Πρακτικά σωστό, θεωρητικά λάθος!

Μα το διατυμπανίζει μόνος του στο #16 και μάλιστα θίγοντας το μουσικό site που με φιλοξενεί, εμένα (άσε με εμένα) αλλά κυρίως και τους τους επισκέπτες του λέγοντας:

‘’…φίλε στέφανε, διατυπώσεις τέτοιου τύπου μπορεί να είναι επαρκείς για το μιούζικ χέβεν (δεν το ξέρω το σάιτ και ούτε θέλω να το θίξω) αλλά εδώ έχω με έχουν καλομάθει σε πιο ακριβείς αναρτήσεις.‘’
μπορώ να κατηγορηθώ για εριστικότητα και όχι άδικα, γιατί έχω κουραστεί είναι η αλήθεια. με κάτι τέτοια άρθρα μπερδευόμαστε όλοι, και ειδικά οι αρχάριοι…‘’

εριστικότητα = αυτός που προξενεί έριδες

Ευχαριστούμε για τη διαφωτιστική διευκρίνηση, μπορεί να μας ξέφευγε αν δεν το επεσήμαινες! Και δεν πειράζει που δεν είναι συντακτικά σωστή η διατύπωση (η εριστικότητα είναι ιδιότητα, όχι άτομο)

Θα κάνω πάλι την ίδια παρατήρηση όπως στο άλλο θέμα: άμα δεν τον περπατήσουμε το δρόμο, δεν έχουμε γνώμη, και αυτό δεν αλλάζει συλλέγοντας πληροφορίες.

Ο ΚώσταςΠ τον έχει περπατήσει το δρόμο μαζί με τον Λίγκα, και έχει άποψη. Δεν αρκείται στο τι διατυμπανίζει ο Λίγκα για τον εαυτό του. Δηλαδή αν εγώ διατυμπανίσω «ίσως με πείτε ωραίο, και όχι άδικα», σημαίνει ότι είμαι ωραίος;

Πριν σας αποχαιρετίσω , ίσως προσφέρω ακόμη σε μερικούς κάποιες γνώσεις ηλεκτρονικής που αφορούν τις ʽʼΜικροφωνικές Συσκευέςʼʼ .
http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=News&file=article&sid=3418

Ευχαριστώ για τη μέχρι τώρα φιλοξενία

Στέφανος
Ηλεκτρονικός Μηχανικός Μικροκυμάτων
Ερασιτέχνης Κιθάρας , Κορνέτας , φυσαρμόνικας διατονικής και χρωματικής

Κι εμείς ευχαριστούμε έστω κι αν δεν καταφέραμε να συνεννοηθούμε.

Δημήτρης

Καθηγητής Ανώτερων Θεωρητικών Κλασσικής Μουσικής.
Επαγγελματίας κιθάρας, μπαγλαμά, τρομπέτας, τούμπας, ευφωνίου, τριγώνου, πιάτων και δημοτικής φλογέρας.
Αρχιμουσικός φιλαρμονικής και χορωδίας.
Ερασιτέχνης κονικλοτρόφος, μελισσοκόμος, οινοπαραγωγός μαύρου και άσπρου!!!

αφου βρε stefanos6 εχεις το σιτε σου το http://www.musicheaven.gr γαιτι επιμενεις εδω που ειναι ρεμπετικο φορουμ και οχι φορουμ για πεντατονικες και …φυσαρμονικες???

με τί ασχολούμαστε βρε παιδιά… δεν μου αρέσει να γίνομαι απότομος και εριστικός, και όμως έγινα. έχω γαϊδούρινή υπομονή αλλά τελείωσε η υπομονή μου και έμεινα γαϊδούρι -μα η επιμονή στα ίδια και στα ίδια σκάει γάιδαρο!
κώστα σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. στέφανε, από εδώ μέσα δεν βγάζουμε άκρη, αλλά αν βρεθώ σύρο θα ήθελα να σου παίξω και να μου παίξεις τις διαφωνίες μας. ο ενικός λόγω παρέας του φόρουμ, δεν ταιριάζει ο πληθυντικός.
νίκος