BEAT UND PIXEL 2011-2012 / DVD-Trailer 1

Αγαπητοί φίλοι και συνεργάτες του πρότζεκτ “ΒΕΑΤ & PIXEL”, με χαρά σας παρουσιάζω ένα πρώτο Trailer!

Η παραγωγή του DVD θα συνεχιστεί τον ερχόμενο Σεπτέμβρη και θα ολοκληρωθεί, το αργότερο, τέλη Ιουνίου του 2012.

[video=vimeo;26547802]http://vimeo.com/26547802[/video]

Liebe Teilnehmer, Mitwirkende und Freunde des Projektes „BEAT & PIXEL“,

ein Teil der Ton- und Videoaufnahmen ist fertig und mit großer Freude zeige ich euch einen ersten Trailer.

Die Produktion der DVD wird ab September fortgesetzt und spätestens Ende Juni 2012 abgeschlossen sein.

Υπέροχοι.
Όλο αυτό είναι σχολείο;;
Και το θέατρο…πολυτέλειες!!!
Καλή συνέχεια, φοβερή δουλειά!!!

:slight_smile: Δεν είμαστε στο σχολείο. Είναι η χώροι ενός γειτονικού, παλιού εργοστασίου επεξεργασίας χάλυβα, που έχει αναπαλαιωθεί και λειτουργεί σαν πολυχώρος εκδηλώσεων.
Σ΄ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

Υπέροχο!!! Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια!!!

πολυ δυνατο,πραγματικα!χιλια μπραβο!

Σας ευχαριστώ Κώστα και ρεμα… Όσο νάναι, οι καλές κουβέντες βοηθάνε!:slight_smile:

Κι επειδή τα περισσότερα είναι στα γερμανικά, θα συμπληρώσω κάποιες πληροφορίες στα Ελληνικά:

Έχω δημιουργήσει μια σχολική χορωδία στο δημοτικό σχολείο Arnoldschule Bochum (από το 2008), που αποτελείται (πλέον) από 60 παιδιά περίπου. Κάθε χρόνο αποχωρούν τα παιδιά της 4ης τάξης και έρχονται τα της 2ας… Δουλεύω με δικά μου τραγουδάκια (μουσική/στίχο) και με τραγούδια που γράφω στη γερμανική, πάνω σε διασκευασμένες, ελληνικές (παραδοσιακές) μελωδίες. Με το πρόντζεκτ BEAT UND PIXEL 2011-2012 θέλω να παράγω ένα μουσικό Ντιβιντί με 5-6 τραγούδια και κάποιες επιπλέον σκηνές εν είδει ντοκυμαντέρ.
Κάνω τις ηχογραφήσεις στο σχολείο σε συνθήκες (αυτοσχέδιου) στούντιο, την μίξη στον υπολογιστή και με ένα συνεργείο βιντεοσκόπησης (Evenrfilmer), βάζω εικόνα πάνω στον ήχο. Τα 2 αυτά τραγούδια στο τρέιλερ είναι… το πρώτο η μελωδική παρουσίαση των ονομάτων όλων των παιδιών, το 2ο ένα τραγούδι για το σχολείο… στα συγκεκριμένα γυρίσματα συμμετέχουν 3 μουσικοί από το σχήμα μου το “Παράδοξον” (Δανάη Ανδρικοπούλου με τραγούδι, Γεωργία Κέκη με τζουρά, Κλάους Μίκε με λαούτο) και ηλικιωμένοι από ένα γηροκομείο που βρίσκεται απέναντι από το σχολείο μας… Το Ντιβιντι θα είναι έτοιμο τον Ιούνιο του 2012.
Τα έξοδα τα καλύπτει (λέμε τώρα… αλλά πάλι καλά) με ενός είδους υποτροφία η Ρόμπερτ Μπος Στίφτουνγκ.
Άντε, μαζεύω κι εγώ σιγά-σιγά και κατηφορίζω από βδομάδα για την Ελλαδίτσα μου:).

Από την χθεσινή πρόβα στο σχολείο… αυτή τη φορά με “ΕΛΑ!” και “ΩΠΑ!” :slight_smile:

[video]https://s-static.ak.facebook.com/rsrc.php/v1/y1/r/Qyh5ph9cQ_M.swf?v=2377806664550&ev=0[/video]