"Χάθηκε" το Bouzouksis chord and scale generator

Καλησπέρα!Το site bouzouksis chord and scale generator,γνωρίζει κανένας γιατί έχει πέσει?

ξερει καποιος φιλος γιατι χαθηκε η σελιδα του www.bouzouksis.comειναι σελιδα με ρεμπετικα τραγουδια ευχαριστω

Οπως και να εχει ειναι απλη θεωρια, δεν ειναι τοσο δυσκολο να μαθεις τη φαση μονος σου

Τί το τόσο απλό έχει δηλαδή η θεωρία; Εκτός κι αν μιλάς μόνο για το υλικό που έχει το σάιτ, για το οποίο δεν έχω εικόνα.

1 «Μου αρέσει»

τελικά έπεσε για ‘πάντα’ το σαιτ, ξέρει κάποιος?

Μιας και το domain ανήκει ακόμα στον ιδιοκτήτη του (δηλαδή δεν έχει λήξει ή χαθεί) φαντάζομαι πως τα παιδιά που το είχαν δεν μπορούσαν να το συντηρήσουν (βλέπε “έλλειψη χρημάτων, στάση εμπορίου”) και άφησαν να κλείσει. Ίσως στο μέλλον ξανανοίξει.

Είναι πάντως και αφορμή για σκέψη για όσους το θεωρούσαν χρήσιμο :wink:

1 «Μου αρέσει»

Το site αυτό είναι που είχε όλες τις κλιμακες για τριχορδο και 4χορδο με generator για όλες τις τονικοτητες?

ναι αυτο ειναι.Ηταν ανεβασμενα και παρα πολλα τραγουδια…

Ένα μέρος του site είναι ακόμα λειτουργικό μέσω του wayback machine

https://web.archive.org/web/20210506041317/http://www.bouzouksis.com/

Γνωρίζει κανείς ποιοι/ποιος είχε το site και αν μπορούμε να επικοινωνήσουμε μαζί του;

Δεν καταλαβαίνω γιατί να νοσταλγεί κάποιος ένα σάιτ με αισθητική σέβεντιζ που δείχνει τους δρόμους σαν κλίμακες με σταθερές βαθμίδες και έχει μόνο διέσεις. Και λίγες ταμπλατούρες που εμφανίζει έχουν κάποια προφανή λάθη. Δεν έχουμε προχωρήσει λίγο από τότε;

3 «Μου αρέσει»

Νίκο νομίζω ότι βόλευε πολλούς και εμένα κάποτε, για να βρείς μια κλίμακα από όποια νότα θέλεις. Επίσης και οι ελεύθερες ταμπλατούρες και πληροφορίες εξυπηρετούσαν αρκετό κόσμο που δεν είχε χρόνο να ψάξει ή χρήματα να αγοράσει.
Βέβαια παίζουν όλα στο youtube πλέον…
Αλλα το Generator προσπαθώ να το φτιάξω στο Excel για προσωπική χρήση. Όχι ότι μου χρειάζεται ακριβώς αλλά πιο πολύ για να με τσεκάρω όσο “προχορώ” στο όργανο.

Μα πώς σε βοηθάει κάτι που είναι λάθος; Πιο πολύ σε μπερδεύει, ειδικά αν είσαι αρχάριος και δεν μπορείς να κρίνεις και να διορθώσεις.

3 «Μου αρέσει»

Ποιός αρχάριος μπορεί να καταλάβει το λάθος… Ο αρχάριος δεν μπορεί καν να ξέρει αν μελετάει σωστά ή σπαταλά χρόνο έτσι για το τίποτα… αλλά με τον χρόνο όλα βγαίνουν… :slight_smile:

1 «Μου αρέσει»

Έπεσα τυχαία στο νήμα και πάτησα το λινκ του #2, το σάιτ όπως φαίνεται έχει επανέλθει και λειτουργεί κανονικά…

2 «Μου αρέσει»