Vangelis Trigas just published 2 new score books

Hi everyone,
Vangelis Trigas just published 2 new score books:

"Folk Composers: Vasilis Tsitsanis - No.3"“Folk Composers: Vasilis Tsitsanis - No.4

Visit his site: www.trigas.gr

καλησπερα
Ξερουμε ποτε και αν θα εκδοσει τα δικα του σολο και τα κλασικα σολο των μεγαλων δημιουργων;

Τα εχει ετοιμα απ’ οτι εχω ακουσει (τουλαχιστον 2 χρόνια). Γιατί το καθυστερει;

Τα δικα του θα τα παρω σιγουρα. Οχι οτι θα τα παιξω πουθενα, αλλα για μελετη.

Αν γνωρίζει κανεις κατι…
Στο τηλέφωνο που είχε μιλησει φίλος μου πριν κανενα 6μηνο δεν του είχε πει οτι σκοπευει να τα βγαλει, τουλαχιστον αμεσα… Αλλαξε κατι μηπως;

ΥΓ εχω ξαναρωτησει αλλα μιας και το εφερε ο λόγος…

Φίλε Ypolychronopoulos, σε παρακαλούμε είτε να μας εξηγήσεις γιατί την πιό πάνω αγγελία σου την παρουσιάζεις στα αγγλικά, είτε να την μεταφράσεις στα ελληνικά.

(φιλικώτατα και χωρίς παρεξήγηση, βεβαίως)

Καλησπέρα!

Ο Βαγγέλης έχει ως προτεραιότητα με τη νέα σειρά αυτή «Οι λαϊκοί συνθέτες», να καταγράψει τα πιο σημαντικά έργα των «μεγάλων δημιουργών» της λαϊκής μας μουσικής. Αναμένουμε λοιπόν τις επόμενες εκδόσεις για: Παπαϊωάννου, Χιώτη, Ζαμπέτα, Μίκη Θεοδωράκη, Άκη Πάνου, κλπ.

Όσο αφορά τα δικά του κομμάτια, δεν γνωρίζω πότε θα ξεκινήσει να τα εκδίδει. Μόλις το κάνει, θα σας το ανακοινώσω άμεσα!

Καλές πενιές φίλε!

Eχω αγορασει το βιβλιο του Τριγκα 18 τραγουδια του Βαμβαρη καθως και αλλα .Ειναι ολα τα τραγουδια σε πρωτες εκτελεσεις και ειμαι πολυ ευχαριστημενος διοτι αποδιδει κατα το δυνατον το χρωμα των τραγουδιων.Οι παρτιτουρες ειναι απλα γραμμενες και δεν χρειαζονται προχωρημενες γνωσεις μουσικης για τις διαβασεις…

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 13:59 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 13:57 —

φιλε μου εξηγησε μας ,αν θες και χωρις παρεξηγηση ,γιατι τογραψες το κειμενο στα αγγλικα…!!!

Απο που μπορούμε να αγοράσουμε αυτα τα βιβλία ?

παιρνεις τον κ. Τριγκα τηλέφωνο και στα στέλνει ταχυδρομικώς. Τηλέφωνο εχει στο site του

ναι ,τα βιβλια τα στελνει αντικαταβολη…