"Ρεμπέτικη κυβέρνηση"

  • Το τραγουδάει ανεπανάληπτα ο Στ. Καζαντζίδης και (αν θυμάμαι καλά) είναι του Γιώργου Μητσάκη.
    Περισσότερες πληροφορίες αύριο.

Σ.Π.

Nai. Einai o Stelios Kazantzidis sta fonitika se stixous kai mousiki tou Giorgou Mitsaki.

Φίλτατοι, έχει κάποιος του Μητσάκη, το “Οσο βαρειά είν’ τα σίδερα” με τον Τάκη Μπίνη και την Σούλα Καλφοπούλου; Ενα mp3 για τη φιλενάδα σας (:wink: δεν θα 'ταν κακό.

ΑΣΧΕΤΟ: Σώτο… μου έφτιαξες τη διάθεση! Μου έφτιαξε η βραδυά. Γελάω ασταμάτητα… μετά από την κατάθλιψη που με “έδειρε” σήμερα.
Άργησε να κατέβει αυτό που έστειλα πριν και όταν “σταμάτησε” έμεινε στο :

By Σώτος on Saturday, August 17, 2002 - 10:51 am:

Κουρούνη ρε τον λένε τον άνθρωπο
οχι gourouni …

Ακόμα, γράφω και γελάω (μπορεί να φταίει και η ρακή, ποιός ξέρει…)

Φιλιάαα,
Ιωάννα

ΥΓ.: Και ξεκουνηθείτε επιτέλους !!!

Παιδια ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες για το “ψιλοβρεχει”!!!Το εψαχνα π ο λ υ καιρο νομιζοντας οτι ειναι του Χιωτη…

  • Ιωάννα, το τραγούδι που ζητάς μπορώ να στο περάσω σε CD, όχι όμως σε mp3 (αν έχεις και κάποιες άλλες επιθυμίες, στήλε e-mail).
    Τι λες, σου κάνει;

Φιλάκια

Σ.Π.

Σάκη, ευχαριστώ πολύ, νάσαι πάντα καλά! Ήδη ο Γιώργος (Μπαγιόκος) με το που άνοιξα χθες το μειλ μού το είχε στείλει! Χαθήκαμε αλλά θα τα πούμε. Θα σου γράψω. Καλές γιορτινές μέρες!

Tha eithela na kano download palaia rebatika tragoudia
Yparxi kanena free site?

Εχει ξαναγραφεί.
Καλό είναι οι καινούργιοι φίλοι να κάνουν ένα search πριν ρίξουν ερώτηση.

Παρ’ όλα αυτά, κοίτα εδώ:
https://hydralix.softnet.tuc.gr/rebetiko/

Και πώς γίνεται η εγγραφή? δεν υπάρχει που8ενα φόρμα να συμπληρώσουμε…

Efharisto file
Mipos bopis na mou pis kai pos tha boreso na isertho ?
Theli kai Password.
Efharisto
Tassos A.

Δε χρειάζεται ούτε να εισέλθετε αλλά ούτε και να εγγραφείτε κάπου. Μπορείς να κάνεις search για οτιδήποτε θέλεις από το “keyword Search” που φαίνεται στα Utilities του διπλανού frame.

Γιώργο, τα παιδιά μιλάνε μάλλον για τό https://hydralix.softnet.tuc.gr/rebetiko/

Σας έστειλα e-mail. Ισχύει η διεύθυνση που έχετε γράψει;

Se efxatisto poli
Tassos A.

Kalhsperizw…
Mhpws mporei kapoios na mou pei an ‘ta matoklada’ tou Markou yparxei se pio palia edwsh apo ayth me ta tympana? Exw fae ton topo kai den vriskw tipota.
Eyxaristw prokatavolika…

Δε νομίζω μιας και το κομμάτι είναι της δεκαετίας του '60 με τον Μπιθικώτση και έχει ήχο ‘δεκαετίας 60’ με ντραμς κτλ, δεν είναι επανεκτέλεση παλιού κομματιού του Μάρκου.

Χαιρετίσματα από το τάγμα τηλεγραφητών στη Θεσ/νικη και το μεγα τηλεγραφητή Τσίλα!

Η πρώτη εκτέλεση είναι αυτή του '60. Δεν υπάρχει άλλη.
ΑΝ

Που νάξεραν ο Μάρκος, ο Παπάζογλου και τόσοι άλλοι, πως η κόρη του αρχιλογοκριτή τους θα γινόταν κάποια μέρα Πρόεδρος της Βουλής των Ελλήνων…

Και ν’ ανεβαίνω στη Βουλή εγώ να διατάζω,
να ΤΗΣ πατώ τον ναργιλέ και να ΤΗ μαστουριάζω…

Κατά το Πασόκ:

Σκύλλα μ’ έκανες κομμάτια!