Χαρακτηρισμός του Φόρουμ ως κακόβουλο site (2011 - 2013)

Nαι Δημήτρη, έχεις δίκιο…

μηδέν εις το πηλίκον… έσβησα όλα τα cookies του mozilla, πέταξα και τα cookies παπαδοπούλου από το ντουλάπι (είχανε λήξει) αλλά τίποτα. γυρίζω σε chrome και ησυχάζω. ευχαριστώ για το χρόνο σας!

άμα δεν είχες πετάξει τα ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ θα ήταν όλα εντάξει…
Πάντως με chrome κανένα πρόβλημα, από εμένα.

Πριν πετάξεις οτιδήποτε άλλο, δοκίμασε την αφαίρεση η απενεργοποιήση και των προσθέτων του Firefox, αν έχεις, γιατί μερικά απ’ αυτά αποδεικνύονται ασύμβατα με άλλες λειτουργίες.

καλησπερα
Μολις τωρα πηγα να ανοιξω τη σελίδα και το kaspersky μου εβγαλε το παρακατω μηνυμα.

detected going to dangerous url Ηττπ: // kokosina. in/ t/ go.php
(Αφησα τα κενα μη πατησει κανενας πανω στο λινκ… Προσοχη τελικα το λινκ λειτουργεί και ετσι )

Το εκανα 5-6 φορες και το βγαζει συνεχεια.
Μονο στο σιτε μας. Σε κανενα αλλο…
Για ριξτε μια ματια…

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 16:53 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 16:52 —
Μπαινω με ιντερνετ explorer

Και εμένα μου το κάνει. Θα το κοιτάξουμε

το ιδιο και με μενα.

Και σε μένα το avast το ανιχνεύει σε κάθε κλικ που κάνω στη σελίδα. Μάλλον έχει απλωθεί…

καλησπερα μεχρι πριν απο λιγο μου το εβγαζε σε καθε σελιδα του φορουμ. Μολις τωρα αντικατασταθηκε απο το παρακατω…C…internet explorer\iexplore.exe (PID 2720) downloading objecthttp www.rembetiko.gr/forum klp klp containing virus HEUR: Trojan.Script.iframer detected.και αυτο μονο στη σελιδα μας…
Το μηνυμα είναι του kaspersky το οποιο το αντιμετωπιζει με επιτυχία

Ε λοιπον μου εχει σπασει τα νευρα αυτη η χαζομαρα…

Και μένα το avast

Φαίνεται ότι το προκαλεί μόνο το Avast. Θα μπορούσε κάποιος φίλος να δημοσιεύσει ακριβώς τι λέει το μήνυμα;

Αvast εχω και εγω.Αλλα και με norton το ιδιο γινονταν.

Γιωργο το κασπερσκυ γραφει C…internet explorer\iexplore.exe (PID 2720) downloading objecthttp:// www.rembetiko.gr/forum/search.php?searchid=2934433[2], containing virus HEUR: Trojan.Script.iframer detected
δε ξερω αν εχει σχεση (μαλλον οχι) αλλα απο σημερα μου βγαζει τα μηνυματα το φορουμ χωρις κενα. αλλαζω σειρα με enter αλλα ενω φαινεται σωστο οτι το δημοσιευσω τα κολλαει ολα μαζι οπως βλεπετε και στο μηνυμα

Λέει το παρακάτω:

Infection Details

URL:http://kokosina.in/t/go.php?sidProcess:file://C:\Program Files\Internet Explore…Infection:url:Mal
Warn your friends to avoid this website

Απότι φαίνεται, μαζί με την είσοδο στο site του ρεμπέτικου φόρουμ, προσπαθεί να διεισδύσει και το www.kokosina.in το οποίο το αντιϊικό πρόγραμμα το ανιχνεύει ως κακόβουλο site

Tώρα υπάρχει βελτίωση;

Ναι τώρα δεν εμφανίζεται.

Ούτε σε μένα.

TO SITE EINAI GEMATO IOYS. … KANTE KATI !!!

Από συντονιστή: Εάν διάβαζες τα τρία παραπάνω μηνύματα πριν γράψεις, θα έβλεπες ότι προσπαθούμε και κάτι καταφέρνουμε. Καλώς όρισες στο φόρουμ και καλές συζητήσεις! Προσπάθησε επίσης να γράφεις ελληνικά και όχι με κεφαλαία.

Παντως σε εμενα δεν αλλαξε κατι παιδια.Πρεπει να απενεργοποιω το avast καθε φορα που θελω να μπω στο φορουμ.