Προσωπικά δεδομένα...

Όντως εγώ μπορεί να έκανα λάθος και να την πάτησα με το συγκεκριμένο:019::019:
Αλλά αν επιχειρήσεις στον ΟΤΕ μπορείς να βρεις κατόπιν ειδική αιτήσεως που βρίσκεται η συσκευή σου, και όχι δίνοντας τον αριθμό τηλεφώνου σου αλλά μέσα από τον αριθμό ιμεϊ της συσκευής.
Ψαξ’ το λίγο και θα δεις.:080:
ΥΓ Αυτός ήταν και ο λόγος που δεν μου φάνηκε απίθανο σενάριο το παραπάνω, χωρίς να μπω στον κόπο να το ψάξω!:019::019:

Μα πουλάνε ήδη αυτή την υπηρεσία. Καμιά 400ριά ευρώ. Ανα πάσα στιγμή μπορείς να πληροφορηθείς στο μέιλ ή στο κινητό σου τις συντεταγμένες του χρήστη τον οποίο έχεις “μαρκάρει”.

      Νομίζω, όμως, Aris, πως και ο άλλος χρήστης -αυτός που "παρακολουθείται" δηλ η συσκευή του - πρέπει να είναι ενημερωμένος. Δεν είναι κάτι που μπορεί να γίνει αυθαίρετα. Αν κάνω λάθος, διόρθωσε με. Έχω κατά νου ένα-δυο τηλέφωνα που θα παρακολουθούσα ευχαρίστως...:092:

Γιατί ξέρεις κανένα που θα έλεγε παρακολουθήστε με. Εκτός από κάτι τύπους (ζάμπλουτους), απ’ αυτούς που έχουν και απαγάγουν το τελευταίο διάστημα Παλαιοκωσταίοι. Αλλά αυτοί έχουν ούτως ή άλλος προστασία προσωπικών δεδομένων (όταν το επιλέγουν). Ο έρμος ο κοσμάκης την πληρώνει, καθώς και τα αγωνιζόμενα κομμάτια της κοινωνίας. Θυμάστε τι είχε γίνει πέρσι με τους συνδικαλιστές της ΔΕΗ που είχανε ρίξει μια κάμερα.
Επίσης, το ξέρουμε ότι το τελευταία χρόνια πχ στη Θεσσαλονίκη είναι παράνομη η επιστροφή της Πορείας του Πολυτχνείου στις 17 Νοέμβρη:mad::mad:. Αυτό είναι και το θέμα γιατί αν ξέρουν μέσω του κινητού σου ότι είσαι παραδείγματος χάριν στη διαδήλωση σε τσιμπάνε. Αυτός νομίζω ότι είναι και ο πραγματικός “φόβος”.:080: Ότι θέλουν να μας έχουν τρομοκρατημένους και μαντρωμένους ετσί ώστε να μην αντιστεκόμαστε στην καθημερινότητα της οικονομικής κρίσης, της λιτότητας και της ανεργίας.:089:

Ισως επρεπε να το ειχα βαλει στα ανεκδοτα αλλα εδω ειχε πιο πολυ πλακα. Ιδιως για οσους εβαλαν το τηλεφωνο της γυναικας τους :092:

:256: αλλα :241: γιατι ρε παιδια
Δες τε λιγο διαφορετικα
1 τρεχουμε με ικα ,μικα ,σικα.,διπλωματα ,εφοριες
θα τα εχουμε ολα σε ενα
2 σκεφτονται την ψυχικη ,και σωματικη υγεια μας
π.χ. μας κλεβουν το αμαξι εχουμε ολα τα χαρτια μας μεσα
δεν θα τρεχουμε
θα πηγαινουμε κατευθειαν στα
κεντρικα της ασφαλειας:088::088:

Με άλλα λόγια, Μαρίνα, “διαλέγουν πριν από σας, για σας”.

:109: Ολα για την καλυτερη εξυπηρετηση μας δασκαλε:088::088: