Χαιρετώ

Καλησπέρα μάγκες και μαγκιόρες… Ως νέο μέλος της παρέας εύχομαι καλή αρχή σε μένα και στα υπόλοιπα φρέσκα μέλη και καλή συνέχεια στους παλιούς. Καλές συζητήσεις να έχουμε και οφ κορς καλές πενιές :127::247:

Καλός ήλθες Φίλε, μείνε συντονισμένος, θα δώσεις και θα πάρεις πολλά απο εδώ εάν το θέλεις!

Το πιστεύω :slight_smile:

Και μια και ανεφερες και τις πενιες, δεν μας ριχνεις κανα δυο να φτιαχτουμε λιγο…Ετσι για το καλωσορισμα…:slight_smile:

το 'χεις με το πρώτο, αδερφάκι :slight_smile:

…μπιούτιφουουουουλ…:089:

…σπέρα…καλώς τον…:088:

Καλώς ήρθες κι από μένα. Ελπίζω να διάβασες τους κανονισμούς του φόρουμ!!!

Ναι, και είναι πολλοί γμτ… :Ρ

Kαλως ήρθες φίλε rempetoblues σου εύχομαι καλές και επικοδομητικές συζητήσεις :088:

Να 'στε όλοι καλά για το καλωσόρισμα :088:

Φιλαράκι καλωσήρθες.Να περάσεις καλά και κοίταξε να εκμεταλευτείς οσο πιο μπορείς το φόρουμ ωστε να πάρεις πληροφορίες που θα σου λύσουν τις απορίες και θα σε κάνουν καλύτερο.Οτι problem έχεις μην διστάσεις να ενοχλήσεις.

Να ‘στε όλοι καλά για το καλωσόρισμα :088:
"Ο Παπαϊωάννου ήτανε ένας μεγάλος πρωτοπόρος, ένας μεγάλος πρωταγωνιστής, ήτανε ένας Αυτοκράτορας, ήτανε…μια κολώνα του Παρθενώνα…η οποία…θα μείνει, όπως μένει και τ’ όνομα του, θα τραγουδιέται, όπως τραγουδιέται και τ’ όνομά του, θα τραγουδιέται, θα τραγουδιέται, πολλά χρόνια, πολλά χρόνια! δεκάδες… εκατοντάδες, ίσως και χιλιάδες χρόνια! Όχι για τίποτα άλλο αλλά γιατί ήτανε Έλληνας…Έλληνας!" Γιώργος Ζαμπέτας

Μπραβο σου φιλε …:109:
Μπραβο και στον Γ.Ζαμπετα …:109:

Φίλε μπουζουκοκαμμένε δεν έχω κλείσει ούτε μια βδομάδα εδώ και ήδη εχω τρελαθεί…οι πληροφορίες που εχω λάβει τόσα χρόνια μελετώντας διάφορα βιβλία για το ρεμπέτικο δεν αγγίζουν σε καμιά περίπτωση τα όσα έχω διαβάσει εδώ…Πολύ ανεβασμένο το επίπεδο των συμφορουμιτών…Μπράβο μας :109:

Πελαγία…το μεγαλύτερο μπράβο πηγαίνει στον Παπαϊωάννου:089:

Το “μπραβο” , πηγαινει φιλε στον Γ.Ζαμπετα που ειπε αυτα τα υπεροχα λογια … ξερω τι εγραψα , πολυ καλα …:241:

Ο Γ. Παπαιωαννου ειναι “μυθος” απο μονος του και απ` ο,τι διαβασαμε εξαιρετος ανθρωπος !!!

Αλλα ερχεται καποιος αλλος νεοτερος δημιουργος , που προσφερε στο μουσικο χωρο και λεει
δυο καλες κουβεντες για τον μπαρμπα Γιαννη , αρα …“ευγε” στον Γ.Ζαμπετα …:109::110::109:

Δεν το σκέφτηκα έτσι…χμμ…:088: