Ξυλεία Θεσσαλονίκη

Καλησπέρα!!
Μήπως γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω ξύλα μεγάλων διαστάσεων (μεγάλου πάχους) στην Θεσσαλονίκη? Όταν λέω μεγάλων διαστάσεων εννοώ π.χ. 60χ25χ5 για σκάψιμο λύρας! Ξύλα οτιδήποτε από καρυδιά ελληνική, μουριά, σγουρό κελεμπέκι και κέδρο, ερυθρελάτη για καπάκια! Πήγα σήμερα στο κ. Σοφιανό και μου είπε ότι δεν διαθέτουν τέτοιες διαστάσεις!
Κάθε πληροφορία σας είναι πολύτιμη!

O Αβραμιδης διπλα στο ταχυνδρομειο στην λαγκαδα εχει σχεδον τα παντα.
Πανε πολλοι οργανοποιοι και ψωνιζουν απο αυτον.Και οι τιμες του ειναι πολυ καλες.

Σας ευχαριστώ πολύ για ακόμα μία φορά!! Σε ποιο ύψος είναι περίπου το ταχυδρομείο?

Φίλε makrisd1 ξύλα πρέπει να έχει και το Praktiker, είμαι σχεδόν σίγουρος πως είχα αγοράσει κάποτε. Τώρα για τις διαστάσεις και την ποικιλία δεν παίρνω όρκο. Δε χάνεις τίποτα να περάσεις μια βόλτα. Αν κάποιος άλλος ξέρει σίγουρα ας το επιβεβαιώσει.

Πήγα τελικά στον κ.Αβραμίδη στην Λαγκαδά που μου πρότεινε ο κ. Στάμκος και πήρα κελεμπέκι και ερυθρελάτη! Έχω δει και εγώ στο praktiker ότι έχει κάποια ξύλα… από ποιότητα δεν ξέρω αλλά από τιμή καίνε!

5) Σοφιανός Γ. Α.Ε. 9ο χιλιομ. Θεσνίκης-Μουδανιών 55102 Φοίνικας ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ. Ξυλεία- Έχει ειδικό τμήμα με ξυλεία οργανοποιίας
Τηλέφωνο: 2310472187

Y.Γ: Η πληροφορία είναι απο το blog “ερασιτεχνης οργανοποιος” .