Tακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2014

Καλή ιδέα. Θα έλεγα Νίκο να προγραμματίσουμε δύο μαζώξεις ανά μήνα. Μία για μεσοβδόμαδα και μία για ΠΣΚ. Οπότε όποιος ενδιαφέρεται θα έρθει στην μία τουλάχιστον από τις δύο, πλην εξαιρετικών περιπτώσεων που μπορεί να του τύχουν βεβαίως. Αλλά αν το ξέρει από πριν ο καθένας, μπορεί να κανονίσει ανάλογα το πρόγραμμά του.
Για παράδειγμα, την δεύτερη Κυριακή του μήνα και την τέταρτη Πέμπτη του μήνα. Να έχουν και μια διαφορά για όσους θέλουν να παρευρίσκονται και στις δύο. Για τις 19 Νοεμβρίου είμαι μέσα.

Και ένα βίντεο που πήρα μόλις τώρα στα χέρια μου, από τη μάζωξη στο Γλάρο στο Πέραμα.
Κάλιο αργά παρά ποτέ

//youtu.be/oHoVCLUSu5U

Γεια σας παιδια!!!
και μεις ειμαστε για Τεταρτη 19!
μπορουμε ολες τις μερες εκτος Παρ Σαβ!!

κι εγώ μέχρι στιγμής ελεύθερος είμαι στις 19. πάντα μέχρι νέο τέρας.
(εξαφανίστηκε το τέρας του λοχ νες. η λίμνη θα παραμείνει κλειστή για το κοινό μέχρι νεωτέρας)

Τι λες βρε παλιοτέρας?

Εγώ σε γενικές γραμμές μπορώ Πέμπτη και ΠΣΚ (δε ξέρω εάν αυτό περιλαμβάνεται στην επιλογή 3 του κου Νίκου). Άρα να αντιπροτείνω για τη παρούσα συνάντηση 20/11 (ημέρα Πέμπτη);

Εγώ μέσα πάντως και για Πέμπτη. Και μπορεί να μη φέρω καυσόξυλα και φύλλα, αλλά αν έχουν γίνει οι πρώτες ελιές, θα φέρω για να τις δοκιμάσετε. Για κρασί ή για τσίπουρομεζές είναι ότι πρέπει.

εμεις και για Πεμπτη 20/11 μετα τις 9 μαλλον μπορουμε!
αλλα καλυτερα Τεταρτη 19/11 μεχρι νεο τερας που λεει και ο liga rosa!

Ε λοιπόν, αν ένας λέει “μπορώ μόνο Πέμπτη”, άλλος “και Πέμπτη και Τετάρτη" και ένας τρίτος “και Πέμπτη αλλά καλύτερα Τετάρτη”, νομίζω πως το δικαιότερο θα ήταν Πέμπτη 20 / 11. Συμφωνούμε;

Αλέξανδρε, φαντάζομαι η δήλωσή σου για μόνο Πέμπτη αφορά μόνο τη μάζωξη Νοεμβρίου, όχι γενικά για κάθε βδομάδα του κάθε μήνα, εντάξει;

Όπως έγραψα και στο ακριβώς προηγούμενο μήνυμα μου σε γενικές γραμμές για εμένα είναι ευκολότερο το να έρθω Πέμπτη / Παρασκευή / Σάββατο / Κυριακή. Φυσικά δεν έχω καμιάν απαίτηση οι συναντήσεις να γίνονται μόνο αυτές τις μέρες, απλά εάν τυχαίνει να γίνονται κάποια από αυτές θα μου είναι πιο εύκολο να έρθω. Αυτή λοιπόν είναι η απάντηση μου στο ερώτημα που θέσατε κο Νίκο ως εξής:

Βασιζόμενος σε αυτή τη λεπτομέρεια λοιπόν έκανα την αντιπρόταση για το Νοέμβριο εάν είναι δυνατό να το κάνουμε Πέμπτη. Εάν πάλι δεν είναι δυνατό δε συμβαίνει και κάτι. Ό,τι θέλουν οι πιο πολλοί. Έτσι δε πάει;

Άλλο ένα βίντεο που μου ήρθε, από τη μάζωξη του Σεπτέμβρη. Και δεν έχει άλλο. Τα υπόλοιπα που μου ήρθαν έχουν δημοσιευτεί, από άλλη οπτική γωνία.

//youtu.be/4sqdEKiO6rw

γειάάάά σου πέέέέτροοοο!!!

Γεια σου Νικόλα με τα ωραία σου

Τελικά, Πέμπτη? (κι εμένα θα με βόλευε, είναι αλήθεια)

Φίλιππε, ας περιμένουμε κανα δυό μέρες ακόμα…

εμεις αν γινει Τεταρτη 19 ειμαστε οκ. εγω τελειωνω 7 απο Πευκη. δεν ξερω που θα γινει αλλα θα μπορουμε να ερθουμε κατα τις 8.30μμ

για την Πεμπτη 20 μπορουμε να ερθουμε λιγο πιο αργα κατα τις 10μμ!
που θα γινει αληθεια??
Τελειος ο πολυτεχνιτης!χαχα γεια σου Νικο!

Λοιπόν, κατακυρώνεται για Πέμπτη 20 Νοεμβρίου. Λαμπρινή μη σκάς, όλοι κατά τις 10 θα ΄ρθουνε, κι ας λέω εγώ…

Για το σε ποιό μαγαζί θα πάμε, να θυμίσω πρώτον την πρόταση του Stratosdel (#290) για ένα μαγαζί στο Γουδί και μετά τα
Κορομηλάς, Αγία Παρασκευή,
6 αδέρφια, Ζωγράφου,
Μανταλάκι, Άνω Πατήσια,
που “έπαιξαν” σε προηγούμενες μαζώξεις αλλά δεν κέρδισαν. Τι λέτε;

Μεσα για Πεμπτη!εμας μας συμφερει το μανταλακι:)ειναι κοντα.αλλα δειτε που θελουν και οι υπολοιποι!

μέσα και για τη μέρα και για τα μαγαζιά! θα μιλήσω διερευνητικά με το μανταλάκι την κυριακή που θα παίξουμε στα γενέθλιά του, γιατί τελευταία είχαν κάτι θέματα με τη φασαρία.

Αφού υπάρχει θέμα με το θόρυβο στο Μανταλάκι, εγώ θα ρίξω το ψηφαλάκι μου για Κορομηλά. Η απόσταση είναι ίδια περίπου για μένα, είτε στο ένα είτε στο άλλο. Και από θέμα χώρου, απ’ όσο είδα στις φωτογραφίες το Μανταλάκι, μάλλον θα μας βολεύει καλύτερα του Κορομηλά.

τελικως που θα γινει η μαζωξη???
Πεμπτη 20/11