Συνάντηση του Ρεμπέτικου Φόρουμ (2011)

Γιατί; στην Νίκαια μια χαρά θα περάσουμε, άσε που στο Σύνταγμα θα φάμε και καμιά μούτζα ξώφαλτση!

εκεί να δεις, που τα απλά μέλη θα μουτζώνουν τους συντονιστές και διαχειριστές (για την σικέ κλήρωση), ενώ θα προπηλακίζουν αυτούς που κέρδισαν τα μπουζούκια!

Αγαπητοί φίλοι, μέχρι τώρα (10/6/2011, 6.10 μμ) οι συμμετέχοντες στην κλήρωση είναι 99. Στο επισυναπτόμενο pdf μπορείτε να δείτε όσοι στείλατε pm το όνομά σας. Αν έχετε στείλει ήδη pm και δε βρίσκετε το username σας, στείλτε μου ξανά pm με τα στοιχεία σας για να το καταχωρήσω.
Μέχρι αύριο το μεσημέρι θα μπορεί κάποιος να δηλώσει συμμετοχή στην κλήρωση. Αύριο θα ανεβάσω και την τελική λίστα των συμμετεχόντων.
Να τονίσω ότι δεν μπορεί κάποιος να δηλώσει συμμετοχή για την κλήρωση των μπουζουκιών στην εκδήλωση του Σαββάτου.

Καλά να περάσετε παιδιά,πιείτε ένα ποτηράκι και για εμάς που είμαστε μακριά,καλή τύχη στους συμμετέχοντες στη κλήρωση…

Καλα να περασετε σημερα!!!Καλες πενιες,μουσικες κ ο,τι αλλο προβλεπει μια τετοια συναντηση!!!Αναμενουμε βιντεο,φωτογραφιες κ ολα τα συναφη!!!

Στο συνημμένο του μηνύματος αυτού υπάρχει η τελική λίστα των μελών που θα πάρουν μέρος στην κλήρωση. Καλή μας συνάντηση…

Καλησπέρα, έχω στείλει pm από τις 6/6 (το βρίσκω στα απεσταλμένα ) για συμμετοχή, αλλά δεν βλέπω το όνομά μου. Έχει γίνει κάτι λάθος;

Διορθώθηκε Θοδωρή. Ο admin είναι αυτή τη στιγμή στον χώρο της μάζωξης. Μίλησα τηλεφωνικά μαζί του και σε συμπεριέλαβε στις καταστάσεις της κλήρωσης.

Καλά να περάσετε!!!

Εμείς οι υπόλοιποι που δεν μπορούμε να έρθουμε, περιμένουμε βίντεο και εντυπώσεις!!!

καλημερα

αν και εφυγα 4:30 ειχατε μεινει αρκετοι ακομα και συνεχιζατε. μπραβο για αλλη μια φορα για την αξιεπαινη προσπαθεια του φορουμ. παρατηρησα οτι ο κυκλος μας συνεχως διευρυνεται. ειχα την τυχη να βρεθω πρωτη φορα στη μαζωξη του Βολου, Δεκεμβρης 2004 τελευταια μερα μαλιστα που το βραδυ μας εφερε στην ιστορικη Σκαλα του Μιλανου.

για τη χθεσινη βραδυα συνωμοτησε το συμπαν και ημουν ο ενας απο τους 2 τυχερους που κερδισε το μπουζουκι του εξαιρετικου κατασκευαστη και φιλου του Ρεμπετικου Φορουμ Παναγιωτη Σταμκου (παλιος γειτονας στη Θεσαλονικη, εχει επισκευασει και το παλιο μου μπουζουκι. πιθανον να μην με θυμαται).
θα εχω να θυμαμαι για χρονια οτι αυτη η κληρωση συνεπεσε με τα γενεθλια μου και μαλιστα ολοστρογγυλα καθως εκλεισα χθες ακριβως τα 40 μου! 11-6-1971 (μανα μου γιατι να με γεννησεις, βασανα να νιωσω και στερησεις - Χατζηχρηστος)
επισης ετυχε να ειναι και η 3η επετειος του γαμου μου. τωρα πλεον θα εχω να θυμαμαι και αυτο το πολυ ομορφο και ξεχωριστο δωρο.

να ειστε καλα ολοι παιδια, στο επανιδειν αλλα και στις επαλξεις αυτη τη δυσκολη εποχη που διανυουμε…

ευχαριστω, Βαγγελης

Το σύμπαν σε είχε διαλέξει εδω και μέρες Βαγγέλη. Κυκλοφορούσες με ήλιο εσυ και με βροχή οι άλλοι!!!
Να χαίρεσαι όλα όσα ανέφερες.
Επειδή εν ήρθα όμως, ο δεύτερος που πήρε τ’ άλλο οργανάκι ποιός είναι;;;
Καλημέρα

Να΄σαι καλά φίλε τζουρά 71 …το αλλο μπουζούκι ελαχε σ΄ενα φίλο μπιν λαν η κάπως ετσι, απο την Πατρα, καλά παιξίματα στο φίλο…το κλήρο τον τράβηξα εγώ ,οπότε μου χρωστάει κέρασμα ενα ταξιμάκι…

Καλημέρα, καλά ξυπνητούρια.
Δυο - τρία γενικά πλάνα, οι στροφές δεν έλειψαν, ούτε η νεολαία…και στην ούγια “Ρεμπέτικο φόρουμ”

1 «Μου αρέσει»

Και κάποιες ακόμα φωτογραφίες στη σελίδα του Φόρουμ, στο facebook.

1 «Μου αρέσει»

Δωστε πραγμα στο λαο!!!Υλικο,βιντεο,φοτος κτλ!!!Να σας χαρουμε κ εμεις!!!

Πάντα τέτοια ομορφιά…

Μπραβο και στα 2 παιδια, να τα καταχαρουν τα μπουζουκακια! Εχει τυχει να παιξω και με τα δυο, στο οργανοποιειο του Παναγιωτη και ειμαι σιγουρος οτι θα τους βγαλουν ασπροπροσωπους! Οσο για τον Βαγγελη, δεν παιζεις και κανα ΛΟΤΤΟ; Και αν σου κατσει (και εκει;;);;;

Και ένα βίντεο:

1 «Μου αρέσει»

περάσαμε πάρα πολύ καλά! Το μέρος αυτό είναι ιδανικό για καλοκαιρινές μαζώξεις, νομίζω πως πάλι εκεί (και ελπίζω σύντομα) να ξαναβρεθούμε!

από τις ωραίες μαζώξεις, αρκετά διαφορετική -υπαίθρια, με πάλκο και κλήρωση.
χάρηκα που είχαμε χρόνο να μιλήσουμε (όσο κάποιοι λιώνανε στο πάλκο…), είδα πολλές νέες φάτσες αλλά δυστυχώς δεν γνωριστήκαμε -μόνο με τον pepeρικλή και μου είναι υπέρ-αρκετό!
ίσως θα έπρεπε να αρχίσουμε λίγο πιο νωρίς τα όργανα γιατί κάποιοι που φύγανε κατά τις 2 σχεδόν δεν προλάβανε οργανοπαιξία -μέχρι τις 6 αυτή τη φορά. την επόμενη να αφήσουμε χώρο και σε πιο παραδοσιακά παιξίματα, είχαμε τσαμπούνα, λύρα και λάφτα αλλά δεν βγήκαν καν από τις θήκες τους…
όσο για το μέρος, δεν ήτανε άσχημο αλλά το φαΐ και το κλίμα ήτανε απρόσωπο και μαγαζίστικο -δεν θα ήθελα να ήμουνα γκαρσόνι εκεί. βέβαια ήμασταν καμιά εκατοστή, δύσκολα τα πράγματα.
δυστυχώς η κλήρωση δεν ήτανε αρκετά σικέ για νά’χουμε να λέμε, αν και η περίπτωση βαγγέλη πολλές συμπτώσεις έχει… μια που ρωτάτε, ο άλλος τυχερός ήταν ο bilad και όχι ο bin laden όπως παράκουσαν αρκετοί όταν ανακοινώθηκε. καλοτάξιμα παιδιά και καλά γλέντια!