρειες γιατί το κλείνω αμέσως. Στη συνέχεια ενεργοποιείται το αντιβάιρους και καθαρίζει το πισι απ’ ότι αφήνει πίσω του το εν λόγω σάιτ…
Το αναφέρω μήπως τυχόν το πρόβλημα μπορεί να επιλυθεί από τους διαχειριστές.

Σε άλλα φόρα είχε παρουσιαστεί αντίστοιχό πρόβλημα από υπογραφές μελών κάποια .gif κάποιές εικόνες παρέπεμπαν σε περίεργες ιστοσελίδες κι έτσι έπιανε “μολυσμένο” όλο το site.

Ευχαριστούμε Άγη!!! Θα το κοιτάξουμε!!!