CD από τον Καραντίνη

Παρεπιπτόντως μήπως ξέρετε αν ο Καραντίνης έχει κυκλοφορήσει κανένα CD με οργανικά κομμάτια;;;
Κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη.

Ένα CD του με οργανικά μοιραζόταν από το περιοδικό “Λαϊκό τραγούδι” (με κουπόνι σε κάποιο τεύχος). Δυστυχώς έχει εξαντληθεί (δεν το προλάβαμε). Ελπίζουμε σε επανέκδοση.

Οτι ειχε το CD στο “Λαικο τραγουδι” συν καποια αλλα, θα κυκλοφορισει απο καποια εταιρεια. Μπορει και να κυκλοφορει ηδη.

φιλε ARIS_K ο καραντινης εχει βγαλει 2 cd με οργανικα κομματια ενα αυτο απο το Λαικο Τραγουδι που ειμαι απο τους τυχερους που το πηρα…εχει πολυ ωραια κομματια…και πριν 2 βδαμοδες κυκλοφορησε ενα με οργανικα του ακη πανου εξισου πολυ καλο το οποιο το πηρα και αυτο…

Με τίτλο;;;

κοιτα σου πω ουτε εγω θυμαμαι τον τιτλο αλλα πιστευω αν ζητησεις το σιντι του καραντινη με με τα οργανικα του ακη πανου θα ξερουν να στο δωσουν

Εχει βγει ένα δισκάκι από την “Πρότασις” που περιέχει και τραγούδια απ’ το cd του περιοδικού "Λαϊκό τραγούδι, κ.ά.
Η σειρά έχει τίτλο “Great perfomer” και το δισκάκι “Μανώλης Καραντίνης”.

αυτο που σου λεω εγω τασο ειναι της musicbox και εχει μονο οργανικα του ακη πανου…

Το cd που αναφερεις με οργανικα του Ακη Πανου, δεν ειναι τιποτα αλλο παρα ο δισκος του Γερασιμου Ανδρεατου με τραγουδια του Ακη Πανου.
Απλα εχουν αφαιρεσει το καναλι της φωνης και το πουλανε σαν ορχηστρικο δισκο! Αλλο φρουτο παλι κι αυτο. Με πολυ μικρο κοστος (αφου μονο το εξωφυλλο αλλαζει) βγαζουν στο εμποριο καινουργια δουλεια. Το χω συναντησει και σ αλλες δουλειες.
Για να προλαβω μερικους τιποτα μεμπτο προς τον Μανωλη Καραντινη (φιλος μου ειναι), στις εταιρειες αναφερομαι.
Το cd που αναφερει ο Αρης Ν. απο την “Προτασις”
ειναι ο δισκος του Καραντινη με καινουρια οργανικα κοματια.