Λουκάς Λημναίος: βιβλίο για τους δρόμους «Όλα είναι δρόμος»

καποιος λουκας λημναιος εβγαλε ενα βιβλιο που λεγεται ‘‘ολα ειναι δρομος’’. για κλιμακες και ακκορντα για μπουζουκι. το εχει κανεις υπ’οψιν τι λεει?

Ειναι μία σειρα 3 βιβλίων, είχε βγάλει και παλαιότερα καποια βιβλία. Τα οποία δεν τα εκδίδει σε κάποιον εκδοτικό οικο αλλα μονος του και τα προμηθεύεται οποιος επιθυμεί απευθειας απο αυτον, αν δεν κάνω λάθος.

Μερικές πληροφορίες από τον ίδιο:

Αν καταλαβαίνω καλά, δεν είναι τρεις συνεχόμενοι τόμοι αλλά ένας με όλη την ύλη που παρουσιάζει ο συγγραφέας και άλλοι δύο με τα ίδια πράγματα χωρισμένα για όσους ενδιαφέρονται μόνο για κάποια.

1 «Μου αρέσει»

Νομίζω δεν ξεφεύγει από το επίπεδο του Παγιατη, όλα ως κλίμακες από ρε και μπλεγμένα με ινδικά κλπ για εντυπωσιασμό.
Ευτυχώς έχει προχωρήσει η ελληνική βιβλιογραφία στο ζήτημα, με Μαυροειδή, Τσιαμούλη, Βούλγαρη, Ανδρίκο, και άλλους.

2 «Μου αρέσει»

Ολα ειναι δρομος, αλλα ο δρομος δεν ειναι κλιμακα…
Ωστοσο, επειδη ενας δρομος εχει μια κλιμακα (και σχεση με πολλες αλλες) ισως μια καταγραφη να ειναι χρησιμη. Δεν ξερω…

Ο Λουκάς Λημναίος έχει και εκπαιδευτικά βιντεάκια, όπου μπορούμε να σχηματίσουμε κάποια άποψη για το πνεύμα και το επίπεδο της δουλειάς του.

Είχα γράψει κάτι σχετικά, αλλά μετά προτίμησα να το μεταφέρω στο ειδικό νήμα για τα εκπαιδευτικά βιντεάκια.

1 «Μου αρέσει»