Tακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2016

κι εγώ νομίζω πως για τέτοια εποχή θέλουμε κάτι πιο ανοιχτό. και για πρώτη μάζωξη που θα θέλουν αρκετοί να έρθουν, το ρακογυάλι ίσως μας πέσει μικρό πάλι. ευχαρίστως όμως να πάμε αργότερα μες τον χειμώνα.
απ’ό,τι θυμάμαι, χώρο έξω έχει αυτό στο χαιδάρι, οι σούβλες στο κερατσίνι, το όπως παλιά στους αγίους, για πείτε και άλλα.

Ναι Χαϊδαρι ή Αγιοι Αναργυροι εχουν και εξω.Ναι το ρακογυαλι θα ειναι ωραιο απο Νοεμβριο και μετα.

Το έξω πάντως εμένα δεν μου ακούγεται και τόσο ελκυστικό απο την άποψη του οτι εμείς θα θέλουμε να παίζουμε και να τραγουδάμε έως αργά τη νύχτα και θα σηκώσουμε την γειτονιά στο πόδι… μη μάς φέρουν και κανένα 100 και τελειώσει άδοξα η μάζωξη…απο την άλλη συμφωνώ πώς στην Ν.Ιωνία αν έχουμε πολλές συμετοχές δεν θα μάς χωρέσει…

Συμφωνούμε όλοι για Παρασκευή 30 / 9 / ;

οκ γιά 30/9.

δεν μπορώ να πω ακόμα με σιγουριά, αλλά πιθανότατα ναι.

Η συνάντηση του Σεπτέμβρη καθορίζεται τελικά για Παρασκευή 30/9. Νικόλα, ελπίζω να ισχύσει το “πιθανότατα” αλλά αν όχι, ε, ξέρουμε όλοι ότι ποτέ δεν γίνεται να μπορούμε όλοι ανεξαίρετα. Χαϊδάρι, Κερατσίνι ή Άγιοι; Ή θα πέσει κάποια καινούργια πρόταση;

Προτιμώ Αγίους Ανργύρους.

Παιδιά καί γώ μέσα είμαι . Τώρα τό πού , μιά καί έχω αυτοκίνητο , γιά μένα δέν είναι φλέγον , βαρύνοντα λόγο έχουν αυτοί πού μετακινούνται πιό δύσκολα ( συγκοινωνία , φίλος κλπ . )

Εμεις δυστυχως δεν θα μπορουμε γιατι θα παιζουμε.Κριμα…Στην επομενη…

με σάββατο βολεύεστε, γιώργο και λαμπρινή; ή καμιά κυριακή μεσημέρι;
δεν χρειάζεται να κλείνουμε από τώρα, είναι σχεδόν ένας μήνας μέχρι τότε.

Δυστυχως μονο σαββατο 24.Δεν πειραζει.Δεν γινεται κατι αφου μπορει η πλειοψηφια 30/9:)

Alko 101, για Σάββατο 24 έχεις δηλώσει “θα προτιμούσα Παρασκευή 30”. Θα προτιμούσες, ή δεν μπορείς Σάββατο 24;

“Παίδες”, δεν έχω πρόβλημα. Κάντε το όποτε θέλετε. Απλά η Παρασκευή σαν μέρα μου φαινόταν πιο λογική λόγω ότι δε χαλάμε ΣΚ (γιατί το Σαββατόβραδο κόβει το ΣΚ στη μέση) καθώς επίσης δεν έχουν ξεκινήσει ακόμα τα σχήματα, άρα οι επαγγελματίες είναι πιο ελεύθεροι στο πρόγραμμα τους. Εάν όμως υπάρχει θέμα, κάντε το Σάββατο. Μη κολλάμε! Επίσης η Giotto μετράει για 2 … ψήφους (λόγω Γιώργου) άρα ένα πόντος παραπάνω για την άποψη της! :wink:

Οπότε, “παίδες” (κόραι και παίδες!!!) τελευταία, ελπίζω, πρόταση είναι είναι και πάλι Σάββατο 24 του μήνα, μιά και ελάχιστες μέρες πριν, δεν είχαμε καμμία σοβαρή αντίρρηση. Ευχαριστούμε, Αλέξανδρε!

Κυριακή μεσημερι μπορεί η Λαμπρινή ή δεν “παίζει” γενικά το μεσημέρι???

Και Κυριακή παίζει, μεσημέρι πάντα, το είχαμε προτείνει και αυτό (#295). Το ζητούμενο είναι να “αποκλειστούν” όσο γίνεται λιγότεροι -ες, αλλά αν ο μη αποκλεισμός κάποιου, επιφέρει αποκλεισμό κάποιου άλλου, δεν κερδίζουμε τίποτα. Αν, Πέλη, μας πεις “εγώ Σάββατο δεν μπορώ δυστυχώς, μπορώ όμως Κυριακή”, τότε απλά και μόνο θα αλλάξει στο #315 το “Σάββατο 24” σε “Κυριακή 25”, έχουμε ακόμα καιρό, και θα σταθμιστούν οι τοποθετήσεις οι πέραν της δικής σου.

Δεν το είπα για μένα, Νίκο, αλλά μήπως βολεύει τη Λαμπρινή… (είναι γνωστό ότι εγώ προτιμώ τα μεσημέρια, χα χα …[:090:](javascript:void(0)) [:088:](javascript:void(0))[:019:](javascript:void(0))) αλλά αυτό δεν είναι καθοριστικό για τη συμμετοχή μου…

Επι του πιεστηριου: δεν μπορω στις 24…

Θέλετε λοιπόν να το βάλουμε Κυριακή 25;