Tακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2016

και για 25 οκ.

Για την ιστορία του πράγματος, χωρίς να παίζει κανένα ρόλο, εγώ δε μπορώ στις 25/9. Αυτό όμως μην αποθαρρύνει τους υπόλοιπους! Εάν είναι βολική ημερ/νια για όλους, συμφωνώ!

Συγνωμη για την αργοπορια.Τρεχω σε συνεντευξεις μπας και επιζησω και φετος.
Εμεις μπορουμε σιγουρα 24.Θα ηταν τελεια μεσημερι κυριακης αλλα επειδη παιζουμε μετα τις 7μμ για εμας δεν ειναι βολικο.Ωστοσο ξαναλεω να βολευεται η πλειοψηφια με την ημερα.Αν δεν βγει θα σας δουμε την επομενη:(
Ανυπομονουμ να σας δουμε οποτε:)

Λοιπόν,καλό φθινόπωρο σε όλους και ολες!!!
Εχω να κάνω μια ολοκληρωμένη προταση για την μάζωξη. Παρασκευή 30 Σεπτεμβριου ωρα 9 μμ στο “ρεφενέ” Νοταρά 30 στο κεντρο του Πειραια. Καλό μαγαζακι ,ωραίοι μεζέδες και νομίζω συμπαθητικος χωρος γι τη μαζωξη μας. Θα χρησιμοποιησουμε το μαγαζι μέσα με a/c για ευνοητους λόγους. Συμμετοχές θα μαζέψει ο κ.Πολίτης

σας έχω εμπιστοσύνη!

Πράγματι, πήγαμε πριν καναδυό μέρες στο μαγαζάκι και μας άρεσε, απ’ όλες τις απόψεις. Μαζί μας ήταν και ο Ν. Νικολάου. Να το βάλουμε, λοιπόν, Παρασκευή 30 του μήνα, στο “Ρεφενέ”, γιατί αρκετά πηγαινό΄ρθαμε με ημερομηνίες και μαγαζιά; Είναι κέντρο Πειραιά βέβαια, αλλά μην το φοβάστε, από 8 το βράδυ και πέρα οι δρόμοι αδειάζουν από παρκαρίσματα.

και νίκον εμπιστεύομαι, ειδικά στο φαΐ!

Οπότε έχουμε οριστικά 30/9 στον Πειραιά;

Τριάδα nikosn, Νίκος Πολίτης και than ακούγεται κάτι παραπάνω από εγγύηση. Στηρίζω κι εγώ λοιπόν την ιδέα!

Και μετά, περιήγηση στη Νέα Τρούμπα για ποτάκι after, στον έκτο στόλο και στο τρουμπαρ.

βρε γιάννη, δεν φέρνεις καμιά σιφναίικη ζυγιά να παίξει τα ρεμπέτικα όπως ξέρετε; και να παίξουμε κουίζ με δώρα για όποιον τα αναγνωρίσει!
μην τυχόν και λείψεις, θα είμαστε στη γειτονιά σου.

Εντάξει λοιπόν: Η συνάντηση του Σεμτέβρη (να δεις που κάποτε θα καθιερωθεί!) θα γίνει στις 30 του μήνα, στον “Ρεφενέ”, Νοταρά 30, στον Πειραιά, 9 μμ. Δηλώσεις συμμετοχής με πμ σε μένα, παρακαλώ. Και παρακαλώ ιδιαίτερα, να μου στείλουν όλοι και όλες δήλωση, γιατί παίζει να ψήσουμε τον μαγαζάτορα για κάποιο οικονομικά ελκυστικότερο μενού, αλλά να ξέρει περίπου πόσοι θα είμαστε.

Ο Than συζήτησε με τον μαγαζάτορα του “Ρεφενέ” και κατάφερε να του “αποσπάσει” κάποιες καλύτερες τιμές. Έτσι λοιπόν, θα υπάρχει για την παρέα μας η δυνατότητα, εκτός από παραγγελία α λα καρτ από τον κατάλογο, δύο ειδικών μενού:

[ul]
[li]Μενού για 4 άτομα: Μεγάλη σαλάτα, πατάτες τηγανητές, κρεατικά σχάρας και από μία παστουρμαδόπιτα. Κόστος 12 Ε / άτομο. [/li][/ul]

[ul]
[li]Ατομικό μενού: Τυροκαφτερή, μπιφτέκι, κοτόπουλο, πανσέτα, σαλάτα. Κόστος 12 Ε. [/li][/ul]
Δεν περιλαμβάνεται το ποτό.

Όμως, θα πρέπει κι εμείς να πούμε στο μάστορα πόσοι περίπου θα κάνουμε χρήση αυτής της προσφοράς. Γιαυτό παρακαλώ για έγκαιρες δηλώσεις συμμετοχής (δύο 24άωρα πριν) με διευκρίνιση για συμμετοχή στο ειδικό μενού ή μή.

από μένα θα είμαστε 5-6 άτομα, θα ενημερώσω ακριβώς όταν οριστικοποιηθεί η παρέα.
θα διατηρηθεί η δυνατότητα να έρθει ένας φίλος και να πιεί μόνο ένα κρασί ή μια μπύρα; γιατί οι καιροί είναι δύσκολοι…

Μα βεβαίως, Νικόλα, ακριβώς γι αυτό είπαμε, όποιος θέλει παραγγέλνει και πληρώνει μενού και όποιος όχι, όχι. Το μενού, κατά τον υπολογισμό του μαγαζάτορα, είναι αρκούντως χορταστικό. Αν όμως κάποιος έχει κάνει το κουμάντο του, και απολύτως τίποτα μπορεί να μη παραγγείλει και πληρώσει, αν έτσι προτιμάει. Δεν θα του πεί κανείς τίποτα.

ωραία, άντε να μαζευόμαστε λοιπόν! σε δέκα μέρες είναι η μάζωξη.

Γεια σας παιδιά! Είμαι νέος στο φόρουμ και είδα για την μάζωξη, μου φαίνεται πολύ καλή ιδέα! Θα ήθελα να παρεβρεθώ αν είμαι Αθήνα εκείνη την μέρα. Επειδή από Πειραιά δεν έχω ιδέα, το σημείο είναι πουθενά κοντά σε ηλεκτρικό η λεωφορεία κλπ…;

εδώ έχει χάρτη, φαίνεται κοντά στο τραίνο. επίσης δίπλα σε κεντρικούς με λεωφορεία (ο πειραιάς έχει και 24ωρη συγκοινωνία, το 500 και τα άλλα για σύνταγμα).

Ευχαριστώ πολύ Liga Rosa, άμα είμαι Αθήνα θα παρεβρεθώ. Θα σας ενημερώσω εγκαίρως αλλά επειδή όντως τα πράγματα είναι κάπως δύσκολα όπως είπες, κανά κρασάκι θα πιω κι αν. :slight_smile: Θα περάσουμε όμως τέλεια!

Επαναλαμβάνω: το τι θα φάει και τι θα πιεί ο καθένας μας και αν, είναι αποκλειστικά δικό του θέμα. Τζίτζη, θα χαρούμε πολύ να σε δούμε κοντά μας!