Τακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2013

Να δώσω κι εγώ τη βοήθεια μου στο θέμα “χάρτης” εδώ που φαίνεται λίγο πιο καθαρά.

ίσως περιττή η παρέμβαση, αλλά επειδή διαβάζοντάς το μπερδεύτηκα προς στιγμήν πάνω στη φούρια μου: μέχρι τρίτη 26/2 οι δηλώσεις συμμετοχής, και ΤΕΤΑΡΤΗ 27/2 η μάζωξη!

Μάλιστα…

Δυο ατομα και απο μενα παιδια …Υπάρχει χώρος ???

Προφανώς όλοι οι καλοί χωράνε :089:

Διευκρινίζω, αν δεν ήταν από την αρχή σαφές, ότι οι δηλώσεις συμμετοχής πηγαίνουν με απευθείας πμ στον nikosn. Εκείνος θα απαντήσει, πάλι με πμ, αν υπάρχει χώρος ακόμα ή τέρμα, κλείσαμε. Το"Όλοι οι καλοί χωράνε" ισχύει, ουσιαστικά, αλλά και το μαγαζί πρέπει να ξέρει πώς θα προετοιμαστεί.

Γιώργο θα είναι χαρά μας να σε δούμε.Μέχρι στιγμής έχουμε μαζευτεί καμμιά 30 νοματαίοι.Δηλαδή πάμε καλά.

Μάγκες και μάγκισσες καλά να περάσετε, εγώ απών για άλλη μια φορά, θα μείνω σπίτι να νανουρίζω τη μπέμπα (με ρεμπέτικα).
Μην τυχόν και δεν ανεβάσετε αύριο ντοκουμέντα…

α ρε μπάμπη, πολλές απουσίες μετράς φέτος… χαλάλι, να’ναι καλά η κορούλα σου!
μόλις έβαλα χορδές στην απαρτιάν κι είμαι έτοιμος για τη νύχτα.

Το πρώτο ντοκουμέντο από χθες.

//youtu.be/AdWkqgPFWx8

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 11:36 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 10:44 —

Και το β

//youtu.be/WKw3YGFm59A

γειά σου πέτρο με την ταμπλέτα σου! πάρε και καμία από αυτές τις ταμπλέτες.
δυστυχώς ήρθα αργά και δεν μπόρεσα να τα πώ όσο ήθελα με φίλους εντός και εκτός φόρουμ. οι καλύτερες κουβέντες γίνανε φεύγοντας, στο απέναντι πεζοδρόμιο…
στο τέλος είχανε μείνει μόνο τρία μπουζούκια, και τα τρία του καφετζόπουλου -ένα παλιό, ένα ώριμο, και ένα πιτσιρίκι!

Η ταμπλέτα μου δεν έχει τόσο καλή εικόνα. Ούτε και ήχο εδώ που τα λέμε. Αυτό είναι με την φωτογραφική. Από τις ταμπλέτες σου πάντως, κράτα μου μια νταμιζάνα.

τα κόλπα που μας έκανες με την ταμπλέτα, μου θύμισαν αυτό

Και από την ταμπλέτα μου.

//youtu.be/PnYLQL_4hIs

Ήταν μια ωραία βραδυά -μαζευτήκαμε τελικά καμμιά 45 άτομα -,ωραία παιξίματα,ωραία κομμάτια,είχαμε την τύχη και ήρθαν και δύο φίλοι από τον Ορχομενό,ένας εκ των οποίων έπαιζε και ακκορντεόν,και είχε και αρκετά σχετική ησυχία.Η αλήθεια είναι ότι παρατηρώ , στις τελευταίες μαζώξεις παίζουμε πιο καλά, και δεν κάνουμε την φασαρία άλλων χρόνων.Έφυγα νωρίς λόγω πυρετού,και δεν ξέρω πως κατέληξε η βραδυά. Ά…και χάρηκα πολύ που είδα και μέλη , που δεν πολυέρχονται σε μαζώξεις. Να σται όλοι καλά.

//youtu.be/nBWSMaXpdeI

//youtu.be/tWRqVc_MYWk

//youtu.be/CPhXrrN7B2A

//youtu.be/y5DR-P3VUyA

//youtu.be/P7vI6SOGaYg

Καλό Μάρτη σε όλους !

Πολύ ωραία τα βίντεο του Πέτρου και πάντα σε καλές στιγμές εύχομαι…
Μεγάλη η γκάμα των τραγουδιών που ακούστηκαν, εύγε σε όλους !
Μπράβο και στον κύριο με το ακορντεόν, που είναι η αδυναμία μου…
Με το καλό να ανταμώσετε ξανά, για ν`απολαύσουμε κι εμείς τις μουσικές σας !

Τι λέτε να διοργανώναμε μια “μίνι” συνάντηση πριν το Πάσχα; Ίσως 25/4, Πέμπτη πριν την Μ. Εβδομάδα; ή καλύτερα λέτε να το αφήσουμε για μετά την γιορτή;

Όχι, μετά τη γιορτή θα κάνουμε και άλλη μάζωξη, καλά να ΄μαστε! Προτάσεις για ημέρα, εκτός από Πέμπτη που και αυτή παίζει;