🎵 Τι τραγούδι ακούμε... τώρα!

Μιας και σαν σήμερα πέθανε.

8 «Μου αρέσει»
6 «Μου αρέσει»

Μπράβο!!

(Ναι ρε σύστεμ, μια λέξη μόνο θέλω να γράψω!)

2 «Μου αρέσει»

Το αηδόνι της Σμύρνης δεν τον λέγανε, ε;

2 «Μου αρέσει»

Είχε η Σμύρνη πάντως μπόλικα αηδόνια, όχι ένα μόνο.

Νομίζω πως αηδόνι της Σμύρνης λέγανε τον Νούρο. Πολίτης δεν ήταν ο Νταλγκάς?

1 «Μου αρέσει»

Σωστά, απ’ την Πόλη ήταν ο Διαμαντίδης βέβαια!

Πολύ μεγάλες φωνές και οι δύο οπωσδήποτε. Σίγουρα έχει και άλλους πολλούς ακόμα. Ο Νταλγκάς πάντως είναι η αδυναμία μου.

5 «Μου αρέσει»
3 «Μου αρέσει»

Τσιτσάνης, Αλεξάνδρα
21/4/1973

https://m.youtube.com/watch?v=bJ_4rwVsWzU

2 «Μου αρέσει»

Μάλλον θα φταίει το βαρύ κλιμα των τελευταίων ημερών που το έριξα στους αμανέδες.

5 «Μου αρέσει»

Κι ένας Νούρος μια και τον αναφέραμε

4 «Μου αρέσει»

Κάτι ξέρει ο Κυρ Γιώργης!!!
Καλό βράδυ στη ρεμπετοπαερα!!!

4 «Μου αρέσει»

Καλό μεσημέρι

1 «Μου αρέσει»
2 «Μου αρέσει»
3 «Μου αρέσει»

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ-ΤΑΒΕΡΝΑΚΙ
“ΤΟ ΥΠΟΒΡΥΧΙΟ”

ΣΤΗΝ ΑΝΩ ΤΟΥΜΠΑ ΥΠΗΡΧΕ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΛΗ ΤΟΥ ΄60 ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΨΕ ΛΑΜΠΡΑ ΤΗΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ ΄70. ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΣΥΜΒΟΛΗ ΤΩΝ ΟΔΩΝ ΙΣΙΔΩΡΟΥ & ΥΠΑΤΙΑΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΚΟΝΙΤΣΗΣ (ΠΡΩΗΝ ΟΔΟΣ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΩΝ & ΝΥΝ ΓΡΗΓ.ΛΑΜΠΡΑΚΗ) ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ Π.Α.Ο.Κ. ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΟΝΟΜΑΖΟΤΑΝ ΣΤΕΦΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΟΡΓΑΝΟΠΑΙΧΤΕΣ Ο ΒΙΟΛΙΤΖΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΟΥ ΤΑΜΑΓΚΟ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ (ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΛΑ ΤΟΥΣ ΤΟΥΜΠΙΩΤΕΣ) ΚΑΙ ΤΟ ΟΥΤΙ ΒΑΣΙΛΗΣ (ΤΟΥ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ) ΦΗΜΙΣΜΕΝΟΙ ΓΝΩΣΤΟΙ ΚΑΙ ΩΣ “ΑΡΑΠΑΚΙΑ” ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΜΥΡΝΗ-ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΕΣ ΓΝΗΣΙΟΙ. ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΙΛΙΟΝΤΟΥΣΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΝΤΟΥΕΤΟ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΟΤΕ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ . ΟΝΟΜΑΤΑ ΜΕΡΙΚΩΝ ΘΑΜΩΝΩΝ : ΓΙΩΡΓΑΚΗΣ & ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ ΤΑ ΚΑΥΚΑΣΑΚΙΑ ,ΝΙΚΟΣ ΜΑΥΡΙΔΗΣ (ΚΟΚΚΟΡΑΣ-ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΥ ΤΟΥ ΛΕΙΛΑ) Ο ΑΔΕΛΦΟΣ ΤΟΥ ΤΑΣΟΣ ΜΑΥΡΙΔΗΣ, Ο ΦΑΡΡΗΣ, ΓΙΑΝΝΗΣ Ο ΛΑΖΟΣ, Ο ΓΡΗΓΟΡΗΣ (ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟΣ ΘΑΜΩΝΑΣ ΤΟΥ ΠΟΛΥ) ,Η ΣΤΕΛΛΑ Η ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ ΝΙΚΟΥ ΤΟΥ ΛΕΙΛΑ. ΤΑ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΕΙΝΑΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ. Στο 8:30 ο Γιάννης Στεφανίδης, στο 8:33 ο Γαρυφαλίδης. Στο τραπέζι στο 16:00 στα δεξιά με τον κασκορσέ και το μουστάκι είναι ο Νίκος Μαυρίκος (παρατσούκλι κόκορας) έχει πεθάνει εδώ και 15-20 χρόνια. Είχε τα περιστέρια έξω από το Υποβρύχιο. Στα δεξιά του κάθεται ο αδερφός του ο Τάσος. Με το σπαστό το μαλλί στα αριστερά του τραπεζιού είναι ο Γρηγόρης γαμπρός του Νίκου. Ο διπλανός του με το μουστάκι είναι ο Έκτορας Φάρης. Στο 8:30 ο Γιάννης ο σιδεράς με το μουστάκι και τα καυκασάκια Γιώργος Δημήτρης. ΕΠΙΣΗΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΠΛΑ ΕΙΧΕ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΜΑΓΑΖΙΑ ΠΟΥ ΟΝΟΜΑΖΟΤΑΝ ΤΟ ΕΝΑ “Ο ΒΛΑΧΟΣ” ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ “ΤΑ 6 ΓΟΥΡΟΥΝΑΚΙΑ”. ΑΛΛΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΑΛΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΖΕΣΤΕΣ ΚΑΡΔΙΕΣ. ΝΟΣΤΑΛΓΟΙ ΒΑΡΕΛΟΦΡΟΝΕΣ ΤΟΥ ΠΑΛΙΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΕΥΦΡΑΝΘΕΙΤΕ…

ΥΓ
τα κεφαλαία ειναι του “ανεβάστορα”!

3 «Μου αρέσει»
2 «Μου αρέσει»