Aποχαιρετιστηριο γλεντι στο νιαβεντι (2010)

Το προσεχες σαββατο 29 Μαϊου το καπηλειο νιαβεντι στη θεσσαλονικη θα αποχαιρετισει για καλοκαιρι…Οσοι πιστοι Θεσσαλονικεις προσελθετε!

Πρωι, βράδυ, μεσημέρι??? Δώσε μας περισσότερες πληροφορίες, θα παίζουν? ποιοί θα παίζουν ή απλώς θα πάμε να χαιρετίσουμε τον ιδιοκτήτη. Θέλει να κλείσουμε τραπέζι?

To βραδυ, πληροφοριες περισσοτερες στο τηλ. του μαγαζιου (για τραπεζι δλδ., κ.α.). Μουσικη απόσο ξερω θα υπαρχει, αλλα ο καθενας μπορει να φερει οργανο. Για το ποιοι θα παιζουν, δυστυχως πληροφοριες δεν εχω. Συγγνωμη αν τυχον δεν σε καλυψα, απλα όσα ήξερα τα κατέθεσα.

Το τηλέφωνο του μαγαζιού είναι το 2310 269930. Το μεσημέρι συνήθως ξεκινάει η καταστάση μετα τις 3. Ολοι θα χωρέσουμε άλλωστε ξεκινά το μεσημέρι και τελειώνει αργά.

Πραγματικό γλέντι, με όλο το μαγαζί κυριολεκτικά μία παρέα.
Πέρα από τους συνήθεις συντελεστές και θαμώνες του μαγαζιού, η παράσταση ουσιαστικά ανήκει στην πολυάριθμη παρέα φοιτητών & φοιτητριών του φίλου guvs, που με το μεράκι τους κράτησαν αμείωτο το γλέντι μέχρι τις πρωινές ώρες.
Η αγάπη και ο σεβασμός τους στο ρεμπέτικο τραγούδι, είναι η καλύτερη παρακαταθήκη.
Τελικά τίποτα δεν πηγαίνει χαμένο.
Μπράβο και στον Πέτρο τον ιδιοκτήτη του “Νιαβέντι”, για το κουράγιο του αυτήν την δύσκολη χρονιά.
Πάντα τέτοια μάγκες.

Η μεγαλυτερη επιβραβευση για μενα ειναι τα λογια σας κ.Αντωνη. Και εγω σας ευχαριστω για το αμειωτο κεφι που δειξατε και μας μεταδοσατε χθες. Οσον αφορα το γλεντι καθεαυτο, το μονο που εχω να μου προσαψω ειναι πως εφτασα σχετικα αργα (γυρω στις 9), αν αναλογιστουμε πως παιζανε απο τις 12 το μεσημερι, και δεν προλαβα ολο το σκηνικο που δημιουργηθηκε. Αν και στις 4 που εφυγα (τελευταιος…), νομιζω πως αρκετα το κρατησαμε…
Και οπως ειπατε κ εσεις κ.Αντωνη μου, …παντα τετοια!