Ρεμπέτικα σε supercar

Να είσαι μέσα σε ένα τέτοιο αυτοκίνητο και να ακούς ρεμπέτικα.:019::019:Τέλεια θα ήταν.
Τι μουσική ακούτε συνήθως μέσα στο αυτοκίνητο σας εκτός από ρεμπέτικα?Είτε στο ράδιο είτε σε κασέτα-cd-δίσκο.:019:

Αν δεν ακούω ρεμπέτικα μέσα στο αμάξι τότε θα ακούω κιθαριστικά cd Al di Meol a , Paco de Lucia , Joe Satriani , Steve Vai και πολλούς άλλους ανάλογα τα κέφια όμως το 95% για να μην πώ παραπάνω είναι ρεμπέτικα. :089:

Μεταφέρω το όνειρο φίλου εκ της διαχειριστικής ομάδας που απουσιάζει από το φόρουμ λόγω μεταπτυχιακών σπουδών στην Σητεία(!!!) :

-“Φανταστείτε ρε μάγκες Μερσεντέ 500 γκάμπριο, ανοικτό, με θεογκόμινες να κάθονται στο πίσω κάθισμα επάνω στα προσκέφαλα, να βολτάρεις στο κέντρο του Κολωνακίου ακούγωντας στη διαπασών … Ρούκουνα!”

Καλό;;;;:019:

εγω συνηθιζω να ακουω ηχογραφησεις απο “Το θεατρο στο ραδιοφωνο”, της ΕΡΤ
ή ρεμπετικα!

Καλά ο Σώτος δεν έχει τον θεό του :019::019::019::019::019:

Όταν είμαι μόνος, Παραδοσιακα η Ρεμπέτικα.:109: Όταν κάνω τον ταρίφα madonna κλπ.:026::257:

Εγώ ακούω παραδοσιακά ή μέταλ.Και αθλητικά στο ράδιο.

Υ.Γ. Για να θυμηθούμε και τα παλιά,η δικιά μου πέρασε το τεστ Ρούκουνα και πολλά ακόμα.:088:Πειράζει που ήταν σε cd και όχι σε κασέτα?:019:

Όποτε κατεβαίνω Κρήτη (Αγγλία δε οδηγάω και να με δέρνουνε) στο ντουλαπάκι του αμαξιού (κορόλα του '87 - cd δεν είχε τότε…) έχω τρεις κασέτες: μια με Μάρκο δεκαετίας του '60, μια με συρτά του Σκορδαλού και μια με την ραδιοφωνική συνεύρεση Χατζηδάκι-Ζαμπέτα. Ράδιο δεν ακούω.

Gilles, μόνο με κασέτα μπορείς να είσαι σίγουρος.

smart (ίσα να χωράει μισή κομπανία με τα όργανα δηλαδή…) + ipod με 1100 ρεμπέτικα α΄εκτέλεση.
Ράδιο 902 τα βράδια.
Κατά τα άλλα, ό,τι προκύψει από τη δισκοθήκη, αρκεί να μην είναι… νανούρισμα.

Ποιά μισή κομπανία; έχεις προσπαθήσει να μπεις εσύ με την κιθάρα σου στο smart; :019: :044:

ευτυχώς δεν παίζω με κανέναν… Χοντρονάκο! Κι όμως, χοράνε αποδεδειγμένα 2 μουσικοί φυσιολογικού όγκου +2 όργανα!

το ρεμπέτικο έχει αξία μόνο οταν το ακούς σε λαντα 2105 (σπιρτόκουτο):019::019:

ήτοι ένα γιουκαλίλι κι ένας μπαγλαμάς (για να μείνουμε στα λαϊκά όργανα)! :slight_smile:

Ακούω Τράγκα το πρωί, και Τριανταφυλλόπουλο το μεσημέρι.:019::019::019::019::019:

Για να σας χαλασω λιγο τη φαντασιωση και να σας ξενερωσω:090:, δεν πιστευω οτι ανθρωπος με αμαξι οπως αυτο στη φωτογραφια η με Μερσεντες καμπριο θα ακουγε ρεμπετικα:258:. Ενας ρεμπετης που σεβεται τον εαυτο του δεν εχει αναγκη απο τετοια αμαξια για να προβληθει. Γιατι δεν πιστευω οτι τοσο ακριβα αυτοκινητα χρησιμευουν πουθενα αλλου εκτος απο την αυτοπροβολη και για να προκαλεσουν φθονο σε εμας τους υπολοιπους:106:. Ο ρεμπετης δεν προκαλει με καμπριο, αλλα με τη μουσικη του.

Υ.Γ. Δεν εχω διπλωμα οδηγησης ακομα, αρα δε μπορω να απαντησω στο ερωτημα τι ειδους μουσικη ακουω στο αυτοκινητο:016:.

Γιατί αν ήταν Νιβα θα σε χάλαγε; Αν και νομίζω ότι στο παλιό μινι ταιριάζει περισσότερο.:019::019:

Τέλος πάντων. Η αλήθεια είναι ότι ανάλογα με το ποιος οδηγάει επιλέγω και αντίστοιχα τραγούδια. Όταν οδηγάω εγώ μου αρέσει να ακούω μπέλλου. Όταν οδηγάει ένας θείος μου ποντιακά και όταν οδηγάει ένας φίλος μου έντεχνα.

Εγώ πρωσοπικά (ως νέος θα πουνε κάποιοι) λατρεύω την οδήγηση και μάλιστα την γρήγορη οδήγηση.Τέτοιο αυτοκίνητο θα έπερνα ευχαριστως για να οδηγώ γρήγορα και να ικανοποιώ ένα μεγάλο πάθος μου.Αν το είχα θα άκουγα ρεμπέτικα.Αυτό είναι το μόνο σίγουρο.Αλλά ας επιστρέψουμε στην αρχική ερώτηση καλύτερα για να μην βγούμε κι άλλο εκτός θέματος.

Εχω δει άνθρωπο να χορεύει τις “Βεργούλες” (την πρώτη εκτέλεση) πάνω στον ουρανό μιας S-280, η οποία το άλλο πρωί έμοιαζε σαν βομβαρδισμένη! Αλάνι ζόρικο, που απλώς έτυχε να κάνει λεφτά. Βέβαια ανήκει στις εξαιρέσεις.

Η εν παρενθέσει διευκρίνηση μ’ άρεσε.
:019:

Έ, μα είναι πάρα πολύ σημαντικό (και χαρακτηριστικό…)