Πέθανε ο κιθαρίστας Κώστας Γεράκης

Το έμαθα από την Κατερίνα Τσιρίδου.
Έχει κάνει πολλές συνεργασίες και ήταν από τους γνωστούς κιθαρίστες του χώρου.
Εδώ με τον Στέλιο Βαμβακάρη.

3 «Μου αρέσει»

Πολύ κρίμα νέος άνθρωπος ταλαντούχος με ελεύθερο πνεύμα… Εδώ σε μια μάζωξη που είχαμε κάνει ως φόρουμ στο στρατηγειο στο Κερατσίνι… Συλληπητηρια στην οικογένεια του… Rembetiko Forum & klika gathering - YouTube

6 «Μου αρέσει»

Από τι ρε παιδιά; Τί κρίμα! Είμαι θαυμαστής εδώ και δεκα-τόσα χρόνια που τον έβλεπα να αλλάζει δεξιόχειρα και αριστερόχειρα αρματωμένες κιθάρες και να παίζει αδιάφορα! Ένα μυαλό χτισμένο πάνω πάνω στο όργανο! Με ευαισθησία! Με καλλιτεχνικό βάθος! Εχω στενοχωρηθεί πολύ!

3 «Μου αρέσει»

σήμερα έφυγε ενας από τους 3-4 καλύτερους κιθαρίστες του είδους… προσωπικά για μένα ο καλύτερος της γενιας του.
Δεν θα ξεχαστεί ποτέ.

8 «Μου αρέσει»

Πολύ κρίμα ρε παιδιά, δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα…
Ας τον θυμόμαστε χαμογελαστό και ορεξάτο τον Κώστα, όπως εδώ:

10 «Μου αρέσει»

Για να μη μείνει αναπάντητο το ερώτημα … Μετά από αγώνα τένις τον βρήκαν στα αποδυτήρια. Λογικά καρδιά.

4 «Μου αρέσει»

Έφτιαξα μια playlist με τα παιξίματα του Κώστα Γεράκη στην κιθάρα.
Η λειτουργία προσθήκης βίντεο από τρίτους είναι ενεργοποιημένη και καλώ όποια μέλη έχουν βίντεο με παιξίματα στην κιθάρα του Κωστή, να την εμπλουτίσουν, εάν θέλουν.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLbbG_x0YjJhtLJ-iQZdlhVVmem-SmpGoh

Αύριο Τρίτη 19 Ιουλίου στις 12:30 το μεσημέρι στο 1ο νεκροταφείο θα γίνει η κηδεία του.

11 «Μου αρέσει»

Μπράβο Μπάμπη, να λειτουργήσει και σαν αρχείο.

3 «Μου αρέσει»
4 «Μου αρέσει»

Ευχαριστούμε Μπάμπη για την πρωτοβουλία! Δεν κατάφερα όμως να προσθέσω το παρακάτω βίντεο. Αν θέλεις το προσθέτεις.

4 «Μου αρέσει»